Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Olej 5W 30 czy 5W 40


Miras
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.05.2023 o 18:44, JACKO29 napisał:

Jak zalałem 1.2 Eneosem 5W30  to słyszałem pisk turbiny,jak zalałem 5W40 zero pisku.

Ja leję 5W40 (najpierw Elf potem Shell) i pisk był i jest zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy skończyła mi się 3 letnia gwarancja i przestałem korzystać z ASO, leję OLEJ ELF EVOLUTION 900 SXR 5W40 RN0710 i nigdy nie słyszałem żadnych pisków 

Edytowane przez Bilunia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, się się dobrze rozumiemy.

Pisk i gwiz, to dla mnie to samo.

Wydaje mi się, że turbina zawsze gwiżdże przy schodzeniu z obrotów.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, aquariusmax napisał:

Mam nadzieję, się się dobrze rozumiemy.

Pisk i gwiz, to dla mnie to samo.

Wydaje mi się, że turbina zawsze gwiżdże przy schodzeniu z obrotów.

Może z wiekiem padł mi słuch, bo u mnie nic nie piszczy i nic nie gwiżdże:D

... ale daję słowo, że słuchając radia odróżniam mono od stereo :laie_67:

Edytowane przez Bilunia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko uchyl okno kierowcy, przygazuj ponad 3 tys. obr/min i puść od razu gaz. Przy schodzeniu z obrotów słychać świst. Oczywiście w garażu lub tunelu będzie bardzo wyraźny, ale nawet podczas zmiany biegów 2/3, przy otwartym oknie, to spokojniej słychać.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.08.2023 o 15:59, aquariusmax napisał:

Lekko uchyl okno kierowcy, przygazuj ponad 3 tys. obr/min i puść od razu gaz. Przy schodzeniu z obrotów słychać świst. Oczywiście w garażu lub tunelu będzie bardzo wyraźny, ale nawet podczas zmiany biegów 2/3, przy otwartym oknie, to spokojniej słychać.

Dokładnie, świst jest dobrze słyszalny przy dodawaniu gazu na 2/3 biegu w tunelu z otwartym oknem. Dodaj gaz do dechy z 2,5 tysiąca do 3 tysięcy obrotów i potem nagle puść, świszczy aż miło. U mnie od nowości, taka charakterystyka pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam bede wymienial pierwszy raz olej po zakupie samochodu ( wczesniej byl zmieniony 15 tys km wstecz). Pytanie brzmi co jeszcze wymienic filt oleju powietrza i jest koniecznosc jeszcze czegos czy narazie to wystarczy? QQ 1.3 140km 2021 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz książki gwarancyjnej/serwisowej? tam wszystko jest opisane co i kiedy :) Na drugim to chyba jeszcze dochodzi wymiana płynu hamulcowego, a i filtr kabinowy co roku.

Edytowane przez estradonai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nie ma tej gwarancyjnej , jest tylko ten katalog w ktorym pisze jaki oleje ma isc itp a kiedy to juz nie ma. narazie zlecilem olej filtr, powietrze oraz kabinowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie potrzebuje pomocy... nie potrafię znaleźć oleju przekładniowego. W książce serwisowej przypisane są dwa nissan mt-xz gear oil tl/jr lub api gl-4 viscosity sae 75w-80.
Żadnego na Internecie nie potrafię znaleźć ... a posiadam Nissan Qashqai J11 2018 1.6 benzyna mr16ddt.
Mam go od pół roku i chciałem mu wszystkie oleje płyny powymieniać i nie lada wyczyn jest aby wszystko znaleźć. 
Może jest taka osoba która ma taki sam silnik i jest w stanie mi pomoc bo ma wszystko zapisane. 
Ile będę mógł to się odwdzięczę! 
Dzieki i Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, JimmiJ11 napisał:

Panowie i Panie potrzebuje pomocy... nie potrafię znaleźć oleju przekładniowego. W książce serwisowej przypisane są dwa nissan mt-xz gear oil tl/jr lub api gl-4 viscosity sae 75w-80.
Żadnego na Internecie nie potrafię znaleźć ... a posiadam Nissan Qashqai J11 2018 1.6 benzyna mr16ddt.
Mam go od pół roku i chciałem mu wszystkie oleje płyny powymieniać i nie lada wyczyn jest aby wszystko znaleźć. 
Może jest taka osoba która ma taki sam silnik i jest w stanie mi pomoc bo ma wszystko zapisane. 
Ile będę mógł to się odwdzięczę! 
Dzieki i Pozdrawiam serdecznie

Według internetów olej COMMA MVMTF PLUS 75W80 FS będzie właściwym zamiennikiem Nissan mt-xz  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie potrzebuje pomocy... nie potrafię znaleźć oleju przekładniowego. W książce serwisowej przypisane są dwa nissan mt-xz gear oil tl/jr lub api gl-4 viscosity sae 75w-80.
Żadnego na Internecie nie potrafię znaleźć ... a posiadam Nissan Qashqai J11 2018 1.6 benzyna mr16ddt.
Mam go od pół roku i chciałem mu wszystkie oleje płyny powymieniać i nie lada wyczyn jest aby wszystko znaleźć. 
Może jest taka osoba która ma taki sam silnik i jest w stanie mi pomoc bo ma wszystko zapisane. 
Ile będę mógł to się odwdzięczę! 
Dzieki i Pozdrawiam serdecznie
Po co wymieniać olej w skrzyni? Jaki jest przebieg auta. ?

Wysłane z mojego SM-A526B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czesc, odgrzebuje temat. Kto leje do swoich 1,2 DIG-T 5W30, a kto 5W40? Czeka mnie wymiana i chce skorzystac z waszych doswiadczen i rad. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po remoncie głowicy, wymianie zaworów oraz  rozrządu leje taki jak zalecił mechanik, Motul 5W30 x-clean efe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz gwarantem jest Twój mechanik, a nie Nissan, więc stosuj się do gwaranta.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...