Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy jesteście zadowoleni z klimatronika w J11?


elsebo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest 20 stopni na auto przez cały rok,jedynie jesli ruszam gdzieś dalej(np Francja lub Hiszpania) to zmieniam ustawienie na 17 stopni.W porownaniu z klimatronikiem z insigni ,mokki czy antary to ten z qq działa swietnie( chyba ze czekasz trzy tygodnie na nową chlodnice klimy ,bo wtedy bywa ciepło ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymuję zamknięcie lewej kratki. Właśnie wracałem dziś z imprezy sylwestrowej. Na ogrzewanie bocznych szyb są kratki powyżej z którymi nic nie idzie zrobić i tam ładnie dmucha ciepłe powietrze na szybki w okresie wyrównywania temperatur. Mam ustawione na auto 20st siedzę w swetrze kurtka ściągnięta . Fajnie grzeje w stopy . W trasie naprawdę klimatronik zimą spisuje się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie klima dalej grzej jak szalona.

Ostatnio przy temperaturze na zewnątrz -6C ustawiłem temperaturę na 17C. Przez pierwsze 5 minut jazdy wentylator pracował na 2 biegu, potem jak silnik się nagrzał szybko wskoczył na bieg 6 (na 7 możliwych). Nawiew przez kilknaście minut pracowął na 6 biegu (w aucie robiło się już naprawdę ciepło), potem stopniowo schodził z obrotami aż dmuchawa zatrzymała się na 3 biegu.

 

U Was też tak jest, że jak silnik się nagrzeje to dmuchawa włącza sie na prawie maksymalne obroty i przez spory czas tak mocno dmucha? Wydaje mi się, że kiedyś tak nie było.

 

Jako że podjechałm pod dom sprawdziłem kilkoma termometrami jaka jest temp. w aucie na wysokości środkowego podłokietnika - było 21-22C (mimo ustawionej temp. 17C), jak ustawiłem nawiew na twarz to dmuchało powietrze o temp. 28C.

Będę musiał wstawić auto do serwisu na dzień-dwa, bo na razie kończą się koncepcje co może być przyczyną.

Moduł sterowania wymieniony, na komputerze temperatura też obniżona o maksymalną możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury nie sprawdzałem,ale z nadmuchem ustawionym na auto,tak jest.Mocniej dmucha jak ma czym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jako że podjechałm pod dom sprawdziłem kilkoma termometrami jaka jest temp. w aucie na wysokości środkowego podłokietnika - było 21-22C (mimo ustawionej temp. 17C), jak ustawiłem nawiew na twarz to dmuchało powietrze o temp. 28C.

Będę musiał wstawić auto do serwisu na dzień-dwa, bo na razie kończą się koncepcje co może być przyczyną.

Moduł sterowania wymieniony, na komputerze temperatura też obniżona o maksymalną możliwość.

 

Dmucha 28C żeby szybciej osiągnąć ustawione 17. Tyle z teorii a jak to widzi nissan to już tego chyba nikt nie wie ;):P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak jest ustawione na auto to jak ma działać ? Dla mnie jest Ok a jak nie chce żeby wiało to sam sobie ustawiam temperaturę i siłę nawiewu i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inne auto z automatyczna klimą i absolutnie tak to nie działa abym musiał dotykać siłę nawiewu czy cokolwiek.

Mam tam ustawioną temperaturę 20C i nie dotykam ustawień klimatyzacji.

Naprawdę.  W ogóle nie wiem że mam klimę, zmieniam tylko temperaturę na 22-23C jak jadę bez kurtki i na 19-20C jak w kurtce.

I to wg. mnie jest automatyczna klimatyzacja.

Nawiew nie wchodzi na maksymalne obroty jak silnik się rozgrzeje, nie mam uczucia, że jestem w saunie bo klima wieje na maxa z temperaturą 30 stopni.

Już pomijam fakt, że jak ustawione 17C to mam 21 stopni. Nawet nie próbowałem jechać z ustawioną temperaturą 21C bo się nie da.

Edytowane przez Tomi_St
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po ostatniej ingerencji serwisu nagle problem zniknął. Tzn z nawiewem to dalej tak jest (no i myślę że to jest OK, w innym autku mam podobnie), ale tryb piekarnika już się nie załącza :thumbsup:

Mam zaproszenie na akcję serwisową, to podpytam co w końcu zdziałało te cuda (podejrzewam korektę o 1-2 stopnie w górę odczytu temp. w kabinie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie, czy u was w przy załączonej recyrkulacji (obieg zamknięty) zapala się dioda na przycisku?

U mnie zjawisko wygląda to tak że jak wcisnę przyciski od recyrkulacji to z automatu odpala się klimatyzacja a dioda na przycisku się nie uaktywnia.

W poprzednich moich samochodach przy załączeniu obiegu wewnętrznego, można było wsłuchać się w dźwięk stycznika albo ruch elementu zamykającego obieg za konsolą centralną (ale trzeba było wyostrzyć zmysł).

 

Pytam bo zastanawia mnie czy funkcja recyrkulacji nie jest u mnie uszkodzona, gwarancja się kończy, więc mógłbym wybrać się do ASO.

 

Z funkcji korzystałem w moich poprzednich autach przy siarczystych mrozach aby zagrzać szybciej kabinę czy ewentualnie jak PKS wyjechał z zatoczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wyłączyć ale bez osuszania, parują szyby.

Tak z innej beczki, niestety początek tygodnia musiałem pojeździć w okolicach Suchej Beskidzkie, Stryszowa, Wadowic i później przez Myślenice do Krakowa. Jak bylem sceptyczny do tego calego alarmu smogowego, tak doswiadczylem go bardzo boleśnie. Cale dwa dni kaszlałem jak gruźlik...

Najgorzej było wczoraj, jak z sypialni mamy piękny widok na pasmo z Babia Górą, tak wczoraj rano widziałem tylko światła stacji benzynowej przy drodze na Skawinę ( ok 1 km ) i nic więcej. Żadnych swiatel aut na obwodnicy, czy domów dalszej okolicy....

Wizyta w Myślenicach uzmysłowiła mi, że pod względem jakości powietrza, niestety stawiani jesteśmy w rzędzie z Indiami, Chinami czy Meksykiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie, czy u was w przy załączonej recyrkulacji (obieg zamknięty) zapala się dioda na przycisku?

 

Tak,dioda się zapala i powinna świecić jeśli obieg jest zamknięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem pomiary z kratek nawiewnych kamerą termowizyjną wyniki poniżej .

 

Temperatura w aucie ustabilizowana po przejechaniu 22km . Kratki nawiewne są zablokowane . Tak jak pisałem wcześniej daje mi to komfort taki że nie dostaję gorącym powietrzem w twarz. Nastawa temp 20st na wyświetlaczu widoczne 3 kreski siły nawiewu.

flir 2.pdf

j11 a.pdf

Edytowane przez pmamot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo, fajna kamerka. Można pożyczyć? :)

He jasne można . Problem w tym że to smarfon Cat S60 . Kamerka wmontowna w bryłę  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to w końcu jest bo już sam nie jestem pewny a w instrukcji auta raczej tej informacji nie ma. Chodzi mi o różnicę pomiędzy klimatyzacją manualną i automatyczną w "naszym aucie". Czy w klimatyzacji manualnej jest tak samo jak w automatycznej, że temperatura grzania stabilizuje się dopiero po osiągnięciu tej nastawionej (tzn. komputer poprzez czujnik w końcu uznał, że w aucie jest tyle stopni ile nastawiliśmy - oczywiście aby dojść do tej temperatury podróżujący muszą wytrzymać przez kilkadziesiąt minut temperaturę pieca hutniczego); czy jest może tak, że w manuału nastawiam 16 C i ma być wydmuchiwane 16 C cały czas (tzn. 16 C z nawiewu powinno być maksymalną temperaturą).

Edytowane przez flood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To drugie rozwiązanie wydaje się oczywiste i logiczne ale z moich obserwacji wynika, że w QQ2 tak nie jest. Klimatyzacja manualna działa na takich zasadach jak automatyczna (grzeje ponad miarę aby w końcu obniżyć grzanie kiedy komputer uzna, że w aucie jest już zadana temperatura). W manualu można jedynie decydować z którego miejsca ma być nawiew i z jaką intensywnością - to trochę "ochrania" przed nadmiernym grzaniem ale w końcu i tak muszę przekręcić gałkę na LO bo jest za gorąco, pomimo tego, że w manualu mam nastawione 16 C i nawiew z jedną kreską na przednią szybę. Nie można długo wytrzymać przy nastawieniu 16 C w automacie. Ot nowoczesna mechanizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy u was klimatyzacja manualna działa jak działa jak automatyczna i czy grzeje ponad miarę? Zmierzyłem i w manualu, kiedy nastawiłem na minimum czyli 16 C to na termometrze trzymanym przed sobą miałem ponad  25 C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przestala mi dzialac regulacja temperatury w klimie, tzn. krecac lewa galka nie zmienia teperatury. Wszystko inne dziala (wentylator, nawiewy, ac, auto, dual-ustawianie temperatury prawa galka), tylko nie krecenie lewa galka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A temperatura się zmienia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...