Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony zimowe


piotr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie popadajmy w skrajności, nikt Ci niczego nie zatrzyma a i mandatu nie dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert13 - masz już zaczątki na paranoika :punk:

Nikt Ci za to dowodu nie weźmie.

A cenę przełożenia z czujnikiem to chyba z gazety FAKT wziąłeś.

Przełożenie opony z czujnikiem niczym się nie różni od normalnej opony (oczywiście nie dotyczy to redaktorów FAKTa czy Onetu :D ). Jedynie poinformuj, że takowe są - by ich wulkanizator niechcący nie uszkodził. I tyle.

Ja za założenie opon zimowych na fabryczne nissanowskie felgi 19" zapłaciłem 100 brutto (w "zaprzyjaźnionym" warsztacie), a w ASO chcieli 150,00 brutto (obie ceny za komplet 4 kół) - więc nie dużo więcej. Ale trzeba wspierać swoich - więc wybrałem znajomego i dodatkowo było taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd u was taka pewność, że mandatu nie dostanę ?? macie doświadczenie ?? skoro ustawa wyszła więc trzeba się podporządkować . Nie pamietacie jak było ze światłami do jazdy dziennej ? na początku upomnienia teraz mandaty . Za brak trójkata też można dostać mandat. Więc skoro auto kupione po 1 listopada 2014 ma mieć czujniki to chyba nie ma zmiłuj, nie mówię tu o starszych autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym j11w tecnach są takowe.

 

Buehehe, dobre - dokąd ta motoryzacja zmierza :)  A poza tym już wiem dlaczego Pan na światłach w QQ złapał taką napinkę, jak mu dwa merce '73 i '79 odjechały. 

Edytowane przez was79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd u was taka pewność, że mandatu nie dostanę ?? macie doświadczenie ?? skoro ustawa wyszła więc trzeba się podporządkować . Nie pamietacie jak było ze światłami do jazdy dziennej ? na początku upomnienia teraz mandaty . Za brak trójkata też można dostać mandat. Więc skoro auto kupione po 1 listopada 2014 ma mieć czujniki to chyba nie ma zmiłuj, nie mówię tu o starszych autach.

Człowieku dyrektywa nakazuje PRODUCENTOM wyposażanie w czujniki.

Kto Ci głupot naopowiadał , że za brak dziennych mandat? Od świtu do zmieszchu masz obowiązek jeżdzić na mijania lub DRL jeśli takowe masz i tyle :"W Polsce obowiązek używania świateł mijania przez cały rok został wprowadzony w 2007 roku"

Polecam lekturę

http://www.infor.pl/prawo/wykroczenia/wykroczenia-drogowe/313204,6,Aktualny-taryfikator-mandatow-20132014-r.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Nie pamietacie jak było ze światłami do jazdy dziennej

Tu  faktycznie źle napisałem , miałem na mysli używanie świateł podczas dnia .

 

Turbo Nissanmaniak szukam i szukam i nie mogę znaleź treści dyrektywy że tyczy się tylko producenta, wg tego co wyczytałem dotyczy to samochodu

 

Dokładnie od 1 listopada 2014 roku, każdy nowy samochód sprzedawany na terenie Unii Europejskiej będzie musiał być zaopatrzony w obowiązkowe czujniki kontrolujące poziom ciśnienia w oponach, czyli w system monitorujący TPMS. Precyzując, nowe przepisy tyczą się aut z homologacją wydaną po 1 listopada.

 

 

Czyli wg powyższego jest to obowizęk nałożony na producenta ale też i na użytkownika. Gdy użytkownik będzie chciał zmienić sobie felgi to niestety musi załozyć felgi z czujnikami cisnienia . Podsumowując auta nowe z homologacją wydaną po 1 listopada 2014 muszą posiadać na wyposażeniu czujniki ciśnienia.

Edytowane przez Robert13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz taryfikator i wszystko za co możesz zaplacić


Zgadza się,musi posiadać jak go kupisz. Ale żeby Cie uspokoić to sprawdź datę wydania świadectwa homologacji swojego auta. Na pewno jest starszaNie myl z datą zakupu auta!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoje pieniądze i twoja decyzja - mam namyśli zakup czujników do drugiego kompletu felg. Moim zdaniem to bezsensowny zakup i wyrzucanie kasy. A tak w ogóle te czujniki to głupota - często się psują, pokazują bzdury i podnoszą jedynie koszty eksploatacji (wymiana, kalibrowanie itd itd) Dopóki ich nie dopracują, nie ma sensu w nie inwestować, tą niemałą kwotę już lepiej dołożyć do opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dar , moim i wieli z forum też. Wystarczy poczytać choćby na dziale Qashqhai

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

twoje pieniądze i twoja decyzja - mam namyśli zakup czujników do drugiego kompletu felg.

Z jednym się zgodzę, że to są moje pieniądze. Ale czy to jest moja decyzja? raczej nie, o tym zadecydowała UE i wydała rozporządzenie że nowe auta z homologacją po 1 listopada 2014 ( a takie auto będę miał ) muszą mieć czujniki ciśnienia, więc jeżeli chcę mieć drugi komplet felg to muszę mieć czujniki ciśnienia w drugim komplecie felg.

 

Też się zgadzam z tym :

 

Moim zdaniem to bezsensowny zakup i wyrzucanie kasy

ale przepis to przepis...

 

W takiej sytuacji proszę o informację i podanie namiarów na felgi stalowe plus czujniki do nissana note

i już nie rozważajmy czy warto czy nie warto i czy można czy nie można.

z góry dziękuje za pomoc

Edytowane przez Robert13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednym się zgodzę, że to są moje pieniądze. Ale czy to jest moja decyzja? raczej nie, o tym zadecydowała UE i wydała rozporządzenie że nowe auta z homologacją po 1 listopada 2014 ( a takie auto będę miał

Zalożysz się , że twoja homologacja będzie z przed tej daty? 

Felgi z czujnikami kupisz w aso lub na aukcjach typu

 http://e-homeconcept.na.allegro.pl/nissan-note-juke-micra-czujnik-cisnienia-opon-i4990073155.html

Lub specjalistyczne sklepy  ale czy mają ten typ czujników , poczytaj forum qashqhaia. Chłopaki rozmieniali problem

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/96248-czujniki-ci%C5%9Bnienia-w-ko%C5%82ach/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Już mnie manix rozbawił uświadomił :D

Coraz bardziej mi się podoba to auto: suv bez 4x4, na 19", z mocnym 1.2.

Seems-legit-random-28286619-552-414.png

Edytowane przez was79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym suv'em to żartujesz? ;) Co do 19 muszę przyznać ,że w tych wielkich wnękach dobrze się prezentują. W dieslu 1,6 jest 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się prezentują i jak jeździ :D

(a tak btw w cenniku oficjalnym na nissan.pl nie ma 4x4, dlaczego?)

Edytowane przez was79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z przeniesieniem fabryki (ponoć) silnika 1.6dci ,co wstrzymało świeże dostawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkałem dziś kolegę, który kupił za duże pieniądze mały samochód, jakim jest opel mocca. W typowej  zresztą dla suva konfiguracji 2x4 z 1,6 Pb 115 KM, co przy ponad 1450 kg wagi !!! (aż dziw bierze) tyłka nie urywa.Autko wewnątrzno-zewnętrznie całkiem ładne, starannie wykończone, nafaszerowane elektroniką (tak na oko ze 60 do 70 guzików różnej maści)No i od pierwszego dnia z czym kolega ma kłopot? Ano z czujnikami ciśnienia, które pokazują cuda, każda wymiana kół skutkuje jazdą do aso (po gwarancji usługa resetu kosztuje 150 PLN), wulkanizatorzy boją się dotykać, bo łatwo można uszkodzić podczas demontażu opony, nie chcą się ustawić a koszt jednego to podobno w oplu grubo ponad 450 PLN. Co rokuje,że w przyszłości czeka go wiele przyjemnych przygód. Czujniki to ZŁO!  :rofl: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież to jest Niemiecka technologia,którą tłumy uwielbiają...i psuje się???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie zależy to od tych co składają ,a od tych co projektowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest w przepisach musi być podawana wartość ciśnienia czy wystarczy jedynie monitoring, jak np. w vw? to rozwiązanie w vw sprawdza się świetnie i nie mam z tym żadnego problemu. Dwa razy do roku kalibracja przyciskiem po zmianie opon i wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokian W+ 185/65 R15 88 T  vs. Michelin Alpin A4 185/65 R15 88 T

 

Co byście wybrali

Chyba Nokian trochę niedoceniany w naszym kraju :) co o tym sądzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...