Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

LPG z BLOS-em w maximie


leon130
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę o zenicie bo gość, który tutaj montuje poleca mi zenita i mówi, że instalka spoko, bezawaryjna. Póki co jednak muszę zrobić porządek z autem, bo niepokoi mnie spalanie. Ostatnio w cyklu mieszanym wyszło mi coś ok. 14l/100km. Dojeżdżam do pracy ok.10km codziennie i raczej cały czas bardzo spokojnie, bez szaleństw. Jazda typowo poza miastem.. Podłączyłem się do auta programem Torque, bo wyskoczył mi błąd P0420. Skasowałem i już się nie powtórzył. Myślę, że to dlatego, że dolałem do paliwa jakiegoś środka do czyszczenia wtryskiwaczy.. Poniżej wrzucam kilka screenów z tego programu, może osądzicie czy sondy pracują poprawnie... 2fd9adfd592edbce672cc5faea4e8b6c.jpg

a51df5c1292201c9d385c84d076d9936.jpg

a65468b3cd76586ee1b63d3966937935.jpg

808d2f995f3929f70af673f911d4ac87.jpg

Odczyty zrobione przed chwilą, warunki te same co wcześniej, w czasie jazdy, temp. silnika ok.90stC:43e21581aa9de71df44fbe16f896b05d.jpg

W środku wykresu widać przyspieszanie... Z tego co wiem to jak sondy za katalizatorem pracują tak jak te przed to chyba coś nie halo... Czyżby katalizatory do wymiany? Tylko czemu raz jest dobrze a raz źle.. Może ktoś podpowie jak to powinno być...

Edytowane przez leon130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to jak sondy za katalizatorem pracują tak jak te przed to chyba coś nie halo... Czyżby katalizatory do wymiany? 

masz rację spróbuj sprawdź jakie sa korekty silnika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O które korekty chodzi? :

bf62fd3e1625c9fd20539e2485c3290e.jpg

b59e0d3a44679a9ff4623953a700cac7.jpg

Jeśli o któreś z tych to sprawdzę po pracy i zamieszczę jutro rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zamieszczę rano. Wymiana katów potrafi zrujnowac w maximie, jest jeszcze jakaś inna opcja? Emulator 2 sondy pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci sprawdza spaliny na przeglądzie ? :P . Co do dobierania reduktora do pojemności to pierwsze słyszę o takiej teorii :D. Dino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci sprawdza spaliny na przeglądzie ?. Co do dobierania reduktora do pojemności to pierwsze słyszę o takiej teorii :D. Dino.

Właśnie problem w tym, że auto jest w irlandii a tam sprawdzają spaliny na przeglądzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię chyba, ale chcę jakoś ogarnąć temat bo auto sporo pali i nie wiem czy inwestowac w lpg czy sprzedac póki czas... Bo jak mi przyjdzie katalizatory wymieniać to porażka.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 . Co do dobierania reduktora do pojemności to pierwsze słyszę o takiej teorii :D. Dino.

 

przecież sam tak napisałeś :D, że sharik da radę bo w maxi siedzi 2.0 :D 

ooo tu: :D 

 

 

 Co do zestawu to jak najbardziej. Sharik na pewno da radę ze względu na to że masz 2.0 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale 2.0 odnosiło się w kontekście do mocy vq20de , a nie pojemności oczywiście :D . Po prostu- " jak masz ten silnik to da radę " :D .

Edytowane przez Oskr5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko i długoterminowa korekta wtrysku na jednym wykresie. Pierwszy screen na wolnych obrotach, drugi w czasie jazdy :

7576145336072608c6487f8df7ef6f3c.jpg

faa05c9a7ee8005b1734f8921e64f47e.jpg

Można coś z tego wywnioskować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda, ze auto jest przelane

Co można z tym zrobić? Gdzie szukać problemu? Lewe powietrze? Czy jednak te katalizatory dają w ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź dolot, katalizator to następstwo, sprawdź przepływkę może I lambady się wieszają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływkę sprawdziłem. Miała na wolnych obrotach ok. 2-2.3V. Nie pamiętam dokładnie ale mieściła się w toletancji spokojnie ( wg serwisówki). W dolocie przed filtrem powietrza na łączeniu rura ma spory luz. Było tam takie piankowe uszczelnienie, ale wypadło.. Może to to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest za przepływką to może być bo przepływomierz swoje waży a co innego wlatuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest za przepływką to może być bo przepływomierz swoje waży a co innego wlatuje

Ta nieszczelność jest akurat przed przepływomierzem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie powinna mieć wpływu a może wtryski leja

Czasem mam tak, że jak ciepły to muszę chwilę pokręcić, jakby był zalany... Czujnik temperatury podmieniałem, bez zmian. W podobnym wątku na forum nissana chłopaki proponowali reset kompa przez 24h. Ja już kiedyś robiłem, ale taki na 5 min... Może trzeba dłużej... Doleję też coś do czyszczenia wtryskiwaczy i pojadę na autostradę go przegonić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony szkoda, ze nie ma LPG bo byś sobie sprawdził wtryski czy leją 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolałem STP do czyszczenia wtryskiwaczy i przegoniłem maximę ok 200km po autostradzie... Dzisiejsze zrzuty ekranu, napięcia sond lambda i korekty. Widać jakąś poprawę..?

3be936e5799cd84adf4725a243183130.jpg

9b027ea4c33cbe666f68c1c0163dba96.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótkie chodzą w zerze a długa została na -6 II bank i -9 I bank wygląda, ze się lekko  poprawiło spróbuj wszytko wyzerować i wtedy znowu 


lambady zaczęły normalnie działać, może to wina syfu w paliwie wg lambad checka nie powinno być 


II wykres zauważ, że krótka dla I banku jest cały czas powyżej 0 po jakimś czasie się długa zmieni do góry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...