Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ[J11] Nawigacja - wszystko na ten temat / aktualizacje itp.


Gość lzacharski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Andrzeju G - to mógłbyś mnie dobić wrzucając tu fotkę wyświetlacza NCII, gdzie oprócz fabrycznego pliku "Alerts_0913.ntq" będzie uwidoczniony Twój plik?

I podać jaką masz wersję oprogramowania?

"Nie wystarczy wpisać byle jakiego tekstu - musi być w stosownym miejscu prawidłowa nazwa kategorii." - to akurat dziwny warunek, bo ani o nim w instrukcji, a i każdy "dostawca" POI w fotoradarami umieszcza swój tekst - więc nie powinny działać.

Ale spróbuję z tym konkretnym tekstem - może instrukcja to przemilczała.

Na koniec mam nadzieję, że chętnie mnie wku... zdenerwujesz fotką z tym plikiem, a ja się potem już w ogóle schowam do swojej ciemnej jamki. :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju G - to mógłbyś mnie dobić wrzucając tu fotkę wyświetlacza NCII, gdzie oprócz fabrycznego pliku "Alerts_0913.ntq" będzie uwidoczniony Twój plik?

Nie będę Cię ani dobijał, ani tym bardziej ganiał do garażu, robił fotki i udowadniał, że białe jest białe  - możesz, ale nie musisz uwierzyć mi na słowo. Zresztą moźżesz to bez problemu sprawdzić sam. Jak już wcześniej napisałem, to wszystko co miałem do powiedzenia w tej kwestii.

Dodam tylko, że bazę fotopstryków do NC pobieram z SCDB (format .csv).

Skuszony Twoimi tekstami, wzorując się na formacie zawartych tam punktów, dodałem jeden swój (który podałem Ci wcześniej jako przykład). Bez najmniejszego problemu po włączeniu demo trasy przez ten punkt, zobaczyłem go na mapie i usłyszałem "pikawę".

Jeszcze jedno.

Pełna lokalizacja wraz z nazwą pliczku na moim penie wygląda tak:

myPOIs -> myPOIWarnings -> nissan_connect.csv

Życzę udanej i efektywnej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów spędziłem trochę czasu z laptopem i...

... SUKCES! Działa.

Przy nieświadomej pomocy Andrzeja G - za Ci dziękuję.

Tak jak pisałem wcześniej:

- nie ma znaczenia czy 5 czy 6 miejsc po przecinku

- nie ma znaczenia jaki tekst umieścimy w 3 kolumnie (nazwa) i 4 kolumnie (dodatkowy opis). Nie trzeba też umieszczać ich w cudzysłowie, wystarczy tylko między przecinkami, jako znakami rozdzielającymi kolumny

- nie ma znaczenia nazwa pliku *.csv. Co więcej - plików z fotoradarami w katalogu /myPOIWarnings może być wiele i wszystkie one się wczytają i oczywiście wszystkie są używane do ostrzeżeń (foto w załączeniu). Nie trzeba więc na przykład łaczyć kilka baz w jedną. Można do katalogu wrzucić np. bazę fotoradarów z Polski, Czech, Austrii i Włoch. Oczywiście nie da się doczytać kolejnego pliku. Każdorazowy import POIs usuwa poprzednie wczytane przez nas. Więc zawsze w katalogu /myPOIWarnings trzeba mieć wszystkie jakie chcemy używać

- niestety nie udało mi się uzyskać wyświetlenia komunikatu z kolumny trzeciej - o czym pisze koleś w tym temacie:

http://forum.qashqaiclub.co.uk/how-to-create-your-own-pois_topic4348.html

I cytat: "In the warning line  (“Anything You Want”) you must put quotation marks at each end of this wording for it to appear on the connect screen as your warning"

oraz

"I have got a warning that says “Warning The Wife is Watching” which pops up as I get near home, it gets a few laughs and another one “Drunks in the Road” as I get near my favourite pub."

 

i na koniec... co było powodem, że nie udawało mi się wczytać bazy danych? Jedna mała literka. A mianowicie plik wrzucałem do katalogu /myPOIs/myPOIwarnings - zgodnie z instrukcją otrzymaną do NCII (foto w załączeniu), a prawidłowa nazwa katalogu ma mieć wyraz warnings z wielkiej litery: myPOIWarnings

Jedna literka tyle czasu mi zeżarła... W ogóle nawet się nie skupiałem na nazwie katalogu, wpisanej zgodnie z instrukcją.

post-85724-0-72469200-1439330396_thumb.jpg

post-85724-0-77175100-1439330545_thumb.jpg

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam to co ostatnio wygrzebałem w necie.

Są tam pliki z ump.waw.pl

Tutaj z forum: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/99897-poi-fotoradary-polska-i-europa-2015/?do=findComment&comment=1057164

i jakieś z zagranicznego forum z całej Europy plus kamery łapiące przejazd na czerwonym świetle.

 

Czy one są aktualne? Tego nie wiem. Jest ich dużo. Nawet można powiedzieć za dużo.

Po tym jak w końcu skutecznie je wgrałem - to aż zastawiam się nad wyłączeniem, bo za często piszczy. Choć robi to w wszystkich miejscach gdzie policjanci często stoją z suszarka czy straż wiejska rozstawia swój trójnóg. Ale ja te miejsca wszystkie znam - więc pikanie mnie zaczęło już po porannej jeździe wkurzać.

 

Teraz znalazłem też fajną stronkę - bo za darmo:

http://poiplaza.com/?p=sdb&d=788&lstpg=main

I po prawej masz NEW. Widzę tam też POI ze stacjami LPG (to się może komuś przydać)

myPOIs.zip

Edytowane przez Karminadel
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może jak już się wyjaśniło: co i jak :) wrzuci ktoś sprawdzony plik z aktualnymi radarami dla naszego qq

O tych fotoradarach do Nissanów piszemy już w tylu miejscach, że trudno to ogarnąć.

By nie powielać, ani nie spamować, wskażę post, gdzie znajdziesz to czego szukasz

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/99897-poi-fotoradary-polska-i-europa-2015/?view=findpost&p=1065787

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze myślisz. :zwyciestwo2:

Ten zestaw w formacie .csv nie nadpisuje tego wbudowanego w mapę, a jedynie go uzupełnia. Więc jeżeli w zestawie wbudowanym w mapę masz np. stare "atrapy" (a na pewno takowe są), to będą pikały, natomiast ten .csv" jest aktualnym zestawem i jednocześnie uzupełnieniem tego zaszytego w mapie o nowo dodane fotopstryki wszelkiej maści. Podsumowując - pracują jednocześnie oba zestawy, więc będzie mnóstwo dubli, ale w ten sposób unikniemy przykrych niespodzianek ... przynajmniej teoretycznie :rolleyes:

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ehhh już tydzień po powrocie z Włoch i ciągle brałem się by coś skrobnąć na forum.

Wgrana lista fotoradarów działała. Do samej nawigacji jak dotychczas nie mam nadal żadnych zastrzeżeń. Nigdy - w przeciwieństwie do AutoMapy [co prawda zainstalowanej na jakieś MANTCIE] się nie zawiesiła i nie straciła sygnału. Była idealną pomocą w trakcie do jazdy do Wenecji - ojjj było naprawdę gęsto od zajazdów, wjazdów, rozjazdów - nigdy się nie pogubiła.

Nie zauważyłem by mapy były mocno stare - w trakcie całej trasy nie miała tylko dwóch rond. Dla NCII były to nadal skrzyżowania w kształcie krzyża - więc nie było to problemem, że nie było komunikatu "zjedź ba drugim zjeździe" - bo znów takim debilem nie jestem.

Widać, że jako nawigacja jest zrobiona pod używanie w samochodzie. Podoba mi się umieszczenie na mapie stacji benzynowych czy parkingów. Na pytanie pasażerów czy mogę (i kiedy) zatrzymać się celem skorzystania z ubikacji - już wiedziałem kiedy będzie najbliższa możliwość.

 

Na konie zostawiłem to co mnie najbardziej zaskoczyło na plus. Komunikaty o utrudnieniach w ruchu. Takie komunikaty nigdy mi się nie zdarzyły w AutoMapie - bo nie ma takiej możliwości. Nie są to komunikaty TMC - a rozsyłane przez radiostację DAB+. Działało to na całej trasie.... poza terenem Polski - cóż żyjemy chyba w afrykańskim buszu.

Komunikaty są fajne, gdyż są wyświetlanie tylko dotyczące naszej drogi, ale można także podglądnąć wszystkie. Komunikaty są odczytywane przez syntezator mowy nawigacji.

"Normalnie" w trakcie jazdy sobie je tylko z ciekawości podglądałem. Bo cóż mi z wiedzy, że przed Wenecją zaczyna robić się korek.

Ale raz w praktyce mógłbym skorzystać z komunikatów.

W drodze powrotnej w Austrii nagle zaskoczył mnie komunikat o wypadku za 3,5 kilometra. Ledwo tę zaskakującą wiadomość wypowiedzianą przez nawigację przekazałem koledze z drugiego samochodu jako ciekawostkę - jedziemy autostradą łukiem i .... za łukiem wszystkie dwa pasy autostrady, potem nawet trzy stoją (sic!) Każdy zwalnia... zatrzymuje się... awaryjne i zaczynamy się wlec. I teraz wiem, że za 3 kilometry jest wypadek, prawdopodobnie (jak mocna ro***erducha) możemy długo stać, ale właśnie toczymy się obok jakiegoś zjazdu. Więc mam możliwość być może ominięcie tego korka. Więc szybki przegląd mapy nawigacji czy może nie warto zjechać by go ominąć. Nie opłaciło się - więc karnie zostajemy w korku. Faktycznie za 3 kilometry stoją rozwalone trzy samochody, a w tym dwa na polskich rejestracjach (mercedes z jakieś wioski z pod Poznania), straż pożarna i laweta. Na szczęście zajmują tylko dwa pasy, więc jako tako wszyscy jadą.

Dodatkowo na mapie pojawiła się ikona.

Później było jeszcze kilka komunikatów, np. w okolicach Brna był komunikat: "zwężenie dogi. Akcja policji" i faktycznie po kilkunastu minutach jazdy jednym pasem na jednej ze stacji stał radiowóz - i miał kogoś zatrzymanego.

Powiem tak - te komunikaty - może trochę jako ciekawostka, może faktycznie zwiększa użyteczność NCII - bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Szkoda, że w Polsce z tego nie korzystają.

post-85724-0-89666400-1441484123_thumb.jpg

post-85724-0-09656800-1441484128_thumb.jpg

post-85724-0-22763300-1441484131_thumb.jpg

post-85724-0-28236700-1441484136_thumb.jpg

Edytowane przez Karminadel
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he -wlasnie gdy jakis  czas temu w Niemczech nagle nawigacja zaczela mi proponowac inna trase bo cos sie na trasie wydazylo. Troche zglupialem bo niby skad ona to wie. Teraz wiem :)

A jak sobie w trakcie jazdy sprawdziles ile jest do najblizszego parkingu czy stacji beznynowej? Czasami jak jade z rodzinka to potrzebuje takiej informacji a nie chce grzebac w nawigacji podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy inny świat.Nie ma u nas takich komunikatów.Mało tego komunikaty drogowe w opcji,nie są dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby te komunikaty działały importer musiałby dodatkowo płacić za to gdyż EU zachodnia ma to za free a EU wschodnia płatne ale ... ale np. Toyota PL płaci i w nawigacjach Toyoty działa to w PL :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sobie w trakcie jazdy sprawdziles ile jest do najblizszego parkingu czy stacji beznynowej? Czasami jak jade z rodzinka to potrzebuje takiej informacji a nie chce grzebac w nawigacji podczas jazdy.

Powiększałem mapę by zobaczyć czy nie ma jakieś ikonki (ale działa tylko w mniejszej skali, w skali max "500m" - więc tylko najbliższe) albo MENU potem bodajże opcja "krótki postój" czy jakoś tak, potem z listy parking/stacja benzynowa i masz listę najbliższych wraz z odległością plus dodatkowo strzałka w jakim kierunku są względem Ciebie - więc patrzysz na te, które mają strzałkę skierowaną do góry - a więc prosto przed Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy inny świat.Nie ma u nas takich komunikatów.Mało tego komunikaty drogowe w opcji,nie są dostępne.

 

Właśnie ostatnio jechałem po Czeskich drogach i coś takiego mi się włączyło, tzn: navi poinformowała mnie o robotach drogowych i możliwym zagrożeniu. Ostrzeżenie okazało się fałszywe - może ma tam jakieś info sprzed 2 lat i czasem wyskakuje ... w każdym razie  w tym czasie nie miałem włączonej apki nissana na smartfonie więc na pewno NC2 nie miało dostępu do neta, stąd też moje zdziwko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Volvo też działa.

 

zdziwiłbym się gdyby w marce "premium" nie działało ale z tego czo wiem to w POLSCE ta usługa jest dostepna w wersji premum dlatego importerzy muszą płacić za nią a na zachodzie usługa jest std. więc będzie zawsze działać bo jest za free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Was, ale u mnie w NC2 z DAB+ od czasu do czasu słyszę komunikaty drogowe i to dotyczące terytorium PL. Dodam, że było to w rejonie Poznania i nie był to jednostkowy przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że my raczej mało słuchamy w DAB+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że my raczej mało słuchamy w DAB+

Ja też nie wybieram wyłącznie stacji w DAB+, chociaż jest ich dosyć sporo. Nie zwróciłem uwagi jakiej stacji w danym momencie słuchałem, czy może nawet słuchałem muzy z "pena", ale wiem na pewno, że to czego słuchałem, zostało zakłócone przez komunikaty drogowe. Dodam, że nie mam wykupionych żadnych dodatkowych opcji w tej materii ... ot - fabryczne wyposażenie "Tekny" i włączone w opcjach (bodajże radia) komunikaty drogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też były te komunikaty, gdy jechałem na zagramaniczne wywczasy. :P

Puściłem je koło uszu sądząc, że QQ nie może przecież wiedzieć co dzieje się na trasie.

A potem u sąsiadów Czesiów stałem w korku, bo nie posłuchałem QQłki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przeczytalem o popularnosci map HERE

http://nt.interia.pl/raport-samochodyjutra/nawigacjegps/news-here-to-bedzie-najlepsza-nawigacja-samochodowa,nId,1884211

 

No niestety nic sie nie mowi o Nissanie, a juz nasze QQ to moga o niej tylko pomarzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...