Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ[J11] Nawigacja - wszystko na ten temat / aktualizacje itp.


Gość lzacharski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam pytanie czy ktoś montował zamiennik fabrycznego radia /nawigacji do J11 ?

Czy są jakieś informacje na temat stacji ADAYO/GMS ? lub innych np z Androidem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jak wybieram QQ z 2013 czy czy 2014 dostaje ten sam komunikat:

Your car already has the latest update available.

To chyba cos nie tak...

 

W ostatnich dniach wysłałem w tej kwestii pytanie do Centrali Nissana - otrzymałem info, że najświeższe mapy do naszych Nissanów powinny być dostępne na początku października

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie czy ktoś montował zamiennik fabrycznego radia /nawigacji do J11 ?

Czy są jakieś informacje na temat stacji ADAYO/GMS ? lub innych np z Androidem ? 

http://www.gms.pl/pl/_sp/181/nissan_qashqai_ii_adayo_ce4sx9/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe. W tamtym roku aktualizacja też wyszła jakoś pod koniec roku.

Najdziwniejsze jest to, że mam kartę z literką "B" na końcu. Auta kupowane później miały "C", a naczalstwo Nissana twierdzi, że na chwilę obecną nie ma aktualniejszych map, niż ta którą posiadam. To co ... wypuszczają kolejne literki, a w środku to samo ?? :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem sobie jakis czas juz, temu mape z literka C. Probowalem znalezc roznice miedzy mapami B i C ale ciezko mi to szlo, wiec nie powiem, czy sa jaies miedzy nimi roznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejsze jest to, że mam kartę z literką "B" na końcu. Auta kupowane później miały "C", a naczalstwo Nissana twierdzi, że na chwilę obecną nie ma aktualniejszych map, niż ta którą posiadam. To co ... wypuszczają kolejne literki, a w środku to samo ?? :dribble:

 

może u dealera nastąpiła zamiana karty z mapami zanim kupiłeś samochód bo z tego co wiem to z literką B były do QQ2 a od połowy 2014 (czyli jak wszedł Pulsar do sprzedaży ) były już z literką C :( i stąd może być tak ,że wg Nissana masz najnowszą mapę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może u dealera nastąpiła zamiana karty z mapami zanim kupiłeś samochód bo z tego co wiem to z literką B były do QQ2 a od połowy 2014 (czyli jak wszedł Pulsar do sprzedaży ) były już z literką C :( i stąd może być tak ,że wg Nissana masz najnowszą mapę

Odbierałem autko w styczniu br. Na wyposażeniu dostałem kartę 25920 4EA0B

Wyjaśniałem z centralą Nissana, dlaczego nie dostałem "C". Odpisali mi, że karta jest dołączana do auta z chwilą zejścia z taśmy.

Co do dróg, to nie ma się o co czepiać - są w miarę aktualne i da się jeździć. Natomiast wbudowana w kartę baza fotoradarów wszelkiej maści, woła o pomstę do nieba. Całe szczęście, że mam dostęp do SCDB i z tej strony dogrywam na bieżąco zaktualizowaną bazę fotopstryków, ale oni mają format (.csv), więc ta baza tylko dopisuje swoją zawartość do wbudowanej w kartę, a nie podmienia mocno nieaktualnej bazy zaszytej w kartę. W efekcie mam najnowszą bazę fotopstryków, ale mam też mnóstwo dawno pousuwanych słupów, na których wisiały atrapy.

Ale jak to mówią - lepiej jak kilka razy zapiszczy niepotrzebnie, niż jedną "pułapkę" przemilczy :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie rozumiem tej "nagonki" na aktualne mapy. Dla mnie to zwykłe czepianie się - jak kupiłem AutoMapę to jeździłem na niej jeszcze dwa samochody temu - czyli z 7-8 lat bez aktualizacji i jakiś problemów nie było. Dopiero pod sam koniec zdarzało się, że jadą jakąś nową drogą wg niej leciałem nad polem ;-)

Ale w ciągu 1-2 lat nic się tak szybko nie buduje by mieć taką schizę na nowe mapy.

Ja wiem jedno - najwcześniej za nowymi mapami w QQ będę się rozglądał za co najmniej 5 lat. A wtedy jeżeli będę miał plan zmiany samochodu to też nie będę nowemu użytkownikowi robił prezentu.

A zresztą i tak na pewno w necie będzie można kupić za dzisiejsze 250-300 zł - więc tragedii nie będzie.

Ale mam wrażenie, że to jakaś mania prześladowcza mieć potrzebę najlepiej co miesiąc ściągnąć aktualizację, bo gdzieś w jakieś pipidówie wielkiej dopisali jedną drogę polną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapy powinno aktualizować się co najmniej raz w roku. Ja robię to przed wakacjami..Czy aktualizacja w Nissanie nadal kosztuje kilkaset złotych? Niedawno sprzedawca wciskal mi, że aktualizacje maja być tańsze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie rozumiem tej "nagonki" na aktualne mapy. Dla mnie to zwykłe czepianie się - jak kupiłem AutoMapę to jeździłem na niej jeszcze dwa samochody temu - czyli z 7-8 lat bez aktualizacji i jakiś problemów nie było. Dopiero pod sam koniec zdarzało się, że jadą jakąś nową drogą wg niej leciałem nad polem ;-)

Ale w ciągu 1-2 lat nic się tak szybko nie buduje by mieć taką schizę na nowe mapy.

Kto tu pisze o nagonce. Wymieniamy informacje i poglądy. Nie zauważyłem też, by ktokolwiek narzekał na zawartą w mapach sieć drogową, czy nawet na routing.

Co do Twojego podejścia do aktualizacji AutoMapy, to trochę się rozpiszę. W ostatnich latach naprawdę mnóstwo się zmieniło w sieci drogowej, Od EURO, to już nawet nie będę wymieniał. Natomiast w przypadku AM, w aktualizacjach na bieżąco nie tyle chodzi o nowe "rondka", czy "studzienki", ale głównie o aktualne POI, czy nawet bardziej o fotoradary, roboty drogowe i zablokowane/odblokowane w związku z nimi odcinki itp. No i o to, by "nie latać nad polami", ale gnać po drodze ... i by podczas wyznaczania/planowania trasy wiedzieć, czym sieć drogowa dysponuje i móc szczegółowo zaplanować przejazd.

 

Mapy powinno aktualizować się co najmniej raz w roku. Ja robię to przed wakacjami..Czy aktualizacja w Nissanie nadal kosztuje kilkaset złotych? Niedawno sprzedawca wciskal mi, że aktualizacje maja być tańsze..

Tydzień temu pytałem w salonie - aktualizacja map - ok. 800 zeta, natomiast nowa karta to ponad 2000. Nic dodać, nic ująć.

Dodam, że na Allegro można kupić kartę z najnowszymi mapami do NC2 za 250 - 350 pln

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nagonce" w cudzysłowie. Całe życie przed erą GPS się jeździło z mapą papierową i też się wszędzie dojechało. Nie żebym chciał wrócić do tego co było - milion razy wolę GPS. Ale i tak  przed wyjazdem oglądam na googlemap kilka alternatywnych tras.

Chciałem przekazać, iż w mojej ocenie mapy w NCII są bardzo aktualne. Na tyle, że nie ma problemu gdziekolwiek dojechać. Na tyle, że nie warto nawet dawać tych allegrowych 200-300 na aktualizację - go jest to zwykła "sztuka dla sztuki". Drogi tak szybko nie powstają, już nie mówiąc o istotnych zmianach sieci drogowej by za to płacić i dzisiaj szukać aktualizacji. Za jakiś czas, za rok-dwa.... można dopiero się zastanawiać nad tym. Ale dzisiaj? Wg mnie próżny trud.

A POI czy adresy domów - dobrze wspiera Google Search. Sam je wypróbowałem gdy jechaliśmy z kumplem oglądać na jakieś wsi samochód do kupna. W NCII dla tej miejscowości była tylko główna droga, bez numerów domostw - a wiadomo jak to na wsi - numery rozsypane po całej wsi jak się kolejne domy budowały. Google search wskazało współrzędne konkretnego domu i dojechaliśmy jak po sznurku. Wątpię by nawet za 20 lat w NCII czy już w NCVIIII będzie dokładna mapy tego zadupia, gdzie byliśmy.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karminadel, skoro potrzebjesz muec aktualizacje mapy co pare lat, to znaczy, ze naprawde malo jezdzisz a jesli juz to tyko znana ci trasą. Ja uwazam, ze mapa powinna byc aktualizowana co roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fakt, nie jestem kurierem i nie jeżdżę codziennie pod inny adres. Ale nawet gdybym musiał - wierz z aktualną NCII każdy bo dojechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mapy ostatnio korzystałem z map GOOGLE , dokładność do 50-500m , ( Google informuje że nie ponosi odpowiedzialności za pomyłki itd, wyznaczanie głosowe trasy najlepsze ale dokładność np na zagęszczonym osiedlu ,słaba)

Natomiast   menadżer który robi trasę i musi ją zapisywać AM jest raczej najlepszym rozw.

Odnośnie aktualizacji map , nie chodzi o same drogi, im nowsza wersja tym soft lepiej działa dochodzą nowe funkcje ułatwienia itd.. ja raczej muszę używać AM.

Dodatkowa AutoMapa ma asystenta pasa ruchu , np w dużych miastach znacznie wcześniej kieruje na zjazdy czy też wielopasmowe skrzyżowania.

Posiadam Acente więc  albo android and adayo , z tym , że podobno na androidy które są sprzedawane nawet nie można zamontować Yanosika a jak się się zainstaluje w trakcie przestaje działać,

W następnym tygodniu będę robił przymiarki . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Nie mowie, ze bym nie dojechal. Ale ja osobiscie lubie miec aktualne mapy. Ale z drugiej strony gdybym mial zaplacic ponad 800pln za najnowsza mape, to juz wolalbym na starej jezdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Nie mowie, ze bym nie dojechal. Ale ja osobiscie lubie miec aktualne mapy. Ale z drugiej strony gdybym mial zaplacic ponad 800pln za najnowsza mape, to juz wolalbym na starej jezdzic.

350 zeta Modecom MX4 (wydatek jednorazowy) ... do tego AutoMapa ... tutaj szczegółów nie będę wymieniał, bo może być od zera ( :dribble:) do 320 zeta ( legalna EU z roczną subskrypcją na aktualizacje)).

Koszt przedłużenia subskrypcji aktualizacji AM, obejmujący ok. 6 aktualizacji / rok to ok. 150 zeta.

... i jeździmy na świeżutkich mapach, z obszerną bazą POI i najaktualniejszą sytuacją drogową ... już nie wspomnę o fotoradarach.

Rachunek jest prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rachubek moze prosty ale nie usmiecha mi sie mocowamie jakiegos zlomu na desce. Fabryczna nawigacja ma to do siebie, ze nic nie dynda, nie wisi itp. Moze inni lubia byc otoczeni monitorami, wyświetlaczami, kabelkami. Ja nie. Dziekuje. Pozostanę przy fabrycznej.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeżdżę dośc dużo i absolutnie nie mogę zgodzić się z twierdzeniem, że dróg nie przybywa. Przybywa i to coraz szybciej. Przykład - mam wersję may B i na niej nie ma odcinka A 4 pomiędzy Tarnowem a Dębicą - droga jest już przejezdna od prawie dwóch lat. Przedtem jeżdziłem na AM (nawigacja dodatkowa) i na TT (nawigacja wbudowana i z przykrością stwierdzam, że tamte były o niebo lepsze, dokładniejsze i tańsze przy aktualizacjach. Obecnie NC II używam jedynie wysyłając punkt docelowy (najczęściej nazwa firmy) z Google Maps  i ta funkcjonalnośc bardzo mi się podoba. Ostatni też zrobiłem kilka tras używając Janosika, generalnie dobra funkcjonalnośc w postaci aktualnych info z dróg (radary - choć teraz najważniejsze są te ruchome czyli videoradary, wypadki, roboty drogowe), słaba grafika. Słaby punkt to brak kierunkowości informacji, co przy dużej ich liczbie niepotrzebnie (bo np. zdarzenie na drugim pasie ruchu) potęguje i tak już duży haos. Moim marzeniem byłaby możliwośc "mirrorowania" obrazu z komórki na ekranie NC II, wtedy każdy jeżdziłby na tym sofcie, który mu pasuje. A dla miłosników AM używających też CB dodatkowo bardzo ważny jest pikietaż, coś czego nie ma w innych nawigacjach.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rachubek moze prosty ale nie usmiecha mi sie mocowamie jakiegos zlomu na desce. Fabryczna nawigacja ma to do siebie, ze nic nie dynda, nie wisi itp. Moze inni lubia byc otoczeni monitorami, wyświetlaczami, kabelkami. Ja nie. Dziekuje. Pozostanę przy fabrycznej.

Tylko że mamy starocia(mapa) w nowoczesnej obudowie.Już dawno powiedziałem,że jak się pojawi GMS to zmieniam,pojawił się,ale jeszcze nie zmieniam,bo jest inny priorytet :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...