Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

lpg w silniku DIG-T 115 (190Nm)


lemmy69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

Ile orientacyjnie kosztuje taka instalacja do 1.2 digt 115 km ?

Ktora to generacja i czy Stag takie produkuje ?

 

W moim sx4 mam sekwencyjny gaz za 3 tys pln (zakladany 5 lat temu). Da sie zalozyc do tego silnika 1.2 w podobnej cenie. Wolałabym Juka niz Pulsara ale to chyba ten sam silnik, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś podejmie się montażu instalacji gazowej do silnika 1.2 DIG-T 115 KM.

Jeśli już, to instalacja taka będzie bardzo droga (m.in. ze względu na wtrysk bezpośredni zastosowany w tym silniku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kiego grzyba zakładać instalację LPG jak ten samochód pali 5 litrów?

 

Jezdzę praktycznie tylko po mieście.

Byłam na jezdzie próbnej JUKE 1.2 115KM i podczas 23km w mieście Poznań spalił mi 7,3l/100km (tak pokazał komputer).

Nie wiem jak trzeba jezdzić żeby spalił 5l - no chyba, że na trasie przy 80-90km/h.

 

Skreśliłam juz silnik 1.2 z listy, bo gaz kosztuje do niego 7-8 tys złotych - to za dużo aby ekonomicznie miało to sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uwazam ze lobby producentow ropy i benzyny w Europie jest za silne.

 

Zreszta co mnie to jnteresuje co inni do baku leją ;) ja leję LPG i oszczedzam masę pieniedzy rocznie :) W zasadzie interesuje mnie tylko to, ile w mojej kieszeni zostaje.

 

Kazde tankowanie taniego gazu to usmiech na mojej twarzy i pełne zadowolenie z dokonanego 5 lat temu wyboru. Dlatego dalej idę tą drogą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z checia kupie, jak mi doradzisz jaki :)

Chce SUVa małego (rozmiar taki jak SX4 czy Juke), z silnikiem nie słabszym niz te 120KM, ktore mam teraz.

Mam jakies 65 tys pln na nowe auto (jak od razu z instalacją lpg to 68 tys pln)

 

 

Ps. Kolor sobie dobiorę juz sama :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta z miłą chęcią bym ci doradził ale już nie jeżdżę zawodowo po salonach samochodowych :)

A kiedyś znałem ceny większości modeli  rożnych marek nawet tych zagazowanych :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie kupić coś w tej cenie ale można znaleźć jeśli chodzi o nissana Juke . Jednak pod instalację gazową wziąłbym o pojemności  1,4  lub  1,6  i poszukałbym dobrego serwisu zajmującego się LPG . Znajomy ostatnio montował instalację w auto gaz centrum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazownik jeśli zrobi tak by fura latała jak trzeba a nie gazownik który powie że ma palić tyle bo to gaz i na gazie musi byś słabszy a no i jak CZEK się świeci to tak ma być ,,, to tak

 

Dobry Gazownik na wagę złota .. Ale w kraku to polecam tylko jednego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już nie pytam, bo DINO na mnie nakrzyczał. :D

nie przypominam sobie :D abym nakrzyczał :D 

 

ostatnio gazowałem astrę 2013 1.4T :D pali około 8L LPG/100km :D kierman zadowolony poprzednio miał 1.4 i tez w gazie, mówi, ze jakiekolwiek  by miał auto to i tak zagazuje no tylko dzwoni do mnie czy się da i dopiero kupuje :D 

Zreszta co mnie to jnteresuje co inni do baku leją ;) ja leję LPG i oszczedzam masę pieniedzy rocznie :) W zasadzie interesuje mnie tylko to, ile w mojej kieszeni zostaje.

 

Kazde tankowanie taniego gazu to usmiech na mojej twarzy i pełne zadowolenie z dokonanego 5 lat temu wyboru. Dlatego dalej idę tą drogą :)

no właśnie :D a ciekawe jest to, ze większość oponentów i odradzaczy nie mają gazu :D albo jeździ "traktorami" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie będziesz zły jeśli podtrzymam swoje zdanie, że gaz, to do kuchenek? :D  ;)

no przestań, :D mam wkoło siebie tez takich i mi to nie przeszkadza :D jam koziorożec miłośnik pokoju :D

 

a  to nazywasz nakrzyczeniem????

"@colins i tego się trzymaj, szanuję Twój wybór uszanuj też innych  :D " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie gaz odpada, gdyż czasem korzystam z parkingów podziemnych, gdzie LPG jest zabronione.

Także - każdemu wg. potrzeb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...