Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] programowanie komputera


Gość krzysno
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś wie jak samodzielnie zaprogramować komputer w P10 2.0 ?

zaczęła mi bardzo dużo palić, gazownik powiedział, że w wyniku braku prądu (chwilowe odłączenie akumulatora) przestawił się komputer, a on nie może tego zrobić , bo instalacja jest holenderska.

poradził mi domowy sposób, polegający na specyficznym odpaleniu na benzynie, później na gazie.

czy ktoś robił coś takiego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj oprogramowania na stronie producenta centralki (komputera) gazowego, lub w sieci np emule, potem wystarczy zamówić kable , tanie mają w viakenie do wszystkich praktycznie centralek i wtedy daj to do zabawy gazownikowi, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazownik powiedział żeby

odłączyć klemy na kilka godzin

następnie zapalić na benzynie, i poczekać na wolnych obrotach aż się zagrzeje

następnie pojeździć 5 minut

następnie przy 3 tysiącach obrotów przełączyc na gaz

potem utrzymywać 3 razy po 10 sekund wolne obroty na przemian z 3 tyś.

to ma zaprogramować koma

czy to prawda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak ,jezeli chcesz aby twój komputer w P10 sam sie zaprogramował musi się najpierw zresetować i nie wystarczy kilka godzin ,komputer zresetuje się po 12 godz .Czyli na 12 godzin należy odpiąć akumulator.Po tym czasie podpinamy akumulator i zapalamy silnik zostawiamy go na wolnych obrotach do momentu aż załączy się wentylator chłodnicy.W tym czasie komputer zaprogramuje się. To w zasadzie wszystko na ten temat.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz do dobrego gazownika po poradę, tak będzie najlepiej...

 

właśnie byłem u ponoć najlepszego w NS

powiedział żebym sobie wymienił instalację, i chętnie mi to zrobi za jakieś 2100 , poradził to, co zrobiłem. Mówił, że nikt nie robi przy instalacjach holenderskich

porażka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz centralkę gazową? podaj producenta, poszukamy w sieci i powinno sie do niej znaleźć oprogramowanie, nie rozumiem gdzie tu problem? na stronie www.viaken.pl masz fejsy do centralek różnych producentów, kupiłem więc firma jest ok, ja mam centralkę voila plus i wchodzę sobie w jej nastawy bezproblemowo, żadna ameryka, chyba że chodzi Ci o komputer samochodu a nie gazu!!!! napisz coś więcej o typie instalacji, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam Ci nr do najlepszego gazownika w Polsce. Jeździłem do niego aż 350 km od mojego miejsca zamieszkania aby założyć gaz. Mam założony już ponad 1,5 roku i nigdy nie miałem żadnego problemu.Zadzwonisz do niego i zapytasz jeśli chcesz??? Jak chcesz to napisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonisz do niego i zapytasz jeśli chcesz??? Jak chcesz to napisz.

daj, to zobaczymy

 

 

a co do centralki gazowej, to muszę się zorientować, pierwszy gazownik u którego byłem, nie umiał mi nawet powiedzieć gdzie jest komputer. spróbuje jutro odczytać i napiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak ,jezeli chcesz aby twój komputer w P10 sam sie zaprogramował musi się najpierw zresetować i nie wystarczy kilka godzin ,komputer zresetuje się po 12 godz .Czyli na 12 godzin należy odpiąć akumulator.Po tym czasie podpinamy akumulator i zapalamy silnik zostawiamy go na wolnych obrotach do momentu aż załączy się wentylator chłodnicy.W tym czasie komputer zaprogramuje się. To w zasadzie wszystko na ten temat.Powodzenia.

Czy przyczyna nie dzialania wentylatora na chlodznicy, bledu w komputerze moze byc fatk, ze ktos niewprawny ostatnio odpalal (akumulatora) od mojej primery inny samochod, czy moglo powstac jakies zwarcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mauzer tego nie możesz stwierdzić na pewno.Istnieje taka możliwość.Wbrew pozorom należy zachować ostrozność przy tej czynności.To że auto nie chce odpalić z powodu słabego akumulatora nie znaczy że nie ma w akumulatorze prądu.I tak analiując wystarczy że ktoś nierozważnie podpinając kabel rozruchowy (+)z akumulatora wspomaganego dotknął niechcący karoseri auta w którym znajduje się akumulator pomocniczy.I gotowe.Zwarcie jest jak najbardziej możliwe a konsekwencje trudno przewidzieć.Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz centralkę gazową? podaj producenta, poszukamy w sieci i powinno sie do niej znaleźć oprogramowanie, nie rozumiem gdzie tu problem? ....żadna ameryka, chyba że chodzi Ci o komputer samochodu a nie gazu!!!! napisz coś więcej o typie instalacji, pozdrawiam

 

Tak. tylko jeszcze nie znalazł się taki gazownik który pokazałby mi w mojej Primci centralkę gazową. nikt nie wie gdzie ona jest i jak wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos tego zaworka zamiast komputera, to raczej kiepskie rozwiazanie ekonomiczne z racji braku przejscia przegladu technicznego.

Takie przepisy, ale ja sie ciesze bo juz mniej smierdzacyh polonezow na ulicy ktorym gaz sie wylewal rura wydechowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolter powiedz: widziałeś kiedyś taki przypadek żeby przy pobieraniu prądu od drugiego samochodu do rozruchu rozprogramował się komuś komputer???? oczywiście że teoretycznie cuda się mogą trafić ale to bardzo mało prawdopodobne, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos tego zaworka zamiast komputera, to raczej kiepskie rozwiazanie ekonomiczne z racji braku przejscia przegladu technicznego.

Takie przepisy, ale ja sie ciesze bo juz mniej smierdzacyh polonezow na ulicy ktorym gaz sie wylewal rura wydechowa ;)

 

 

jakie przepisy?

czy już nie ma instalacji gazowych I generacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od wczoraj nie przejdziesz badania technicznego z instalacja gazowa bez kompa.

Wiem, bo mam znajomego diagnoste.

 

od wczoraj??

dobrze że mi powiedziałeś, bo na poniedziałek byłem umówiony na tą zmianę

ciekawe co teraz zrobię

spalanie trasa 12,5 miasto 19

szkoda odpalać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz watpliwosci podjedz do najblizszedj stacji diagnostycznej.

Ja robilem w kilku autach swoich i widzialem na wlasne oczy ze bez kompa teraz nie puszczal "gazownikow"

Inny znajomy dokladal kompa bo nie chcieli tez go puscic.

Koszt kolo 200 PLN jak pamietam.

Chodzi o emisje spalin a dokladnie ich zawartosc.

Sa sporo przekroczone normy bez tego kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...