Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie odpala jak powinien


Gość mariush531
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Świece mają pół roku, czyszczone w zeszłym tygodniu. Jutro wymieniamy czujnik położenia wału. Na gazie przyjechałam około 30 tyś. Auto ma 189 tyś. Zawory robię w przeciągu miesiąca max, bo podobno luzy czy coś. A instalacja gazowa STAG 200 GoFast, zawór Shark i reduktor Shark 1500. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie o te luzy na zaworach chodzi.Czy kiedykolwiek były sprawdazne.Daj znać po regulacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik położenia wału to raczej zacznie Ci robić niespodzianki jak to ja miewałem 3 tyg temu...jeśli coś z czujnikiem to miałby błąd w kompie zapisany NIECIĄGŁY... daj znać z ciekawości jaka cena regulacji luzów zaworowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki zostały przeczyszczone- w sumie nie pomogło. nadal żaden błąd na kompie się nie wyświetla. Nic-null. Zawory będę miała robione na początku września. Już wiem, że kasa od 1500 pln bo z uszczelką pod głowicą ma być. Nie wiem teraz co dokładnie jeszcze wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch rozrządu nie grzechocze jak jest odpalany na zimnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to aż taki fachowiec nie jestem:blink:, mechanik nic nie mówił, że grzechocze. Ale przysłucham się jak będę rano odpalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sama regulacja zaworów nie wystarczy ? Mechanik sprawdzał cisnienie na poszczególnych cylindrach ?

Najpierw niech sprawdzi a potem jeśli trzeba zabiera się do demontażu i remontu  głowicy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rozrząd zrobiony, uszczelka pod głowicą, zawory.... i nie pomogło. Nadal nie mogę odpalić bezproblemowo. Ostatnio trzymałam ponad minutę, aby zaskoczył. Masakra jakaś. :wtf2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalas ze czujniki zostaly przeczyszczone ....Moim zdaniem to nie pomoże bo to są czujniki magnetyczne/elektryczne i brud może wpływa odrobinę ale niewiele,

W moim przypadku czujnik wału powodował wszystkie problemy. Dodatkowo na forum doczytałem że błędy zapłonu , odpalania itp moze powodować styk płytki w przepustnicy - czyli należy rozebrać przepustnicę i dogiąć blaszki tego styku poruszające się po płytce. U siebie na razie tego nie robiłem bo wymiana czujnika spowodowała zmniejszenie problemów z gąsnięciem i dopalaniem o 90%. Piszę 90 bo czasem zdarza mu sie jeszcze wyplucć błąd ale tez czasem (rzadko) ciężko odpala lub szarpnie w czasie jazdy.

Szarpnie i ewidentnie nie jest to problem mechaniczny(poma,wtryski, etc)  a raczej elektryczny bo po wjechaniu na nierówność czasem mu przechodzi  (coś nie styka? ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, Sylwia_Kielce said:

Jak już odpali to działa idealnie, płynnie, nie szarpie. 

:) Dokładnie - a czasem jakby miał nowy silnik i jakby więcej mocy. Tylko ja mam 160kkm bez remontu . gaz od 130kkm (30kkm na gazie).

Ale objawy występują z tego co czytam w tej serii silników QR20DE a nie w pojedynczych egzemplarzach .... Więc łapię się rozwiązań gdzie ktoś napisał że pomogło (czyt.wąsy styku w przepustnicy).Będę chciał to rozebrać ale na razie nie mam czasu ...:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To już muszę dopisać. Znalazłem przyczynę . Aż głupio w moim przypadku. Świece. Jakieś niecałe 10kkm temu założyłem świece irydowe - bo do gazu , bo lepsze itd . W międzyczasie miałem kłopoty z termostatem i kilka razy płyn mi się zagrzał. Wymieniłem termostat. problemy z temp przestały istnieć ale silnik zaczął przerywać i szarpać jak wcześniej pisałem. Kilka dni temu zacząłem odpinać kolejno cylindry na cewkach i wyszło, że nie odpala 1-szy i 4-ty cylinder. Przełożyłem cewki i t samo - 1-szy i 4-ty. No żesz ... Świece nie były podejrzane bo nowe (prawie w tym momencie) bo irydowe itd. Wymieniłem świece na nowe NGK i samochód jeździ i odpala jak nowy. Najwyraźniej Irydy jak dostaną trochę temperatury to padają jak muchy jedna po drugiej. Innego rozwiązania na razie nie znalazłem - w sensie przyczyny padnięcia świec po tak krótkim przebiegu. U mnie temat, przynajmniej na razie, rozwiązany w najprostszy możliwy sposób i małym kosztem.

Aha - komp pokazywał tylko błąd P300 przy całym tym szarpaniu i problemach z odpalaniem. Sprawdziłem jeszcze w międzyczasie czujnik wałków rozrządu ale po odpięciu silnik gasł i pokazywał błąd P340 . Dodam że po wywołaniu błędu ten skurczybyk nie odpali za żadne skarby do momentu skasowania błędu z komputera.

 

Edytowane przez Gryzon
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odebrałam x od mechanika. Odpala i jeździ co cieszy  ale.... Kompletny remont głowicy, pierścienie, panewki i miesięczna dobra pensja zmieniła właściciela. Ale odpala.  :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 12.11.2020 o 18:07, Sylwia_Kielce napisał:

Odebrałam x od mechanika. Odpala i jeździ co cieszy  ale.... Kompletny remont głowicy, pierścienie, panewki i miesięczna dobra pensja zmieniła właściciela. Ale odpala.  :jump:

Czy wstawiałaś tłok w cylinder

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.Pacjent 2.0 Pb 2006 rok.Do pracy przyjechałem normalnie.Po pracy -wsiadam odpalm i LIPA.Silnik zaskakuje na ok 3 sekundy i przestaje pracować.Tak jest prawie za każdym razem.Po zaskoczeniu nie pali i można kręcic bez efektu.Może ktoś się spotkał z takim problemem.DODAM-jak kupowałem auto ,świecił się check,pan stwierdził,że czujnik położenia wału do wymiany.Auto normalnie pracowało ,do W-wy przyjechałem z Torunia i wsio OK.Aż tu nagle ZONK.Czujnik wymieniłem ,ale nadal LIPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...