Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15]Rzadki filtr kabinowy, gdzie taki dostanę?


cinek200

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, mam dosyc nietypowy filtr kabinowy i nie wiem gdzie takowy mogę zakupić, jest on jednoczęściowy, zrobiony jakby z plastiku o strukturze plastru miodu, chcę go wymienić. Oznaczenie 27275-1N6P6, znajdowałem filtry z tym numerem ale były to dwuczęściowe z materiału, o różnych długościach. Chyba że mogę włożyć dwuczęściowy?

 

Almera Hatchback 1.4 75KM, 03/04.1996r, bez klimatyzacji.

 

Załączam zdjęcia, w tym jedno z wymiarami 225, 250, 205, słabo je widać. Proszę o pomoc.

 

@EDIT

 

Czy taki by pasował? Wymiary mniej-więcej się zgadzają.

post-48661-0-02456400-1347964341_thumb.jpg

post-48661-0-92060300-1347964358_thumb.jpg

post-48661-0-67381700-1347964375_thumb.jpg

post-48661-0-69258600-1347964389_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawciooo198307

Ja u siebie w n15 dieselu kupowałem i był troche krotszy niz orginał a gosc powiedział ze tak ma byc.Tak samo było z nagrzewnicą zamiennik był mniejszy od orginału ale pasował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez taki miałem jako oryginał. Swoją droga skoro jeszcze masz ten jednocześciowy to chyba znaczy, że daaawno nie był wymieniany. Generalnie to z tego co pamiętam to są dwie dlugości tych filtrów. Interesuj się tymi dwuczęsciowymi. U mnie jest ten dłuższy - 247mm. Ale zmierz jaki jest ten twój stary filtr - jak długi. Za długi się nie zmieści, a za krótki z kolei będzie przepuszczał syfy. Zależy jaką masz wersję. Poszukaj na Allegro. Osobiście wziąłem ten bez węgla, za ok 35zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tez taki miałem jako oryginał. Swoją droga skoro jeszcze masz ten jednocześciowy to chyba znaczy, że daaawno nie był wymieniany. Generalnie to z tego co pamiętam to są dwie dlugości tych filtrów. Interesuj się tymi dwuczęsciowymi. U mnie jest ten dłuższy - 247mm. Ale zmierz jaki jest ten twój stary filtr - jak długi. Za długi się nie zmieści, a za krótki z kolei będzie przepuszczał syfy. Zależy jaką masz wersję. Poszukaj na Allegro. Osobiście wziąłem ten bez węgla, za ok 35zł.

 

U mnie jest dłuższy, tylko że na allegro podaja różne rodzaje od 240mm do 255, u mnie licząc całą długość wychodzi 250mm, a długość samego filtra bez plastików i gąbki 225mm, także już sam nie wiem.

 

@EDIT

 

To raczej ten będzie pasował? Jest napisane że do wersji z klima automatyczna, ja nie posiadam klimy w ogóle, a mam dłuższą wersję filtra.

http://moto.allegro.pl/filtr-kabinowy-nissan-almera-n15-dlugosc-245-mm-i2622006706.html

 

Bo kiedyś zamówiłem filtr 225mm i był za krótki.

 

@EDIT 2

 

Kupilem 2 częściowy firmy JCPREMIUM, mimo że nie mam klimatyzacji to pasowal ten do wersji z klimatyzacją (dłuższy), miałem problemy z włożeniem filtra, przy wkładaniu połamałem trochę plastiki w filtrze ale działa tak jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr kabinowy to jedna ze słabości Almer - na pewno nie jest to pojazd dla alergików. Deska kurzy się jak pieron. Ten filtr o strukturze plasta miodu trudno nazwać prawdziwym filtrem kabinowym, bo zatrzymuje tylko większe elementy jak np. resztki liści itp. Filtracji kurzu nie ma żadnego. Oczywiście można nabyć dwuczęściowy papierowy harmonijkowy (są dwa typy długości), ale to i tak nic nie daje - długości bywają różne a poza tym rzadko kiedy to dobrze przylega. Na końcu i tak jest siateczka metalowa, więc funkcja filtra typu HEPA żadna. Z tych filtrów najlepiej wg mnie wypada pod względem wykonania i łatwości montażu Filtron (u mnie z JCPremium też były problemy z zamontowaniem). W końcu uznałem, że szkoda wywalać kasy (tanie nie są) i wróciłem do tego o strukturze plastra miodu (przynajmniej wentylacja sprawniejsza, więc szyby łatwiej odparowują). W przyszłości na pewno będę na to zwracał uwagę, przy zakupie następnego auta. Niby drobny szczegół, ale jak się dużo stoi w korkach to chyba warto, aby wentylacja miała jakiś dobry filtr szczelnie przylegający).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Dokladnie, a na dodatek pomiedzy dwiema czesciami filtra są spore szczeliny potrafiace przepuscic niewielkie ziarnko grochu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...