Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

LPG z BLOS-em w maximie


leon130
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś na forum posiada maximę z instalacją lpg II gen z blosem? Jak się sprawuje taka instalacja? Mieszkam za granicą i chciałbym sobie własnoręcznie założyć lpg do 2.0 maximy. Z sekwencją raczej sobie nie poradzę, ale II gen z blosem kiedyś instalowałem.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy instalacji z blos-em nie montuje się krokowca. Może racja , z blosem to 1 generacja.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez leon130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poradzisz sobie z sekwencją :D to nic trudnego

Gdzie szukać instrukcji? Jaki zestaw do maximy? Gdzie montuje się wtryskiwacze?

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez leon130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłem kiedyś taki temat może sie okazać pomocny :D a schemat, program i instrukcję zazwyczaj znajdziesz na stronie producenta

 

i przeniosłem do odpowiedniego działu

No piękny poradnik. Wielkie dzięki

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz dostęp w Irlandii do gratów Bo ja bym polecał  LPG Techa

 

Przy sekwencji jest wiadomo dużo więcej kabelków i wymaga cierpliwości w pruciu wiązek

 

I czy odwiedzasz Kraków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz dostęp w Irlandii do gratów Bo ja bym polecał LPG Techa

 

Przy sekwencji jest wiadomo dużo więcej kabelków i wymaga cierpliwości w pruciu wiązek

 

I czy odwiedzasz Kraków ?

Wszystko muszę kupić w pl i wysłać do irl. A w krakowie jestem nieraz 2x w miesiącu :)

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fury nie ciągasz ?

 

jak coś to zapraszam do siebie pokażę ci jak co ma być zrobione ew zobaczysz w programie jak wygląda np LPG tech

 

Polecam bo jak odpalisz jego algorytm to to ma to szansę smigać od razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio robiłem skode na Optimie Nano pojechała praktycznie bez żadnych korekt :D ale w każdym przypadku ważne jest aby dobrze dobrać relację ciśnienie-dysza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fury nie ciągasz ?

 

jak coś to zapraszam do siebie pokażę ci jak co ma być zrobione ew zobaczysz w programie jak wygląda np LPG tech

 

Polecam bo jak odpalisz jego algorytm to to ma to szansę smigać od razu

W Krakowie mieszkasz? Ja pod Krakowem, 5km od granic..

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tofu ale czy ja neguje wybór TECH-a?? nieeee bo podobnie może być i w STAG-u i KME i innych :D napisałem tylko, ze dobre zgranie dysze-ciśńienie daje dobre efekty już od samego początku i wystarczy tochę liznąć aby pojechało extra :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

sharik może nie dać rady, wtryski dziadowskie ale jak nie będziesz w pełni wykorzystywał auta na LPG to pojedzie i na tym  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldemary to sobie odpuść . To że będzie dziadowsko chodził to jedno, drugie zacznie lać i zawory wypali. Wtryski to Hana albo Barakuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może podpowiedzcie jaki zestaw kupić. Weźcie pod uwagę, że ja w sekwencjach początkujący jestem i na strojeniu się nie znam. A auto to 2.0 maxima. Dzięki.

Apropos.. Znajomy proponuje mi system Zenit Pro OBD silver/gold z wtryskiwaczami Hana h2001... Czy to dobry wybór i ile może być warty wraz z montażem?

Edytowane przez leon130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile jest warty to powie CI znajomy/ fachowiec który będzie zakładał :)  . Co do zestawu to jak najbardziej. Sharik na pewno da radę ze względu na to że masz 2.0 . Ale i tak bym brał KME silvera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sharik na pewno da radę ze względu na to że masz 2.0 .

dobierasz reduktor do pojemności silnika??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dino pewne nie ...ale po mocy dedykowanej przez producenta ..

 

Sharka mam zamontowanego w aucie Ojca i mam go od nowości na początku sprawował się bardzo ładnie

 

ale po 3 latach i to mało przejechane shark zaczął generować spore spadki wiec kupiłem zestaw naprawczy niestety Shark to jednorazówka i wg mnie nie należy go regenerować tylko utylizacja aluminium

 

"Wtryskiwacze " były dobre jak wynaleziono Sekwencję lpg a to było bardzo dawno ...

 

nie szukaj gotowych zestawów tylko skompletuj wsio osobno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montuje shariki i jakoś nie ma z nimi problemu :D przebiegi po 150kkm i nadal jada :D 

wszystko zależy od tego ile jest przeznaczone na LPG :D jak się dba tak sie ma Barakuda na pewno była by lepsza ale na RV też pojedzie :D 

wszytko zależy od budżetu zenita pro obd bym odpuścił :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montuje shariki i jakoś nie ma z nimi problemu :D przebiegi po 150kkm i nadal jada :D

wszystko zależy od tego ile jest przeznaczone na LPG :D jak się dba tak sie ma Barakuda na pewno była by lepsza ale na RV też pojedzie :D

wszytko zależy od budżetu zenita pro obd bym odpuścił :D

Dlaczego odradzasz zenita?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego odradzasz zenita?

 

Po co montować jakieś wynalazki jak jest sporo instalacji które Ci ogarną różni mechanicy ..

 

co do Sharka to może trafił mi się wadliwy ale problem polegał na tym że talerzyk z mosiężną tuleją --regulator ciśnienia się wyrobił jeden z drugim i się przycina moze je trzeba na płasko montować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...