Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony zimowe


piotr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym uzupełnić nieco temat. Nie wiem czy koledzy zauważyli bo nie wszyscy mają SUV lub typowy4x4,że opony dedykowane do tych pojazdów w tym letnie mają często  oznaczenie S+M. Co nie robi z nich opon zimowych ale z uwagi na swoją konstrukcję zachowują się na pewni lepiej zimą od typowej letniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ pytanie grzeczne  :)

Wszystkie moje samochody jakie miałem i będę mieć nie ważny wiek ,muszą wyglądać jak by wyjechały z salonu  :D

 

Też lubię czyste samochody, ale Twój wygląda faktycznie jak z salonu ;)

Szacunek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek strona do której podałeś link jest właśnie w zakładce: "Gama opon wielosezonowych"...i mamy tam:  "śnieg lub gołoledź:

  • Duża liczba nacięć na bieżniku
  • Bardzo wyraźnie zaznaczone klocki
  • Duża gęstość nacięć lamelkowych w środkowej części opony
  • Oznakowanie 3PMSF (3 Peak Mountain Snow Flake), które gwarantuje dobre osiągi opony w zimie."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo nacięć na bieżniku- opona jest bardziej deszczowa jak zimowa (brak lamel zimowych) oczywiście ma Homologacje zimową i radzi sobie dobrze w śniegu !

Są na rynku opony całoroczne bez lamel zimowych z dużą ilością nacięć ,ale tak naprawdę decydująca jest mieszanka tych opon   ..

Kleber Qadraxer I,II .

Godyer Vector 4Season G2

Michelin CrossClimate

Pirelli Cinturato P7

Fulda MultiControl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z hałasem ??....bo w Polsce jeździłem latem "Drakulą" szwagra i też na wielosezonowych, seryjnie montowanych w Dacii.

Do cichych nie należały, tak do 100km/h zaczynał się nieprzyjemny hałas. Ponad 120km/h było wyraźnie słychać głośny szum opon.

Na mokrej nawierzchni cały czas głośny szum :(

Zimą można na to przymknąć oko, ale latem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dracula jest kiepsko wyciszona dlatego słychać szum opon ,teść kupił cichutkie z etykiety do swojego Dustera a i tak powyżej 100km/h uszy bolą  :wacko:

Słychać szum ale nie głośny ,wszystko zależy od wyciszenia samochodu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Hankook Winter i*cept RS2 W452? Mój rozmiar 185/65/15. Jeżdżę prawie rok na letnich Hankookach i sobie chwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aktualnym numerze miesięcznika AUTO MOTO jest test opon: 13 zimowych i 1 całoroczna Michelin CrossClimate. Przeprowadzali próby na śniegu, suchym i mokrym asfalcie itd. Opona całoroczna zajęła 4-te miejsce...za typowymi zimówkami z górnej półki: Continental, Nokian i Pirelli !!! Zdobyła natomiast tyle samo punktów co typowa zimówka Michelina Alpin5 i Goodyear a gorsze od całorocznej były: Dunlop, Hankook, Bridgestone, Nexen, Kumho, Vredestein, GT Radial i Westlake.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aktualnym numerze miesięcznika AUTO MOTO jest test opon: 13 zimowych i 1 całoroczna Michelin CrossClimate. Przeprowadzali próby na śniegu, suchym i mokrym asfalcie itd. Opona całoroczna zajęła 4-te miejsce...za typowymi zimówkami z górnej półki: Continental, Nokian i Pirelli !!! Zdobyła natomiast tyle samo punktów co typowa zimówka Michelina Alpin5 i Goodyear a gorsze od całorocznej były: Dunlop, Hankook, Bridgestone, Nexen, Kumho, Vredestein, GT Radial i Westlake.

 

 z całorocznymi oponami to bywa taki kłopot że w 2-gim a tym bardziej w 3-im roku użytkowania właściwości mieszanki gumowej mogą ulec zmianie

(znacząco się pogorszyć) i taka opona " się ślizga" , miałem kiedyś całoroczne i w 1-szym roku było wszystko ok a później coraz to gorzej,

choć te Michały mogą być w porządku, ale to czas zweryfikuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jeździł i podobno była spoko.

Swoje nokiany kupiłem dla bieżnika. Spodobał mi się jego kształt i nacięcia. Jak się będą spisywały to się okaże. Jeden sezon już przejechałem. Jeśli się nie sprawdzą nie kupię już nigdy wielosezonowych. Te z linku które podaje matador są klasy premium. Moje raczej medium(średnia). Wrzucam fotkę. Pojeździmy, zobaczymy. :spoko:  :drivingauto:

post-50407-0-15249900-1478902765_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony całoroczne z lamelami zimowymi szybciej ulegają zniszczeniu Latem !

Zrozumieli i usunęli je z opon całorocznych tacy producenci - Michelin,Goodyear,Kleber,Fulda

Andrzeju więc jak opony całoroczne to kup, ale bez lamel zimowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...