Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

NOTE E11 szarpie, dławi się przy dynamicznym przyspieszaniu na wysokim biegu


mojkot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Proszę o poradę, bo nie stać mnie na eksperymenty mechaników ;) Jestem posiadaczem Note od prawie trzech lat i ostatnio dopadł mnie pewien problem. Mianowicie podczas dynamicznego (gaz do dechy) przyspieszania np. na czwartym biegu od 50 km/h szarpie , przerywa, trzeba ująć "gazu" wtedy się stabilizuje. Tak samo jest na piątce, czyli to nie zależy od biegu. Na aparaciku diagnostycznym brak błędów. Mechanik mówi, że MOŻE świece, a może nie świece. MOŻE cewka, a może nie cewka. Przebieg 150kkm, czy coś było robione z tymi podzespołami w międzyczasie, to nie wiem. Jakby ktoś mógł coś podpowiedzieć...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mojkot napisał:

Witam serdecznie.

Proszę o poradę, bo nie stać mnie na eksperymenty mechaników ;) Jestem posiadaczem Note od prawie trzech lat i ostatnio dopadł mnie pewien problem. Mianowicie podczas dynamicznego (gaz do dechy) przyspieszania np. na czwartym biegu od 50 km/h szarpie , przerywa, trzeba ująć "gazu" wtedy się stabilizuje. Tak samo jest na piątce, czyli to nie zależy od biegu. Na aparaciku diagnostycznym brak błędów. Mechanik mówi, że MOŻE świece, a może nie świece. MOŻE cewka, a może nie cewka. Przebieg 150kkm, czy coś było robione z tymi podzespołami w międzyczasie, to nie wiem. Jakby ktoś mógł coś podpowiedzieć...

Pozdrawiam.

Jeśli na aparacie diagnostycznym nie wykazuje błędów trudno coś powiedzieć. To może być wszystko. Może być sonda lambda? Note ma dwie sondy. Może być przepustnica? Na odpowiednim programie diagnostycznym powinno to wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2023 o 20:52, janio napisał:

Jeśli na aparacie diagnostycznym nie wykazuje błędów trudno coś powiedzieć. To może być wszystko. Może być sonda lambda? Note ma dwie sondy. Może być przepustnica? Na odpowiednim programie diagnostycznym powinno to wyjść.

Dziękuję za odpowiedź. A możesz polecić jakiś program, interfejs itp., bo pewnie nie w każdym warsztacie to jest, a chcę wiedzieć o co zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domowym sposobem można przeskanować podłączając  Vgate ICar2 ELM327 OBD2 do gniazda OBD2 w samochodzie i odczytać błędy na telefonie za pomocą Bluetooth przez aplikację ''Obd Harry'' Interfejs OBD2 do kupienia na Allegro. Około 60 zł.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem, odczytałem. W oczekujących jest błąd P0303. Już się umówiłem z mechaniorem na wymianę świec i zamianę miejscami cewek. Od czegoś trzeba zacząć. O wynikach poinformuję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mojkot napisał:

Kupiłem, odczytałem. W oczekujących jest błąd P0303. Już się umówiłem z mechaniorem na wymianę świec i zamianę miejscami cewek. Od czegoś trzeba zacząć. O wynikach poinformuję.

Z tego błędu wynika że problem jest ze świecą na trzecim cylindrze, lub awaria cewki zapłonowej.

Edytowane przez janio
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2023 o 19:01, janio napisał:

Z tego błędu wynika że problem jest ze świecą na trzecim cylindrze, lub awaria cewki zapłonowej.

Heh, no tak. A nawet więcej:

Przyczyny kodu DTC P0303 Ogólne

Kod P0303 może mieć jeden lub więcej z następujących problemów:

  • Świeca zapłonowa lub przewód są uszkodzone.
  • Cewka zapłonowa.
  • Jeden lub oba czujniki tlenu mogą być w złym stanie.
  • Wtryskiwacz paliwa może ulec awarii.
  • Zawór wylotowy jest spalony.
  • Katalizator jest wadliwy.
  • Pusty zbiornik paliwa.
  • Słaba kompresja
  • Moduł ECM  może być uszkodzony.
  • "lewe" powietrze

Umiem trochę w internety 😉 Mam nadzieję, że na świecach się skończy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Świece wymienione (stare były w bardzo kiepskiej kondycji, chyba od nowości nie zmieniane) i wydaje się, że już jest wszystko ok. Dziękuję za pomoc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...