Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gaśnie zaraz po odpaleniu.


sq9mcs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czambo bambo made in china... niestety cieżko jest teraz kupić coś porządnego. Mam nadzieję że z oryginałem nie będziesz miał aż takiego kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8.5kkm to coś nie tak! ja mam nalatane na tym samym zestawie FAI 11kkm !  Zapisałeś może pomiary z wysunięcia napinacza dolnego/górnego i szczeliny na łańcuchach?

Po takich informacjach mam mieszane uczucia... Cuż narazie będę na słuch monitorować silnik, a za jakiś czas (2-3mce) dokonam pomiarów.

Jak pamiętam wymieniałeś też pompę olejową na wydajniejszą, hmmm czyżby nadmierne cisnienie oleju rozciągło napinaczem łańcuch???? tylko tyle narazie przychodzi mi do głowy bo ten przypadek jest anormalny. Chyba ze faktycznie łańcuchy to gówno chinskie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę zamontowałem oryginalną Nissanowską według numerów obecnie produkowanych, bez żadnych przeróbek więc wątpię aby coś z nią było nie tak. Kontrolka gasła w ciągu 2-3 sekund po odpaleniu więc było tak jak być powinno. Zresztą problem nie może występować z nadmiernym ciśnieniem bo prędzej górny łańcuch zostałby wyciągnięty, konstrukcja zasilania olejem dolnego napinacza jest inna. P. Piotr spotkał się z problemami przy rozrządzie tej firmy w Xie. Naciągał się łańcuch. Kilka sztuk już widział zresztą sam mówił że teraz ciężko o dobry łańcuch i lepiej pchać się w oryginalne łańcuchy z napinaczami reszta jest ok.

 

Dolny napinacz wysunął się praktycznie do końca, górny do połowy. Nie ryzykuję i wymieniam. Na pudełku napisano Made in GB ale co w środku nie wiadomo. Zresztą pewnie to tylko firma która przepakowuje części pod swoje logo.

 

Zaczynam trochę kojarzyć kilka rzeczy . Mianowicie jakiś czas temu pojawił się dziwny dźwięk ale nie pochodził z górnej części tylko z okolic za wentylatorem. Obawiałem się że to rozrząd ale spodziewałem się że prędzej góra się rozciągnie niż dół. Zresztą niedawno go wymieniałem. Ponad to zaczął palić trochę więcej niż powinien i miałem wrażenie nierównej pracy zaraz po odpaleniu. Ale sprawę wtedy zbagatelizowałem. Teraz wiem w czym był problem.

Edytowane przez sq9mcs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...