Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Wysokie spalanie.


vag32
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! We wrześniu kupiłem Nissana Primerę P11 1.6 16V GA16DE na wielowtrysku od znajomego. Rok produkcji 1997r.

 

Nurtuje mnie jeden problem - a mianowicie jej wysokie spalanie. Zazwyczaj pokonuję trasę ok. 10-20km(8km trasa ok. 90-120km/h i 2-12km po mieście ok. 50km/h), ale zdarza się też więcej. Silnik dość szybko się nagrzewa, strzałka temperatury chłodnicy podnosi sie już po 1-1,5km. Biegi zmieniam przy 2500 Obr./min. Filtry wymienione. Przewody zapłonowe bez przebić.

 

Pali ok. 10l/100km, czasem nawet trafi do 12l/100km. Sprawdzałem sondę lambda po rozgrzaniu multimetrem - na biegu jałowym ok. 150mV, na 2200Obr./min ok. 800mV. Po puszczeniu gazu sonda nadal ma ok. 780mV przez ok. 20s, dopiero później spada i znów ok. 150mV pokazuje.

 

Czy to może być wina sondy czy czegoś innego? Silnik pracuje równo, nie ma falowania, dość dobrze się zbiera.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podjedziesz do Wro, to mogę Ci podpiąć auto pod kompa i wtedy się sprawdzi sondę. Ja mam przeczucie, że coś innego może być nie tak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią @_Janusz_, tylko po nowym roku, bo teraz to mało czasu mam :) To może napisz tutaj o swoich przeczuciach to może uda się sprawdzić mi to jakoś :) Aha, zapomniałem dodać, że autko ma 152000km przebiegu(autentyczny - ostatnio zmieniałem oryginalne paski Nissana z '97 roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny domysł pozostawię dla siebie :]

Jednak mam do Ciebie pytania - jaki olej masz zalany, jakiej firmy masz założone filtry, gdzie tankujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej Shell Helix 10W40, Filtry Filtrona zakładałem, tankuję głównie na Shellu albo Lotosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej - ok, jednak przy tym przebiegu to lałbym 5W, nawet jak będzie miał 300kkm to też 5W. Filtry - średnio na jeża, stacje - Shell ok, Lotos niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni właściciel lał 10W40, więc nie zmieniam na inny(ponoć nie wolno zmieniać np. z 10W na 5W bo można szkód narobić), na starym filtrze powietrza podobnie brał, Lotos to tylko przy okazji jak w Jelczu jestem to tankuję, głównie Shell.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akto Ci takich głupot nagadał, że nie można zmieniać z 10W na 5W? Ja ostatnio w jednym z aut zmieniłem z 15W na 5W :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik mówił, że nigdy nie przechodzi się na rzadszy olej, bo mogą być problemy. A wracając do tematu, co jeszcze mogę sam organoleptycznie sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A jest gdzieś we Wro możliwośc podjechania z moim "traktorkiem" żeby go podpiąc pod kompa i profilaktycznie posprawdzac ? Ale chodzi mi o kogoś kto lubi swoją pracę a nie o gościa pokroju "konserwatora z ADM-u". I czy w ogóle jest sens takiego działąnia jeśli auto jeździ i nic mu nie dolega? 

Edytowane przez Grad74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grad74 - jeśli chodzi o podpinanie ciągników, to ciężko jest trochę, ale daj na PW, to dam Ci namiary, może uda się podpiąć :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Mam pytanie odnośnie wysokiego spalania. Czy komputer podaje zaniżone wielkości do rzeczywistego spalania czy pokazuje również wysokie wielkości. Np przy rzeczywistym spalaniu 15l/100km komputer pokazuje 9,5 czy 15

Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...