Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

X-trail 2.2dci pytanie o wyposażenie


GrzesiuKamionki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Od przedwczoraj jestem posiadaczem x-traila z 2005r. Auto od drugiego właściciela (1 w Polsce), sprowadzone z Francji. Szyby el, panorama, navi, 4x4,  kierownica wielofunkcyjna.

Kupiłem go bardzo przez przypadek i nie wiem nic o tych autach, dlatego zwracam się o pomoc do bardziej doświadczonych kolegów.

Proszę o odpowiedź na kilka nurtujących mnie pytań:

1. Czy wszystkie 2.2dci mają dwumasę? Mam bardzo twarde sprzęgło, bez obajwów ślizgania, bez hałasu itp. Ale już myślę o wymianie.

2. Skąd mam wiedzieć czy mam łańcuch rozrządu czy pasek?

3. Nie mam wyłącznika ESP - to znaczy, że nie ma ESP? Czy może miały wszystkie w tych rocznikach? (wg vin na jednej ze stron rocznik modelowy 2006)

 

Być może te pytania są głupie ale auto stoi już pod domem i chciałbym się czegoś dowiedzieć.

 

Pozdrawiam i dziękuję

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Mam jeszcze jedno pytanie. Przejrzałem forum i znalazłem kilka linków do stron z dekoderami VIN. Niestety w żadnym nie znalazłem info o wyposażeniu - chodzi mi właśnie o kontrolę trakcji, toru jazdy itp.

Da się to ustalić?

Jak sprawdzić czy mam DPF? Mam nadzieję, że nie mam. 

Tak to jest jak się robi nieprzemyślane zakupy. Ehh

Edytowane przez GrzesiuKamionki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło ciężko chodzi w tych autach. Ja jakiś czas temu wymieniłem na sachs (tarcza +docisk) i chodzi o wiele lżej - przejechałem już 50k km i nadal jest o wiele lżej niż przed wymianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło sprzęgło  lepiej zaraz po wymianie, teraz chyba znów jest ciężkie po czasie. Chyba tak musi być choć sprzęgło hydrauliczne. Ciężko chodzi nie oznacza ,że trzeba wymieniać. 

 

DPFa sprawdzisz pod autem chyba najszybciej ( modelowo 2006 już powinien mieć i powinien mieć tempomat chyba też ) a ESP nie masz skoro przycisku brak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% DPF w tym samochodzie był zamontowany. Samochód z Francji z 2005, a wtedy właśnie weszła norma EURO 4 która dla X'ów wymusiła montaż DPF'ów.

Ale gdy podasz VIN tu: http://nissan.epc-data.com/ to sam uzyskasz informacje w sekcji "Spec code" (w moim przypadku jest to kod AIRPX).

 

Inna sprawą jest czy nie został zdemontowany, ale tego bez oględzin raczej się nie wywnioskuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekcja Spec Code wyglądau mnie tak (KYLS7LMPRANAVI4REGEFROOF3SNOB4STRRLWHSTJYEAR5)

 

Wnioskuję, że nie mam DPF. Miałem problem z WHSTJ (F/ASCD) ale doszedłem do tego, że to tempomat prawda?

 

Na jakiej podstawie on dołącza napęd na pozostałe dwa koła? To jest kontrola toru jazdy czy co?

Edytowane przez GrzesiuKamionki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekcja Spec Code wyglądau mnie tak (KYLS7LMPRANAVI4REGEFROOF3SNOB4STRRLWHSTJYEAR5)

 

Wnioskuję, że nie mam DPF. Miałem problem z WHSTJ (F/ASCD) ale doszedłem do tego, że to tempomat prawda?

 

Na jakiej podstawie on dołącza napęd na pozostałe dwa koła? To jest kontrola toru jazdy czy co?

 

ASCD to Auto Speed Control Device, czyli faktycznie tempomat.

 

Może faktycznie nie masz DPF. Nissan strasznie zakombinował z tymi kodami, bo na pierwszy rzut oka nic nie mówią. Dopiero po najechaniu strzałką rozwijany jest dymek z opisem, który nadal czasami bywa zagadkowy.

Tak z ciekawości jaką masz datę produkcji (Production month), na co rozwija się kod YEAR5 i czy REGEF faktycznie wskazuje Francję.

 

Co do działania zasady napędu to jest tego bardzo dużo na tym forum - poszukaj a wszystkiego się dowiesz. Nie chcę rozmydlać właściwej treści tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - jest Francja

Production month 08.2005

YEAR5 - 2003 MY(LEADED GASOLINE)/2005 MY/2006 MY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że Francja i Niemcy jako pierwsi wprowadzili wymóg DPF'ów wraz z wejściem normy EURO 4 od dnia 01.01.2005. Może tam też mieli jakiś okres przejściowy.No cóż myliłem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...