Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowe radio mp3


MAREK73
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla tych którzy oczekują na samochody chyba jest to dobra informacja. Ja mam zamontowane nowe radio obsługuje mp3 z płyty i z pena w podłokietniku współpraca z telefonem ok. W instrukcji jest opis do starych modeli radia poprawki chyba jeszcze nie wyszły. Sorki za jakość nocnego ale komórą robiłem no i bez flesza.

post-34347-084590200 1287473117_thumb.jpg post-34347-014200600 1287510751_thumb.jpg

Edytowane przez MARO73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło, że się troszczysz o innych, ale z tego co widzę, Acenta miała i ma w standardzie mp3.

Nie miała...

Teraz dopiero ma...

 

Nawet modele po FL w wersji ACENTA przez dłuższy czas miały montowane "stare" radio, dopiero teraz odbierane są pierwsze modele z nowym radiem i obsługą mp3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miała...

Teraz dopiero ma...

 

Nawet modele po FL w wersji ACENTA przez dłuższy czas miały montowane "stare" radio, dopiero teraz odbierane są pierwsze modele z nowym radiem i obsługą mp3...

 

Potwierdzam.

Odbieram QQ 1.6 Acenta black - 8.12.2010 (zamówienie złożone w sierpniu i wtedy miały jeszcze stare radio/6 CD) i info od dealera z nowym radiem/mp3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem m.in. o tę kwestię w wątku: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/69902-gniazdo-usb-i-odtwarzanie-mp3-przez-radio/

Kupowałem w sierpniu Visię ale ze specyfikacji którą dostałem wynikało, że model Accenta FL EURO4 ma możliwość odtwarzania Mp3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem m.in. o tę kwestię w wątku: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/69902-gniazdo-usb-i-odtwarzanie-mp3-przez-radio/

Kupowałem w sierpniu Visię ale ze specyfikacji którą dostałem wynikało, że model Accenta FL EURO4 ma możliwość odtwarzania Mp3.

 

Ja zamawiając w sierpniu w Nissan Polody Poznań też miałem specyfikację, gdzie Acenta miała radio/6CD (Euro 4) ale sprzedawca zapewnił, że odbierać będę już model Euro5 z CD/mp3/USB (nawet podkreślił różnicę w wyglądzie - większy wyświetlacz)

Edytowane przez Jaro73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to radio jest w euro4 czy już w euro5. Jak w euro4 to się załamałem. Jest brzydkie i nie ma obsługi 6CD :(

Każdy ma inny gust wyświetlacz jest koloru bursztynowego i ma jaśniejsze litery na ciemnym tle. Przynajmniej nie daje po oczach. Załącze fotkę jak zrobie w nocy.

Edytowane przez MARO73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakieś strasznie brzydkie to nowe radio (wiem, wiem - to kwesta gustu ) , ale za to czyta mp3.

 

Też uważam, że stare radio bardziej pasuje do całości w QQ - jednak duży plus dla nowego za USB ( tego mi barkuje w starym )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że stare radio bardziej pasuje do całości w QQ - jednak duży plus dla nowego za USB ( tego mi barkuje w starym )

 

Dzisiaj odebrałem Qashqai 1.6 Acenta, zamówiony na początku sierpnia, jeszcze Euro 4. Też mam nowe radio więc to nie zależy czy Euro 4 czy nowe Euro 5 (choć tak wynika z cenników na stronie nissana, że rodzaj radia uzależniony jest od wersji - Euro 4, stare radio bez MP3, Euro 5 nowe radio z MP3 i USB).

 

Co do urody to radyjko znacznie lepiej wygląda w realu niż na zamieszczonym w temacie zdjęciu. Ma duży nie męczący wyświetlacz i super funkcje dla Bluetooth - książka adresowa z nazwami i łatwym dostępem. Ogólnie z nowego radia jestem bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem Qashqai 1.6 Acenta, zamówiony na początku sierpnia, jeszcze Euro 4. Też mam nowe radio więc to nie zależy czy Euro 4 czy nowe Euro 5 (choć tak wynika z cenników na stronie nissana, że rodzaj radia uzależniony jest od wersji - Euro 4, stare radio bez MP3, Euro 5 nowe radio z MP3 i USB).

 

Co do urody to radyjko znacznie lepiej wygląda w realu niż na zamieszczonym w temacie zdjęciu. Ma duży nie męczący wyświetlacz i super funkcje dla Bluetooth - książka adresowa z nazwami i łatwym dostępem. Ogólnie z nowego radia jestem bardzo zadowolony :)

 

A powitać Kolegę ja również z Gdyni. Mam pytanko czy instrukcję Kolega ma już z nowym radiem czy tą z kwietnia po staremu. No i życzę samych miłych wrażeń przy poznawaniu auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powitać Kolegę ja również z Gdyni. Mam pytanko czy instrukcję Kolega ma już z nowym radiem czy tą z kwietnia po staremu. No i życzę samych miłych wrażeń przy poznawaniu auta

 

Witam kolegę z Gdyni. Instrukcję mam nową (wydanie sierpień 2010) i jest w nim opis do starego i do nowego radia. Te nowe radyjko obsługuje się intuicyjnie :) i do instrukcji jeszcze nie zaglądałem. Co do poznawania auta - trochę nowinek jest. Generalnie duży plus za:

- super zawieszenie, mam do domu ok 200 m po dziurach - jest cicho i przyjemnie jak w żadnym aucie :)

- samochód nie wychyla się na zakrętach - miałem kiedyś Scenica i ten się bujał jak kołyska,

- trzy krótkie mignięcia kierunkowskaza przy zmanie pasa ruchu,

- bluetooth

- samochód robi pozytywne wrażenie, jest nietuzinkowy.

Są też drobne minusy:

- radio ma słabą antenę - kiepsko z sygnałem radiowym, poprzednio miałem Lagunę z anteną zintegrowaną w szybie tylnej i tam miałem lepszy zasięg niż w Qashqai, poza tym antena jest wysoka i nie ma możliwości położenia na dach

- kiepsko się wysiada z tyłu (o dziwo wsiada się wygodnie) - za mały otwór, a może da długie siedzisko tylne,

Na razie z pierwszych wrażeń tyle.

 

Czy kolega brał samochód w Gdyni i czy tam mówili coś o wymianie oleju po 2 tyś. km? Mi w Elblągu powiedzieli że zalecają ale w książce nie ma o tym wzmianki, nie wiem czy naciąganie czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kolega brał samochód w Gdyni i czy tam mówili coś o wymianie oleju po 2 tyś. km? Mi w Elblągu powiedzieli że zalecają ale w książce nie ma o tym wzmianki, nie wiem czy naciąganie czy nie?

 

poniżej link do tematu o wymianie oleju po 2000km:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/53421-wymiana-oleju-po-2-tys-km/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę z Gdyni. Instrukcję mam nową (wydanie sierpień 2010) i jest w nim opis do starego i do nowego radia. Te nowe radyjko obsługuje się intuicyjnie :) i do instrukcji jeszcze nie zaglądałem. Co do poznawania auta - trochę nowinek jest. Generalnie duży plus za:

- super zawieszenie, mam do domu ok 200 m po dziurach - jest cicho i przyjemnie jak w żadnym aucie :)

- samochód nie wychyla się na zakrętach - miałem kiedyś Scenica i ten się bujał jak kołyska,

- trzy krótkie mignięcia kierunkowskaza przy zmanie pasa ruchu,

- bluetooth

- samochód robi pozytywne wrażenie, jest nietuzinkowy.

Są też drobne minusy:

- radio ma słabą antenę - kiepsko z sygnałem radiowym, poprzednio miałem Lagunę z anteną zintegrowaną w szybie tylnej i tam miałem lepszy zasięg niż w Qashqai, poza tym antena jest wysoka i nie ma możliwości położenia na dach

- kiepsko się wysiada z tyłu (o dziwo wsiada się wygodnie) - za mały otwór, a może da długie siedzisko tylne,

Na razie z pierwszych wrażeń tyle.

 

Czy kolega brał samochód w Gdyni i czy tam mówili coś o wymianie oleju po 2 tyś. km? Mi w Elblągu powiedzieli że zalecają ale w książce nie ma o tym wzmianki, nie wiem czy naciąganie czy nie?

Obierałem w Gdyni 2tygodnie temu na temat wymiany oleju nic nie wspomnieli a antenę kupiłem o połowę krótszą w markecie bo haczyłem bramę w garażu, radio odbiera ok bez zakłóceń pewnie że obsługa banalnie prosta ale obiecali podmianę instrukcji na aktualną a z tyłu fakt szału nie ma przy wysiadaniu ale nie mój problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy mógłby mi ktoś z Was napisać, jak się steruje USB za pomocą nowego radia? Chodzi mi głownie o "pause, stop i play". Pod jakim przyciskiem to jest? Jakoś jeszcze nie mogę się ogarnąć. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś z Was napisać, jak się steruje USB za pomocą nowego radia? Chodzi mi głownie o "pause, stop i play". Pod jakim przyciskiem to jest? Jakoś jeszcze nie mogę się ogarnąć. Dzięki.

 

Witam

 

Przycisków pause, stop i play nie ma w trybie odtwarzania USB. Funkcję pause/stop można uzyskać wciskając klawisz "wycisz" - w lewym górnym rogu. Play - utwór rozpoczyna się automatycznie przy zmianie utworów (przyciski poprzedni, następny lub przycisk enter i wybór pokrętłem utworu z katalogu).

 

Odnośnie radia z inne beczki. Mam problem z Bluetooth - nie łączy mi się z telefonem po pierwszym odpaleniu auta. Dopiero jak po krótkim czasie odpalę drugi raz to znajduje telefon bez problemu. Czasami pomaga włącz/wyłącz Bluetooth, ale nie zawsze. Raz próbowałem tak kilka razy to radio mi się zwiesiło (czarny wyświetlacz, brak sterowania czymkolwiek - ryczało na danej stacji radiowej przez całą drogę). Dopiero jak wyłączyłem kluczyk na kilkanaście minut to działanie radia wróciło do normy. Miał ktoś z kolegów z tym radiem problem?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez rafqashqai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można uzyskać wciskając klawisz "wycisz" - w lewym górnym rogu.

 

z innej bajki ale w ten sam deseń: nissan connect - czy ma klawisz "wycisz"? bo na panelu go nie widać a jeszcze nie zdążyłem podrążyć w nowym ani w książce by go ewentualnie znaleźć... chyba nie przeoczyłem, bo tam gdzie w radiach przed connectem był, teraz takowego brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy USB na stałe podpięte do nowego radia działa jakoś szkodliwie na radio / samochód? Np. minimalny pobór napięcia po wyjęciu kluczyka, możliwość jakiegoś iskrzenia albo cokolwiek innego? Generalnie chodzi o to, czy można nie wyjmować pendrive'a po zgaszeniu samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co biedny pendrive może złego zrobić przy zgaszonym samochodzie? :)

Niby nic, ale u mnie dioda w pendrivie mryga jeszcze baaardzo długo po wyłączeniu silnika. Czyli napięcie w gnieździe nadal jest.

Kiedy się wyłącza - nie wiem, rano już nie mryga, ale jak chciałem sprawdzić ile czasu po wyłączeniu silnika, to z dziesięć minut jeszcze mrygała, dłużej mi się nie chciało czekać.

Wyjmuję więc i zabieram ze sobą (nie mam osobnego "samochodowego" pena), ale sfajczyć radia raczej by nie sfajczyło :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka dioda pobiera jakieś znikome ilości prądu. W sumie to ciekawe, że jeszcze mryga.

Tak, dlatego napisałem że nic się nie sfajczy. Być może jest tam gdzieś po drodze jeszcze jakiś kondensator, a że dioda pobór ma minimalny, to i świeci długo. Muszę jeszcze stestować czy zamknięcie zamka drzwi odetnie napięcie od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe radio to najsłabszy punkt tego auta. Żałuję, że nie zamówiłem NC.

W starym aucie miałem o połowę mniejszego Clariona i znacznie lepiej trzymał fale.

To gubi mi nawet RMF kę w mieście. Może ktoś montował lepszą antenę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe radio to najsłabszy punkt tego auta. Żałuję, że nie zamówiłem NC.

W starym aucie miałem o połowę mniejszego Clariona i znacznie lepiej trzymał fale.

To gubi mi nawet RMF kę w mieście. Może ktoś montował lepszą antenę ?

 

To dziwne, może masz gdzieś odpiętą antenę. Moje działa znakomicie niezależnie miasto - trasa. Ostatnio przejechałem trasę 700 km słuchają RMF FM i nie zauważyłem żeby gubił sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...