Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] wymiana oryginalnego radia


Ross

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Zamierzam właśnie w mojej Primerze P10 z 93r. wymienić standardowe radio na jakieś z wejściem usb.

Chciałbym tylko się upewnić czy mam to zrobić sam, czy podjechać pod jakieś norauto.

Z tego, co się orientuję, wychodzi na to, że muszę tylko:

1. Zdjąć ramkę

2. Wyjąć radio

3. Wyjąć z niego kostki i wtyczkę od anteny

4. Na kostki założyć adapter Nissan -> ISO

5. Na wtyczkę anteny nałożyć adapter z kątowej na zwykłą

6. Podpiąć to do nowego radia i całość zamontować z powrotem.

Jeżeli to tylko tyle, to wezmę się za to sam, ale chciałbym się upewnić czy to na pewno jest wszystko.

Nie trzeba wymieniać ramki, półkieszeni, ani nic lutować? Na pewno wystarczy tylko nałożyć adaptery? Nie ma z tym żadnych problemów, nie trzeba kombinować i stosować jakichś patentów? Ramkę wyciąga się łatwo?

Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być większych problemów. U mnie w P11`stce nie było to zbyt problematyczne. Nie dałem rady tylko znaleźć adaptera Nissan -> ISO i musiałem ciąć kabelki, łączyć i izolować taśmą. Bezproblemowo sam dasz radę to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Okej, moje radio to Manta RS6500.
Czy taka przejściówka kabla antenowego będzie odpowiednia? http://allegro.pl/redukcja-przejsciowka-antenowa-na-kablu-prosta-i5915281868.html

Chodzi mi o przejściówkę z kabla antenowego, który jest podpięty do fabrycznego radia, na wtyczkę, którą mogę podłączyć do nowego radia.

Załączam fotki wejścia na kabel antenowy w swoim radiu Manty.

 

post-97118-0-24981900-1454253853_thumb.jpg

post-97118-0-74505400-1454253886_thumb.jpg

post-97118-0-88516300-1454253917_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...