Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

HAMULCE - przednie a ja na wakacjach


oguh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To pozazdrościć mi tak przy hamowaniu trzęsie jak z większych prędkości hamuję do 60 km/h potem już nie.

Właśnie kolega przywiózł Brembo i w nich nadzieja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"będę się doktoryzował" możesz to rozszerzyć? Pozdr


To pozazdrościć mi tak przy hamowaniu trzęsie jak z większych prędkości hamuję do 60 km/h potem już nie.

Właśnie kolega przywiózł Brembo i w nich nadzieja...

Spróbuj wyważyć laczki, u mnie pomogło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"będę się doktoryzował" możesz to rozszerzyć? Pozdr

Spróbuj wyważyć laczki, u mnie pomogło...

Dokonałem wymiany tarcz SAKURA na BREMBO i pomogło-kierownica nie trzęsie przy hamowaniu a i reklamacje uznali to jestem zadowolony :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem w tej samej firmie i miałem wszystkie zaświadczenia, że wymiany dokonywał mechanik to może dla tego?Oby ten temat już nie wrócił.

Edytowane przez sigma3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Kontynuuje ten temat mam takie prowadnice w primerze

Mam problem z przednimi prowadnicami ta dolna z podłużną gumką ledwo co wyszła wsadzić jej też nie idzie ta piękna gumka oczywiście przeszkadza.'

Myślę kupić zestaw autofren jutro mam zaciski lucas 57 mm

Sprawa dziwna bo  żadnej korozji tam nie ma.

Myślę też o możliwości całkowicie bez tej gumki stare zaciski nie miały żadnych głupich gumek i nic się nie działo.Po grzyba tam jest powoduje tylko to że po czasie zacisk "stoi"

Edytowane przez Fryc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się posmaruje to nic nie "stoi" post-68386-0-53829500-1402474377_thumb.j

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest smar do prowadnic.Do prowadnic jest smar typu plastilube ate i takim smaruję teraz mam identyczny z CRC

Jak już napisałem posmarowane jest ale ogólnie ludzie to wywalają bo pęcznieje itp

 

W primerze ta gumka jest inna ta na zdjęciu wygląda na masywną a primerze jest bardziej podłużna i cienka.Jak udało się wyszukać jest to element wytłumiający(pomysł super) kolega Mireg wyżej w postach ją wywalił z tego co czytam.Jestem ciekawy jaki efekt po czasie.Czytałem po forach że wywalają i im się nic nie tłucze ale co marka auta to inne zaciski.

Z takimi rzeczami niestety jest tak jak kiedyś walczyłem z 3 zestawami gumek do zacisków po posmarowaniu jest wszystko cacy zacisk ładnie lekko chodzi a po niedługim czasie nie idzie go ruszyć.Fakt jest taki że po tygodniu nikt tam nie zagląda czy to dalej dobrze chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest smar do prowadnic.Do prowadnic jest smar typu plastilube ate i takim smaruję teraz mam identyczny z CRC

 

I tu nie masz racji, bo pomimo że nie pisze że jest do prowadnic, bardzo dobrze się sprawdza i z powodzeniem stosuję go już kilka lat. Nie powoduje pęcznienia gumy, więc dlatego u mnie wszystko pracuje bez zarzutu. Zaglądam tam dwa razy do roku i dotąd nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W primerze ta gumka jest inna ta na zdjęciu wygląda na masywną a primerze jest bardziej podłużna i cienka.Jak udało się wyszukać jest to element wytłumiający(pomysł super) kolega Mireg wyżej w postach ją wywalił z tego co czytam.Jestem ciekawy jaki efekt po czasie.Czytałem po forach że wywalają i im się nic nie tłucze ale co marka auta to inne zaciski.

 

 

Bez gumki chodzi - a raczej hamuje bez zastrzeżeń jak do tej pory.

Jednak trzeba pamiętać i szukać odpowiedniej prowadnicy. Niby N16, Tino, P12, X-Trail - to to samo, ale się różnią i pewnie prowadnicami również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzmot nie wiem chyba by się trzymać tego co zaleca producent.

Z tego co obserwuję biały spływa i jest rzadki i może jest jeszcze wiele innych spraw można by było gdybać.

 

Dobrze że zaglądasz tam ale wiesz nie każdy ma czas i chęci grzebania non stop przy autach bo wszystkie inne sprawy są jeszcze jakie trzeba zrobić to już mam czasem dość... powinno się to zrobić i do wymiany klocków ma pracować poprawnie.

Nie myśl,że się kłócę czy coś to jest zwykła dyskusja dobrze wiedzieć ,że można spróbować czegoś innego sprawdzonego może się przyda ta informacja.

 

Jeśli chodzi o ten gęsty smar jest on bardzo dobry jeszcze pod jednym względem-smarujemy nim wszelkie rowki na gumki,śruby i tam wszędzie gdzie nie chcemy żeby dostałą się woda-dodatkowe uszczelnienia i ochrona przed korozją dodatkowo smarujemy nim powierzchnie ślizgowe klocków lub blaszki montażowe klocka itp itd

Edytowane przez Fryc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie próbuję nikogo przekonywać do tego produktu. Stosuję go po prostu z polecenia innej osoby. Smarowałem i smaruję nim nie tylko prowadnice, ale też inne elementy w tym i poprzednim aucie.

 

Tu moje fotorelacje w których jest to opisane.

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/99331-wymiana-klock%C3%B3w-i-szcz%C4%99k-hamulcowych-ty%C5%82-nissan-x-trail-t30/

 

A zaglądanie tam często to już nawyk, który mi pozostał od czasu posiadania 125p. :D

 

Nie myślę że się kłócisz, forum jest od tego by dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stormy ma racje ale pownien też powiedzieć na forum wszem i wobec jakie to autko miał wcześniej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stormy ma racje ale pownien też powiedzieć na forum wszem i wobec jakie to autko miał wcześniej??

Kari, wcześniej był Fiat Scudo JTD, ale jest jeszcze leciwe Mondeo.

Tylko jakie to ma znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumki z autofren nie są takie luźne jest dobrze idzie to normalnie wsadzić. Złoże dolną na białym- niebieskie tubki a  górną na bursztynowym typu plastilube i zobaczymy jak to bangla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...