Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ[J11] Nawigacja - wszystko na ten temat / aktualizacje itp.


Gość lzacharski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uwzględnia ,bo moja mnie prowadziła tamtędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No rok tutaj robi dużo. Kiedyś brałem aktualizacje z xyz lecz teraz oferują to jako usługę.

 

tzn: jaką aktualizację ? Map ? W jakiej formie to dawali - link do ściągnięcia na kartę czy kartę sprzedawali ? Czy to pasowało/pasuje w ogóle do Nissan Qashqai 2 (J11) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starszej wersji Nissan Connect nie dawało się złamać zabezpieczeń karty by wgrać coś nowego nie autoryzowanego przez Nissana a innych kart system wogóle nie czytał. Nie sądzę, że w nowej wersji umożliwili wgranie dowolnego programu. Może w innych systemach to się sprawdzało, chyba że robili to na takiej zasadzie jak robią tu;

http://www.uczymyautapolskiego.pl/produkty/nissan.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik od wklejenia linka z dpuy - to zwykły troll reklamowy z tą firmą multi kulti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak uważasz,znam ludzi do których przyjeżdżali i wgrywali Polski soft.

Ja też do nich dzwoniłem o aktualizację NCII i z rozmowy wywnioskowałem,że prawdopodobnie mają to złamane,ale wolą aktualizować bo to dla nich jakiś kesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JACKO29 - Pytasz mnie?

Chyba nie od dziś jesteś w internetach, co? Chyba nie nabierasz się na "marketing szeptany"? Jasno widać, po co ktoś się zarejestrował TYLKO po to by wrzucić link i zniknąć. Rejestracja, jeden post i reklamowy i bye bye - lecimy przeczesywać internet, gdzie jeszcze można wcisnąć link.

Gdyby ten link był jeszcze do jakieś konkretnej usługi na reklamowanej przez trolla stronie - to jeszcze by to miało odrobinę sensu.

Ale może to robił bot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah! Nie zajarzyłem! Mówisz o Donatello,a ja o linku Testera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na Allegro są do sprzedania radia z nawigacją do QQ za 1500 PLN, co musze oprócz radia dodatkowo wymienić? Odbiornik GPS jest w antenie , więc chyba tez antena musi byc zmieniona i pewnie podjechania do serwisu aby zalogowali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romeo.Odbiornik GPS jest chyba w radiu? A do radia brakuje jeszcze anteny GPS która jest układana w podszybiu.Z radiem powinieneś dostać kod do uruchomienia.

Ty w swojej acencie nie masz radia 2din?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest 2Din , dokładnie ten sam obrys jak radio z nawigacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie rozumie...wyprostuj mnie.


Masz radio bez navi i ekranu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak , mam radio 2 Din ale bez nawigacji ... czyli standardowe bez dopłaty. A teraz chcę kupić sobie za 1500 PLN radio z nawigacją i podmienić

 

Niss-Qasqai14rad1.jpg

Edytowane przez romeosoul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz kupić to poszukaj w sieci radia dedykowanego do Qqłki ,nie koniecznie nissana.Zwiążesz się moim skromnym zdaniem z nieciekawym wyrobem.Koledzy gdzieś pokazywali propozycję która już się pojawiła jako zamiennik,a funkcje ma o niebo lepsze,plus obsługa automapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz kupić to poszukaj w sieci radia dedykowanego do Qqłki ,nie koniecznie nissana.Zwiążesz się moim skromnym zdaniem z nieciekawym wyrobem.Koledzy gdzieś pokazywali propozycję która już się pojawiła jako zamiennik,a funkcje ma o niebo lepsze,plus obsługa automapy.

 

że nie wspomnę o systemie Android na pokładzie .... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym myślałem było na windzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha.. czyli bardziej polecacie produkt NoName z tzw full wypasem niz oryginalną nawigację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Nie wiem jak do Qqłki jest spasowane,a zwłaszcza nowej,ale mając taki full-wypas w Note byłem super zadowolony.Zwłaszcza ,że nie byłem uwiązany do nawigacjii (nissana) a używałem i mio,i AM,radio grało dobrze,nie zanikał sygnał,można było filmy obejrzeć ,zdjęcia i można było nawet uruchomić tv A to co proponuje NCII to dla mnie tandeta.


A tutaj masz przykład takiej zabawki:


I druga:

Tutaj akurat cena to 440 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio będąc w salonie Nissana zapytalem dlaczego uaktualnienie nawigacji jest takie drogie(800zl)..młody sprzedawca z poważną miną oznajmił ze producent w najbliższym czasie ma to zmienić.. Jego mina jak zacząłem się śmiać,bezcenna.Na koniec oświadczyłem że takie bajki dzieciom niech opowiada i czy powtórzy to samo do dyktafonu żebym w razie czego mógł się na niego powołać..poszedł jak zmyty

Edytowane przez elfi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu, zbulwersowany faktem, że na wschodni rynek jest ichnia wersja językowa,  nawtykałem im, że w  NC w salonowych autach nie ma wersji polskojęzycznej zaproponowali mi cenę promocyjną o dwie stówki niższa od oficjalnej. Odpowiedziałem im żeby poinformowali mnie jak cena zejdzie do tychże opuszczonych dwóch stówek to skorzystam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

też przymierzam się do wymianki jak romeosoul. do tej pory brałem pod uwagę włożenie oryginalnej nawigacji bo rzeczywiście można już nabyć za ok.1500. jednak te zamienniki robią pozytywne wrażenie można się zastanowić ... jeszcze pytanie laika - oprócz radia trzeba będzie instalować antenę gps ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,każdy zestaw ma swoją antenę,chyba że z NCII będzie pasowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżym użytkownikiem QQ, ale czy ktoś pomoże z wgraniem ostrzeżeń o fotoradarach do fabrycznej nawigacji (POI), ale tak by nawigacja ostrzegała o tym ? Udało mi się wgrać jakąś listę fotoradarów ale zupełnie bez dźwięku... W setup'ie ostrzeganie włączone ale chyba wydaje mi się że poza plikiem z listą fotoradarów należy też wgrać jakieś dźwięki...

Dzięki za pomoc a jeżeli się mylę albo coś źle robię to proszę nie krzyczcie bo jestem nowy ... Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyjazdu urlopowego coraz bliżej i zacząłem się bliżej przyglądać tym wgranym fotoradarom. Wczytywałem już kilka baz danych z kilku miejsc i... nie wiedziałem żadnej różnicy.

Czy to w ogóle działa?

Zrobiłem więc eksperyment i dodałem do listy swój własny testowy punkt na mojej osiedlowej drodze.

Poszedłem do samochodu, wgrałem listę fotoradarów (trwało to kilka sekund - a więc coś się faktycznie pobierało) i... jazda próbna: zero ostrzeżenia. Ciągle tylko ostrzega przed jednym miejscem.

Pomyślałem, że może plik csv zawiera zbyt dużo pozycji - bo połączyłem kilka baz w jedną. Ale w instrukcji jest napisane, że plik nie może przekroczyć 8MB, a mój miał zaledwie 240kB - więc dużo poniżej.

Teraz wróciłem kolejny raz do domu i swój wpis testowy wprowadziłem jako pierwszy - może oprócz pojemności pliku jest limit ilości punktów. Niestety teraz muszę jechać z żoną na zakupy - jak wrócę zdam relację czy coś się poprawiło.

Na razie jestem lekko zawiedziony - bo wychodzi na to, że ściągam(y) te bazy danych jak naiwni, a system NCII i tak ich nie bierze pod uwagę.

Ciekawe jest też, że po wczytywaniu bazy danych można podejrzeć wczytane i mamy jaby dostęp do pliku, który zawsze nazywa się tam samo: [piszę z pamięci] "Alerts 0913" - jakby ciągle był dostępny tylko ten fabryczny wraz z listą fotoradarów typ "Speedcamera 60kph" - a nigdzie na liście nie ma tych wczytanych przez nas.

Po powrocie biorę laptopa do auta i eksperymentuję z tym plikiem aż zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...