Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

HAMULCE - przednie a ja na wakacjach


oguh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mirek znów nie na temat :) nie krzycz bo to po prostu niegrzeczne, jeśli nie masz nic do wniesienia po prostu nie pisz, a nie jarasz się jak dziecko w piaskownicy jakimiś plusami i minusami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Uderz w stół a nożyce się odezwą".

Nie "jaram" się, bo z tego wyrosłem. Nie krzyczę również, gdyż w tekście nie ma żadnego wykrzyknika.

Dla mnie dyskusja zamknięta, gdyż głupotami nie mam zamiaru nabijać sobie postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jarasz się?  a w podpisie prosisz o "like'a", a jak dostaniesz od kogoś "-" to ktoś wyrównuje Tobie do zera. Trudno mi uwierzyć, że ktoś to robi sam z siebie. Gdyby Cię to nie jarało, to być nie pisał głupot jak wyżej, ani też nie kolorował swoich postów na niebiesko i zwiększał czcionki - dziecinada. Pisz na temat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Oguh, wydaje się, że Twój problem jest już rozwiązany. Łożyska nie da się sprawdzić tak jak Ty piszesz. Lepiej opisz jaka sytuacja w Bułgarii tak jak ja opisałem to w moim poście o Budapeszcie. No i daj zdjęcie swojego X z Bułgarii, może na tle jakiegoś hotelu. Możesz też dać zdjęcie z komórki po zdjęciu koła. To by było też pomocne.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Oguh, zamiesciles filmik: "dziwny dzwiek z okolic lewego kola". Czytam uwaznie :-)

Edytowane przez Grzmot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ponieważ temat jest -- hamulce przód -- więc nie zakładam nowego tematu i piszę tutaj....

 

Kto ostatnio z szanownego grona robił przegląd i czyszczenie części układu hamulcowego po zimie?

Chodzi mi o przód.

I tutaj pytanko --- jakie macie prowadnice?

Czy obie są takie same?

Może ktoś kupował prowadnice i ma namiary na sklep?

Gdyby ktoś miał inne, to proszę o podanie dokładnych danych samochodu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj robiłem przegląd hamulców ale u brata w hondzie... nie wiem jak bardzo Ci się z tym śpieszy ale w tygodniu zamierzam przejrzeć w swoim Xie... myślę, że nie wcześniej niż w środę bo czekam na gifty z alledrogo. Dam znać 

Mirek - widzę że awansowałeś  :whistle:  nie skusił byś się na posprzątanie u nas w dziale? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ temat jest -- hamulce przód -- więc nie zakładam nowego tematu i piszę tutaj....

 

Kto ostatnio z szanownego grona robił przegląd i czyszczenie części układu hamulcowego po zimie?

Chodzi mi o przód.

I tutaj pytanko --- jakie macie prowadnice?

Czy obie są takie same?

Może ktoś kupował prowadnice i ma namiary na sklep?

Gdyby ktoś miał inne, to proszę o podanie dokładnych danych samochodu.....

Ja czyściłem przód.

 

Prowadznice są różne, jedna caął metalowa, druga z gumową końcówką. Guma robi ciśnienie w gnieździe i pomaga odciągać zacisk od tarczy.

 

 

PS.

smar miedziowy do hamulców to zło! kupujcie dedykowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czyściłem przód.

Prowadznice są różne, jedna caął metalowa, druga z gumową końcówką. Guma robi ciśnienie w gnieździe i pomaga odciągać zacisk od tarczy.

PS.

smar miedziowy do hamulców to zło! kupujcie dedykowany.

 

Trafna odpowiedź-dałem plusa..... i wiem jak naprawiasz-sprawdzasz hamulce.... czyli tak jak należy.....

u mnie gumka "rozlasowana", jak wyjąłem prowadnicę, to nie mogłem z powrotem j jej wsadzić. Przy użyciu dużej siły obcięło mi gumkę, szukam zestawu naprawczego.....

Z drugiej strony zastanawiam się, czy by uszło, i czy dało by radę aby wsadzić tylko prowadnice metalowe, dlatego zadałem to pytanko również.

Smar miedziany, to do elementów metalowych, a nie tam gdzie gumki.

 

Czekam na dalsze odpowiedzi..... może ta prowadnica z gumką jest nie potrzebna i tylko zbędny wydatek.

 

Najgorsze jest to, iż strony internetowe /sklepy/ nie pokazują takiego zestawu. Nawet IC ma dwie prowadnice metalowe bez żadnych gumek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno nic się dziać jak dasz obie prowadnice metalowe - większość aut tak ma i jeździ.

 

Kiedyś robiłem opla astre i też miała te gumki, ale sytuacja jak u Ciebie, po wyjęciu nie szło wsadzić i gumki szlag trafił. więc złożyliśmy bez. Auto jeździ już tak półtora roku.

 

Jak prowadnice nie są skorodowane i dobrze nasmarowane to będzie hulać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie robiłem edycje, więc odpowiedzi mogły minąć się w czasie.

Dolna prowadnica nie jest równa, czyli to nie jest  całkowity owalny kształt, /wycięcia na gumkę/, więc nie wiem czy smar "pokryje" te nierówności.

A jednak siła hamowania tam występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka gumka jest najczęściej w zestawach naprawczych do przednich zacisków.

Miesiąc temu taki zestaw kupowałem na allegro i on miał oznaczenie AUTOFREN SEINSA D4624.

Jest dostępny np na tej aukcji:

http://allegro.pl/reperaturka-d4624-nissan-x-trail-01-przod-i4101356335.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka gumka jest najczęściej w zestawach naprawczych do przednich zacisków.

Miesiąc temu taki zestaw kupowałem na allegro i on miał oznaczenie AUTOFREN SEINSA D4624.

Jest dostępny np na tej aukcji:

http://allegro.pl/reperaturka-d4624-nissan-x-trail-01-przod-i4101356335.html

 

Wiem kolego, wiem że chcesz pomóc - tak jak każdy z nas i każdemu.

Pokaż mi na tej fotce prowadnice........

Mnie nie chodzi o gumki na tłoczki.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wypowiedzi zrozumiałem, że masz prowadnice, ale uszkodziłeś końcową gumkę na jednej z nich.

W tym zestawie zaznaczyłem ją jak poniżej. Ale jeśli szukasz samej prowadnicy to faktycznie ten zestaw jej nie zawiera.

 

post-20227-0-23177200-1397425274_thumb.jpg

 

 

 

Jeśli chodzi o przednie prowadnice to poszukaj zestawu QUICK BRAKE QB1393X.

Powinien być dostępny np. w sieci FOTA

 

post-20227-0-62620600-1397426247_thumb.jpg

Edytowane przez gkowal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj robiłem przegląd hamulców ale u brata w hondzie... nie wiem jak bardzo Ci się z tym śpieszy ale w tygodniu zamierzam przejrzeć w swoim Xie... myślę, że nie wcześniej niż w środę bo czekam na gifty z alledrogo. Dam znać 

Mirek - widzę że awansowałeś  :whistle:  nie skusił byś się na posprzątanie u nas w dziale? :)

Witam Bartuś.

Człekowi zawsze się śpieszy a najbardziej jak za takie prace bierze się w weekendy.

Sklepy pozamykane - a autkiem np. /po własnym przeglądzie-naprawie nie da się ruszyć/...... - gdy okaże się że jednak jest coś dodatkowego do wymiany.

Co do awansu, to jakoś tak wyszło.

Co do sprzątania, to w każdym dziale by się TO przydało - a do Was nie mam takich uprawnień - nie mam X-a......

Tam gdzie mam, to troszkę!!! posprzątałem!!!!

Z wypowiedzi zrozumiałem, że masz prowadnice, ale uszkodziłeś końcową gumkę na jednej z nich.

W tym zestawie zaznaczyłem ją jak poniżej. Ale jeśli szukasz samej prowadnicy to faktycznie ten zestaw jej nie zawiera.

 

attachicon.gifD4624.jpg

 

Może jutro dam Ci fotkę prowadnicy - teraz już późno.

Gumka na prowadnicy ma ok. 2 cm długości.

To nie jest to co Ty pokazałeś.

Aby firma zarobiła, to 2 cm. gumki sprzedają z całym zestawem. jest odpowiednio wyprofilowana i pasuje do frezów metalowej prowadnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby firma zarobiła, to 2 cm. gumki sprzedają z całym zestawem. jest odpowiednio wyprofilowana i pasuje do frezów metalowej prowadnicy.

to jest k...a złodziejstwo... 

Też w weekend postanowiliśmy z bratem zrobić porządek w jego hondzie... po wymianie tulei w wahaczach okazało się że jeszcze stukają górne mocowania amorów. Kpl w IC to prawie 100 na strone..., W piątek rozebrałem amora, a w sobote rano była rundka po agromach i innych markowych sklepach... Gumy, które pasowały - 2zł/szt x4szt + tulejki (prowadnice zaworów chyba od bizona) 3zł/szt x2 szt... + paliwo 2l (ok 20km) - razem jakieś 25zł... zamiast 200 :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jutro dam Ci fotkę prowadnicy - teraz już późno.

Gumka na prowadnicy ma ok. 2 cm długości.

To nie jest to co Ty pokazałeś.

Aby firma zarobiła, to 2 cm. gumki sprzedają z całym zestawem. jest odpowiednio wyprofilowana i pasuje do frezów metalowej prowadnicy.

 

Mirekg9 zestawy naprawcze firmy AUTOFREN stosowałem do przednich i do tylnych zacisków. W obu zestawach było po jednej gumce do sfrezowanej prowadnicy. Długość tej gumki to około 1cm. Tak jak wspominałem miesiąc temu naprawiałem zaciski hamulcowe z przodu i przy okazji wymieniłem gumki na prowadnicach. Zdjęcie takiej sfrezowanej prowadnicy masz w moim poście powyżej (w innym zestawie naprawczym) i tam też jest ta gumka tylko w rzucie wygląda jak podkładka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc troszkę podsumuje.

Nie wspominałem wyżej, ale w profilu widać, że mam Tino a nie X-Traila. Myślałem że np. sprawa hamulcy-prowadnic będzie, jeśli nie taka sama, to chociaż troszkę podobna , ale jednak NIE... Więc wiem że w X-Trailach na 100% jest coś innego niż u mnie /muszę szukać dalej/

Tarcze hamulcowe pasują i są takie same czy to Tino, P12, X-Trail, QQ, lecz chyba nic więcej. 

Zostaje mi chyba zaryzykować i kupić zestaw naprawczy który np. jest w IC i wykorzystać obie prowadnice metalowe i sprawdzić jak to się będzie spisywało. W jarzmie oba otwory-ścianki są równe, więc nówki prowadnice może zdadzą egzamin.

U mnie dolna prowadnica wygląda jak ta  post-36338-0-65272200-1397463423_thumb.jpg , lecz wytłoczenia w gumce są wzdłuż   prowadnicy a nie tak jak na fotce w poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny, ale jednak inny.

Do TINO może pasować zestaw AUTOFREN SEINSA D4232, czyli ten

http://www.iparts.pl/czesc/zestaw-naprawczy-zacisku-hamulca,nissan,almera-tino-v10-od-2000-08,1-8-116km,80-4083-17690-100807-0-351-d4232.html

 

 

T30 ma z przodu 2 tłoczki, a TINO jeden, więc dlatego elementy hamulcowe są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwytam się wszelkich sposobów. To co mi podałeś jest faktycznie napisane że do Tino, ale jak zobaczysz gdzie to pasuje, to się dowiesz że montowane jest w dużo modeli Hyundai, Kia, Land Rover, Nissan-Maxima, Primera P11, Mitshubisi, Volvo.....

Więc może nie będzie takiej trudności. Teraz tylko szukać w pobliżu miejsca zamieszkania i odpowiedniej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge od siebie napisac, że z braku laku i pospiechu do T30 ale z tyłu wsadzilem prowadnice bez gumki i tak od listopada 2013, na razie jest OK , tzn. nie mam żadnych zlych objawów.

P.S. Pisaliscie wyżej że firmy chcą zarobic na calych zestawach, mnie Pan w ASO zaproponowal caly zacisk za cos ponad 2 tys.

Edytowane przez nysska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość mirekg9

Witam.

No więc wrócę ponownie do tych nieszczęsnych prowadnic w moim samochodzie. Korzystając już z cieplejszych dni i po dokonaniu wcześniej zakupu prowadnic postanowiłem je wymienić.

Jak się okazuje /a wcześniej jakoś mi umknęło/, to w moim samochodzie są dwie różne prowadnice /pomijam te z gumką/ ale również jest różnica w długości. Prowadnice górne są o wiele dłuższe.

Na fotce widać różnice w długości, widać ile mi gumki ścięło, oraz widać nową prowadnicę.

Lecz tutaj znów jest różnica-zerknijcie na górę prowadnicy i zobaczycie jaka jest różnica w długości części "wypukłej". Na razie założone i zobaczę jak się to będzie sprawowało i dam znać.

Z obserwacji.......

Jazda po mieście, odcinek 42 km i średnie spalanie /na wyświetlaczu/ spadło o 0,3l.

To co dla mnie ważne, to po rozpędzeniu i gwałtownym lub spokojnym hamowaniu tarcze NIE BIJĄ !!!!! Więc jak na razie huurrraaaa !!!!

Może zaoszczędziłem - "zaoszczędziłem", jak nowy komplet tarcz i klocków kupiony i leży....

Więc jak na razie mogę stwierdzić, iż bicie przy hamowaniu nie zawsze jest spowodowane krzywymi tarczami, tak jak to często jest wspominane na forum. Ale niech się wszystko ułoży jak należy i dalej zobaczymy jak będzie.

 

I jak może być inaczej u mnie???  ---  tradycyjnie daję fotkę.........

 

09365812555169524994.jpg

 

PS.... 07.06.2014r.

 

Jak obiecywałem, że napiszę, więc to robię.

Może trochę późno, ale lepiej "późno niż wcale"...

 

Po wymianie prowadnic zacisku, spokuj był ok. 5-7 dni i nastąpiło ponowne bicie podczas hamowania.

Tarcze nowe,nadal leżą w komórce.

Mój osobisty mechanik stwierdził, iż nie zawsze bicie podczas hamowania mogą być tarcze. Może być również łożysko jak i cała piasta.

Aby zaoszczędzić na nowych tarczach i ich nie niszczyć /gdyby ewentualnie przyczyną było łożysko lub piasta/ zaproponował, abym najpierw przetoczył te stare tarcze /20 tyś przebiegu JPN - dane oficjalne z rachunkami i z Motostat.pl/ i zobaczył jaki będzie rezultat. Jeśli nadal by biły, to już tylko do dokładnego pomiaru piasty.

Tak też zrobiłem.

Tokarz stwierdził, iż tarcze PRAKTYCZNIE były dobre i miały TYLKO małe-minimalne NIERÓWNOŚCI /o wiele większe nierówności już przetaczał./

Aktualnie przejechane z dwa tygodnie i ok. 500km, tarcze dostają połysku /klocki nadal te same/ i NIE MA JAK NA RAZIE ŻADNEGO BICIA !!!!!.......

 

Więc robiłem po kolei elemantami-częściami aby znaleźć problem i go wyeliminować a nie od razu wszystko.

Lecz i tak jak wyżej jest to opisane, praktycznie i tak musiałem zainwestować w dolne prowadnice gdyż "STAŁY".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mirek i jak u Ciebie z tym biciem-znikło już na dobre?

Ja zamówiłem tarcze brembo i będę się doktoryzował a "stare"(6 tyś.) do reklamacji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...