Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

HYDE PARK - DYSKUSJA NA RÓŻNE TEMATY


DINO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ojciec w skodzie ma "cyferke"

ponieważ nadal uważam, że w autach z manualną skrzynią biegów w ogóle a już w skodzie w szczególności nie stosowano takiego dziwnego i w tej sytuacji pozbawionego sensu gadżetu -jestem niezmiernie ciekawy - w jakiej konkretnie skodzie (model, rocznik ,typ silnika), jaką konkretnie cyferkę ( rodzaj wyświetlacza, miejsce jego umieszczenia) oraz - co najistotniejsze - jaką skrzynię ma zamontowaną ta skoda. Obawiam się bowiem,że wspomniane auto (jeśli jest starszym modelem) posiada klasyczny automat Tiptronic, nowszy Multitronic (co akurat jest najmniej prawdopodobne) ewentualnie (co całkiem możliwe) dwusprzęgłową DSG (wszystkie z koncernu VW) - co by tłumaczyło obecność tajemniczej "cyferki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dar sugrstia zmiany biegu jest np.w auris szwagra ,zwykły silnik i skrzynia :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dar sugrstia zmiany biegu jest np.w auris szwagra ,zwykły silnik i skrzynia

"sugestia" czy raczej podpowiedź to najczęściej strzałka na wyświetlaczu - w górę lub dół - w zalezności od obrotów silnika -ma ją sporo aut (np Colt) - nie kojarzy mi się to z "cyferką" informującą o aktualnie zapiętym przełożeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoda fabia rok 2012 diesel 1.6.manual, numer biegu i wskazujaca strzalka w ktora strone trzeba zmienic czy w dol czy w gore, zadalam poprostu tylko takie pytanie wiem ze to jest zbedne ale kiedys widzialam cos na forum ze niby note tez cos takiego ma i to tyle;d.;) ale dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vw też pokazuje aktualnie zapięty bieg. Jeżeli jest optymalny to pojawia się przy nim kropka, jeżeli nie to odpowiednio strzałki.

Swoja drogą fajnie działa, bo w zależności od obciążenia i stylu jazdy proponuje zmiany biegów przy różnych prędkościach obrotpwych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam jeszcze jedno pytanko wydaje mi sie ze nad tym wyswietlaczem co wskazuje km i inne bajery typu srednie spalanie jest jeszcze jeden wyswietlacz czy tam tez mozna cos w jakis sposob ustawic?? czy to tylko takie sobie o.... cos tam puste jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kisiaczka,nie wiem jak u Ciebie,ale u mnie:

Pierwsze kliknięcie jest licznik km A

drugie licznik km B

A później leci czas podróży,spalanie,średnia prędkość ,temperatura,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżance chodziło chyba o coś innego. W modelu po liftingu wyświetlacz pomiędzy obrotomierzem a prędkościomierzem jest podzielony na 2 części. W dolnej wyświetlane są informacje z komputera (przebieg, spalanie zasięg itd), natomiast ta górna jest jakby nieaktywana (przynajmniej tak było w autku z 2010 którym miałem okazję przez kilka dni jeździć). Dla lepszego zobrazowania dołączę fotkę z netu. O ile oczywiście o to Kisiaczkowi chodziło?

 

O ile mnie pamięć nie myli to informację o aktualnie zapiętym biegu (oraz sugestie jego zmiany) ma Hyundai i30. Ciekawostka: przy niecałych 70 km/h komputer podpowiada aby zmienić bieg na szóstkę (silnik 1,6).

post-22094-0-56412100-1358350448_thumb.jpg

Edytowane przez arek_sosnowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Przynajmniej w tym który jeździłem. To był wynajęty samochód więc zbytnio się nie interesowałem. Przyjąłem, że pewnie w droższych wersjach (lub w tych dla tej lepszej części Europy) jest do czegoś wykorzystywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie.Znalazłem w konfiguracji nowego Note w którym na wyświetlaczu nad kreską znajduje się informacja o tempomacie,wyświetlana jest prędkość zablokowana ,oraz ikona tempomatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrej porze zmieniłem auto - wyjazdfy na narty, jeszcze nigdy nas tak tanio nie kosztowały :-)

Efekt ekodrajwingu:

imag0228i.jpg

Sumarycznie na ponad 150 km wyszło 4,8 l :mobile:

Edytowane przez was79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytarłeś w photoshopie tam jakiejś jedynki przed tą czwórką? :)

Nie przejmuj się.... odbijesz sobie swoją rajdówką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 km trudno zrobić ze średnią 90 km/h, przynajmniej w Polsce, zwłaszcza jak się przejeżdża w weekend prze Wisłę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 km trudno zrobić ze średnią 90 km/h, przynajmniej w Polsce, zwłaszcza jak się przejeżdża w weekend prze Wisłę :)

 

...ale wpław?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...