Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Note e12 baza bagażnika dachowego


nazget

Rekomendowane odpowiedzi

W kontekście nadchodzącego sezonu zimowego, wyczyściłem po sezonie letnim mój bagażnik dachowy i naszła mnie myśl podzielić się z Towarzystwem informacjami na ten temat.

Ja jako bazę stosuję bagażnik dachowy Thule z 2006 r. na stopach 750  z belkami 861 (alu). Bazę kupiłem jako nową w 2006 r. do peugeota 206. Po jego sprzedaży baza przeleżała parę lat na strychu bo do następnego auta dostałem belki producenta a tej bazy szkoda mi było się pozbyć. Obecnie ww baza wróciła i dobrze się ma na Notesie.

Generalnie chodzi mi o to że jeżeli planujecie zakup bazy bagażnika do Note e12 a nowy zestaw Thule ze sklepu to za dużo, polecam kupić używaną bazę ze stopami thule 750 i belką długości 120cm (czarna 860 lub alu 861). Do tego trzeba dokupić Kit1690 dedykowany dla Nota e12.

Ważna informacja: stare stopy (750) grają z nowym zestawem łapek i bagaznik dobrze i stabilnie siedzi na dachu. To jakby sprzedawca bredził że "Panie nie da rady". Wiem co mówię bo 4 rowery na nim spokojnie jeżdżą.

Ponieważ przy montażu bazy trzeba odmierzać odległość położenia belki od punktu styku dachu z szybą czołową, żeby tego nie robić za każdym razem cienkim markerem do płyt zaznaczyłem sobie na lakierze wewnątrz otworów drzwiowych narożniki położenia łapek i od tego czasu montaż bazy to jakieś 10 min. 

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...