Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Patrol nie pali po wymianie turbiny


budmal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem patrola y61 2.8 95KW z 1999r.  z uszkodzona turbina podczas wykrecania turbiny został zdemontowany dolot intercooler który zostal umyty bo było dużo oleju w srodku po zamontowaniu nowej turbiny tzn zregenerowanej nie idzie go odpalic wtryski sprawdzone sa dobre ciśnienie na cylindrach najmniej 29 atm najwiecej 34atm odpala tylko na samostart i strasznie dymi, tłumik jest odkręcony wiec turbo jest ostatnim elementem świece sa też sprawdzone, rozrzad nie był zmieniany, pomocy bo łapy opadają, a przed wymiana turbo ładnie palił tylko turbo chałasowało i troche dymi teraz to parowóz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro wykręcałeś wtryski, to jest to możliwe

wymieniłbym też filtr paliwa

jaki kolor dymu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biały dym potwierdzałby moją teorię, ale to tylko teoria

może to być też przytkany przewód doprowadzający paliwo ze zbiornika do filtra, lub zatkane odpowietrzenie zbiornika

czy przy odkręcaniu korka wlewu słychać zasysanie?

Edytowane przez SNAKE4X4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie wiem jutro bede sprawdzał


układ jest odpowietrzony paliwo jes z baniaka 5l świeża ropa więc brudy z baku odpadaja weżyki przedmuchane wtryski sprawdzone turbina nowa ciśnienie na cylindrach sprawdzone najmniej 28 najwyzej 32atm nowe podkładki pod wtryskami tez sa nowe pozostaje sprawdzić chyba pompe paliwa


znaczy sie pompe wtryskową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na to by wyglądało

pompa jeszcze oryginalna?

jeżeli się okaże, że to pompa, nie baw się w naprawianie i regenerację, po prostu wymień na mechaniczną z Y60 i będzie po kłopocie

koszt takiej wymiany nie przekroczy kosztu naprawy (regeneracji) pompy z Y61, no i zobaczysz różnicę, to auto zacznie jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrol zrobiony :) po wymianie prostego nowego akumulatora na nowy ( mechaniory mówia ze pompa na rozrzadzie przestawiła sie o 6 zebów ale im nie wieżę mało prawdopodobne) tym bardziej ze do garazu wjechał sam o własnych siłach nikt go nie zaciagał od stania rozrzad nie przeskakuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechaniory mówia ze pompa na rozrzadzie przestawiła sie o 6 zebów

 

ja bym jednak nie negował tej teorii, ale teraz  to tylko domysły

najważniejsze że zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...