Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Micra 1.2 2005 nie moge zapalic RATUNKU !!


kaaspar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,duzo sie wyjasnilo,wymienilem czujniki ,oba i ..........nic sie nie zmienilo, poszukalem glebiej i  pol problemu zalatwione,powodem byl.......AKUMULATOR oczywiscie na te pol problemu,"normalnie" trzymal parametry a ladowanie jest ok ,dopiero zbadanie go pod obciazeniem pokazalo ze ma sile krecic ,ale juz iskre daje slaba, stad zalanie swiec i te klopoty.

Teraz po wymianie zapala "od strzala" jak mowia motocyklisci.

ALE no wlasnie ,nadal nie chce zapalic zimny bez minimalnego wcisniecia gazu..........Jak zdejmowalem ta plasyikowa "czapke" z przepustnica by wymienic siwce zauwazylem ze te gumki od sa troszke juz jakby malo elastyczne, czy myslicie ze moze to byc jakims klopotem w zapalniu zimnego??Jakies "lewe" powietrze???

Dodam ze jak juz zapali chodzi prefekcyjnie, cichutko i rowniutko i po znizaniu sie paliwomierza widze za za wiele nie pali...........:-) Ale wtedy tez by ssal to "lewe" powietrze i cos by bylo nie tak........????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMPĘ PALIWA SŁYCHAĆ PO PRZEKRĘCENIU STACYJKI CZY NIE??????????

 

 

 

 

Skoro odpala to znaczy że pompa paliwa działa !!!

czytaj zanim coś napiszesz ...!!!!

 

edytowane przez Tofu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Micrze nie jest to oczywiste , zależy od czasu od zgaszenia , temperatury silnika , nie każde przekręcenie na zapłon uruchamia pompę !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Minęło trochę czasu od ostatniej wypowiedzi, ale pragnę zapytać czy udało się rozwiązać problem?

Mam identyczny model z automatem i już wymieniłem świece, cewki, przepustnicę (+adaptacja), pompę paliwa i akumulator.

Niestety nadal mam problem z odpalaniem na zimnym silniku.

Kaaspar czy nadal odpalasz z gazem, czy znalazłeś rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na ciepłym silniku słychać klekot jak w dieslu(nie wiem jak to inaczej ująć)?
Miałem podobny problem i okazało się że zniknął w momencie wymiany świec, kabli zapłonowych i przepustnicy. Może po prostu kable wymagają też uwagi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na ciepłym silniku nie słychać "klekotu". Silnik chodzi cicho i równo. Obroty są w okolicy 800 (na oko). Świece wymieniłem, niestety nic nie dały. Później zabrałem się za cewki zapłonowe (bo w tym modelu nie ma kabli zapłonowych). Cewki kupiłem używane, ale efekt ich wymiany nie dał żadnego rezultatu. Przepustnicę też wymieniłem i bez efektu.

 

Jeszcze jedna istota kwestia. Zauważyłem że wraz z problemami odpalania na zimnym silniku pojawiło się zwiększone spalanie tj. do tej pory było 6-7l. a obecnie nie spada poniżej 8,5-9,5. Idąc tym tropem dochodem do wniosku że winny może być też łańcuszek rozrządu ale ten problem mnie już przerasta bo sam sobie z nim nie poradzę.

Co sądzicie o takim tropie?

Edytowane przez grzesio_k1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Micra naprawiona.

Zajęło mi to trochę czasu ale z pomocą zakładu mechanicznego udało się.

Niestety wszystkie opisywane przeze mnie problemy były skutkiem naciągniętego łańcuszka rozrządu (przebieg 105tys).  Po jego wymianie jak ręką odjął: samochodzik odpala bez problemu, nie falują obroty, spadło średnie spalanie i teraz jazda Micrą to sama przyjemność.

Koszt nie byl mały bo komplet części do wymiany łańcuszka to ok 500zl + filtr oleju + olej + przy okazji paski + robocizna (500) dały razem kwotę 1300zl.

Sporo ale warto.

Porada dla innych użytkowników: aby sprawdzić łańcuszek rozrządu bez ogromnej roboty trzeba zdjąć pokrywę głowicy.

I jeszcze jedno: okazuje się że wymiana łańcuszka rozrządu w Micrze z automatyczną skrzynią biegów (moja wersja) jest możliwa po zdemontowaniu prawego koła, natomiast modele z manualną skrzynią biegów muszą mieć wyciągany silnik a to zwiększa koszty naprawy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...