Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Ciężko odpala i słabo pracuje-chodzi, bo zatankowaniu złego paliwa.


Gość mariusz2727

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Stałem się szczęśliwym posiadaczem Micry. Wszystko było dobrze do momentu kiedy nie zatankowalem złego paliwa. Od tego momentu samochód zaczął szarpać, gasł na małych obrotach na zimnym silniku, nie mial w ogole mocy. Wymienmiłem świece i problem nadal istnial. Wyswietlil sie błąd : sonda lanbda 1 rząd 1 i czujnik położenia wału. Wymieniłem czujnik- autko chodzi ładnie, cicho pracuje, jednak po przejechaniu 50 km i z gaszeniu silnika, auto nie chce zapalic. Pali dopiero po 20-30 min jak troche ostygnie. Zadnych błędów więcej nie wyświetla. Co robić? Czy to problem rozciągniętego łańcucha? Czy napinacza? A może coś jeszcze innego ?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli "złego paliwa" - wlałeś ropy, czy po prostu chciałeś oszczędzić i jakaś benzynka z "krzaków"?

Ile tego wlałeś? Albo spuść i nalej porządnej lub zalej do pełności dobrego paliwa, a następnie użyj preparatu do czyszczenia wtrysków.

Osobiście bym proponował spuścić złe, pół zbiornika dobrego i całe opakowanie na tę ilość paliwa. Niech to będzie tzw. dawka uderzeniowa dla układu paliwowego.

 

PS.

Jeden Twój taki sam temat usunąłem. Były dwa z godziny 10:24 i 10:36. W tym natomiast zmieniłem tytuł aby było od razu wiadomo o co chodzi. Tytuł -->Nissan Micra 1,2<-- pewnie nikomu nic by nie "powiedział".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...