Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] 2.0 TD dławi się na wolnych obrotach


sofela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem tego wozu i na dzień dobry mam problem znany już niejednemu użytkownikowi tego auta, otóż po zapaleniu silnik chodzi chwilke ok potem zaczyna łapać nierówne obroty i co jakiś czas zdławi się i puści dym z rury wydechowej.

Autodiagnostyka pokazała kod 15 czujnik kontroli położenia suwaka w pompie

Czujnik położenia wału ma między pinami 2 i  3 ma ok 1,4 kOhm  i nosi ślady uszkodzenia

 

d6bb1eb5b8.jpg

 

podczas pracy w  pompie słychać niepokojące grzechotanie, dokładnie w tym miejscu (w okolicy tego srebrnego dekla)

ea6184b961.jpg

dodam jeszcze że auto było zastane, stało ponad 2 miesiące a po porządnym przegazowaniu puszcza dużo sadzy, co do filtrów paliwa to główny czyściłem a ten mały wymieniałem

c4fdefb2c2.jpg

 

na tej dwupinowej kostce co idzie do wtryskiwaczy opór jest lekko ponad 100 Ohm

proszę o jakiekolwiek porady i co z tym czujnikiem ? czy nadaje się on do użytku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik się nadaje do użytku, jak padnie to silnik nie odpala, ponadto ważne jest aby obudowa niebyła popękana

ten mały filtr paliwa jest zbędny ( oryginalnie tam go nie było )

 

i w jaki sposób czyściłeś filtr paliwa? jego się wymienia.. koszt ok 30zł ponadto jest okazja odwodnić filtr tzn wykręcić ten korek od spodu z wężykiem,

i jak samochód stał to proponuję mixolu trochę dolać do paliwa lub zalać lepszego paliwa ( np vervy ze 20l ) pojeździć i jak się nie poprawi to odwiedzić kogoś od pomp paliwa bo błąd dotyczy właśnie pompy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, co do czujnika to obudowa jest lekko pęknięta ale się trzyma kupy a filtr wymienię dzisiaj

 

Dolałem dodatku do paliwa i chodzi trochę lepiej ale z pompy wtryskowej wydobywa się straszny pisk, tak jak by się coś zacierało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...