Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rejestrator pod który bezpiecznik


peceq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie, pod ktory bezpiecznik podłączanie swoje rejestratory drogi i jaki dołączanie bypassem? Chodzi o parametry prądowe.... Z góry dzieki za pomoc

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wkładam z mini - ładowarką do gniazda zapalniczki, kabel poprowadzony pod podsufitką i pod nakładką słupka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym podlaczyl pod kostkę ISO od radia tak żeby zalaczal się i wylaczal w zależności od przekrecenia kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja wkładam z mini - ładowarką do gniazda zapalniczki, kabel poprowadzony pod podsufitką i pod nakładką słupka

z mini ładowarką? pokaż jak to wygląda masz jakieś zdjęcia z montażu ? nie chciałbym demontować pół samochodu" Edytowane przez peceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź miernikiem gdzie pojawia się napięcie po zapłonie i tam się podłącz. Minus do masy, plusem sprawdzasz bezpiecznik.

 

Tu jest rozpiska http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/102176-opis-bezpiecznik%C3%B3w-qq-j10-07r/

 

Obstawiam, że na większości jest "po zapłonie" (za wyjątkiem opcji typu podgrzewane lusterka, klima itd, bo to odpalasz na życzenie). Dla spokoju sprawdź opcja dla dealera, electronics itp. Zazwyczaj to jest właśnie dedykowane do wszelkich dodatków, ale równie dobrze można się wpiąć w dowolny bezpiecznik, bo i tak masz bypass.

 

Sprawdź tylko, że napięcie zanika po wyłączeniu auta (jak i po zamknięciu, bo jak się wepniesz w jakiś system z "czuwaniem" to Ci się kamera włączy). Niektóre kamery wymagają i "stałego +" (do podtrzymania pamięci, np radio tak ma) jak i "+ po zapłonie", który ją uruchamia (mam taką w MINI).

Edytowane przez maniujr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja kamerke ma po prawej stronie pasazera a kabelek mam poprowadzony slupkiem idzie wzdluz uszczelki przy drzwiach potem pod guma wycieraczki i rantem ladnie sie ustawia wprost pod gniazdo zapalniczki.Wylacza sie kamerka i zalacza wraz z kluczykiem gdyz odcinany jest zaplon. przy wstrzasie badz kolizji gdy samochod stoi zalacza sie z automatu.

Reszte gadzetow tj. cb radio podgrzewacz do butelek lodowka i ladowarka samochodowa mam podlaczone w kieszeni siedzenia pasazera (dodatkowy pokrowiec z kieszeniami i cb radiem).

Dodatkowy kabel poprowadzony na tyl samochodu z rozdzielaczem gniazdowym 12V ;-) gra jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej się podłączyć pod przewody gniazdka 12v w desce rozdzielczej. Mam tak zrobione z gniazdkiem na kablu przeciągnięte za schowkiem pasażera w prawym rogu (gdzie kończy się słupek A). Nie widać niepotrzebnych kabli. Reszta to tak jak u Kolegów - przeciągnięte pod podsufitką (delikatnie odchylasz i wkładasz po kawałku), później za słupkiem (wystarczy zdjąć na tym kawałku uszczelkę) i gotowe :)

P.s. Jaką masz kamerkę na oku? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej się podłączyć pod przewody gniazdka 12v w desce rozdzielczej. Mam tak zrobione z gniazdkiem na kablu przeciągnięte za schowkiem pasażera w prawym rogu (gdzie kończy się słupek A). Nie widać niepotrzebnych kabli. Reszta to tak jak u Kolegów - przeciągnięte pod podsufitką (delikatnie odchylasz i wkładasz po kawałku), później za słupkiem (wystarczy zdjąć na tym kawałku uszczelkę) i gotowe :)

P.s. Jaką masz kamerkę na oku? :)

Myślałem o dwóch:

 

http://www.aliexpress.com/item/2015-Best-Selling-G30-2-7-170-Degree-Wide-Angle-Full-HD-1080P-Car-DVR-Camera/32281880884.html?ws_ab_test=searchweb201556_2,searchweb201602_3_10036_10035_9909_10034_507_10032_10020_9906_10001_10002_10017_10010_10005_10006_10011_10003_10021_10004_10022_10009_10008_10018_10019,searchweb201603_7&btsid=a94b8aa9-0dae-4c63-880a-35f9669ce547

 

lub

 

http://allegro.pl/kamera-samochodowa-rejestrator-jazdy-trasy-full-hd-i5387260857.html

 

ale bardziej tą pierwszą, Michalmiko, masz jakieś zdjęcia z montażu ? jak dostać się do gniazda 12V, czy po odkręceniu schowka trzeba jeszcze coś demontować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może  taką w  lusterku wstecznym http://allegro.pl/wideorejestrator-samochodowy-lusterko-orllo-fhd-i4870772001.html

nie widac jej w 99,9% czym tez nie pokusi złodzieja.
 

Edytowane przez m@rcin sz-n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A nie myślałeś nad G1WH? To dość popularny model i bardzo udany. Mam ją już jakiś czas i dobrze działa, choć trzeba jej było zaktualizować soft. To kopia kamerki Dod, która kosztuje około 700-800zł (od niej też można wgrać soft).

Fotek chyba nie mam, ale wystarczy, że zdejmiesz ten panel gdzie masz sterowanie klimy - gniazdko 12v. Siedzi on na czterech zaczepach. Musisz go podważyć po bokach czymś płaskim, albo delikatnie płaskim śrubokrętem. Zejdzie Ci cały panel wraz z gniazdkiem. Przylutuj się do przewodów. Zdemontuj schowek, będzie łatwiej to wszystko przeciągnąć. Jest on na kilku śrubkach + trzeba odgiąć plastik gdzie masz wyłącznik poduszki powietrznej pasażera (przy drzwiach). Lepiej zrób to w ciepły dzień, bo ja u siebie urwałem tam jeden zaczep. Uszczelkę normalnie wyciągasz. Poniżej analogiczne zdjęcie z montażu instalacji do lusterka fotochromatycznego:

 

post-59114-0-70307100-1458837553_thumb.jpg

 

post-59114-0-75543800-1458837559_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opcja z lusterkiem ciekawa musze popatrzec na aliexpresie - może będzie taniej, dzięki Michalmiko, planowałem zakup kamery/czujników do przodu, fajnie byłoby to jakoś pogodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale pomyśl, czy nie warto trochę dozbierać. Te kamerki za 100zł często mają słabą jakość i zaraz padają, albo się nie włączy, albo uszkodzi kartę. Niby mają też full hd itd., ale to na papierze. ja już miałem kilka kamerek i wiem, że czasami nie warto też płacić po 700zł (moja Mivue 538 deluxe), a sprzęt za 250zł załatwia sprawę znacznie lepiej. Warto aby kamerka nagrała numer rejestracyjny, a nie plamę, czy smugę. Jak chcesz ją kupić taniej, to kup na aliexpress za około 45 dolarów (tylko szukaj oryginalnej G1WH na Novateku ).

To oczywiście Twoja decyzja, ale ja wolałbym najpierw kupić dobrą kamerkę, a czujniki później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A nie myślałeś nad G1WH? To dość popularny model i bardzo udany. Mam ją już jakiś czas i dobrze działa, choć trzeba jej było zaktualizować soft. To kopia kamerki Dod, która kosztuje około 700-800zł (od niej też można wgrać soft).

Fotek chyba nie mam, ale wystarczy, że zdejmiesz ten panel gdzie masz sterowanie klimy - gniazdko 12v. Siedzi on na czterech zaczepach. Musisz go podważyć po bokach czymś płaskim, albo delikatnie płaskim śrubokrętem. Zejdzie Ci cały panel wraz z gniazdkiem. Przylutuj się do przewodów. Zdemontuj schowek, będzie łatwiej to wszystko przeciągnąć. Jest on na kilku śrubkach + trzeba odgiąć plastik gdzie masz wyłącznik poduszki powietrznej pasażera (przy drzwiach). Lepiej zrób to w ciepły dzień, bo ja u siebie urwałem tam jeden zaczep. Uszczelkę normalnie wyciągasz. Poniżej analogiczne zdjęcie z montażu instalacji do lusterka fotochromatycznego:

 

attachicon.gif2015-11-25 12.52.50.jpg

 

attachicon.gif2015-11-25 12.54.24.jpg

 

A wiesz jakie jest maksymalne obciążenie prądowe dla gniazdka 12 V "zapalniczki"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o to gniazdo w konsoli? Duże :) Mam podpiętego Yanosika, dwie kamerki, czasami ładowanie modemu Wifi/ telefonu.

Spokojnie uciągnie kamerkę i jeszcze coś jeżeli o to pytasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o to gniazdo w konsoli? Duże :) Mam podpiętego Yanosika, dwie kamerki, czasami ładowanie modemu Wifi/ telefonu.

Spokojnie uciągnie kamerkę i jeszcze coś jeżeli o to pytasz :)

no te pod kontrolą nawiewu dla pasażera. a jak lutujesz cokolwiek do tego to na sztywno czy dajesz jeszcze bypas z bezpiecznikiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutowałem do przewodów, które są doprowadzone do tego gniazdka. Ba, nawet to robił gość, który mi dorabiał gniazdko w podłokietniku zaraz po zakupie QQ (wtedy jeszcze bałem się przy nim grzebać :D). ja się tylko dolutowałem obok :)

Jest to na oryginalnym bezpieczniku więcej nie dokładałem bo w razie czego łatwiej zmienić w tablicy niż rozbierać dodatkowo deskę. Po za tym większość ładowarek, zasilaczy ma dodatkowo bezpiecznik, więc nie ma strachu :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mini ładowarką? pokaż jak to wygląda masz jakieś zdjęcia z montażu ? nie chciałbym demontować pół samochodu"

 

Jutro pstryknę więcej zdjęć i wyśle Ci na priv, na razie mam tylko to- gdzie pokazano kabelek który idzie do podsufitki " w prawo " i pod prawym słupkiem, potem pod schowkiem i do gniazda zapalniczki do mini ładowarki USB

post-37069-0-03836800-1460311419_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ktos Was posiada w aucie rejestrator sjcam?

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sjcam to raczej kamerka sportowa jak Xiaomi Yi, czy GoPro. Jesteś pewien, że ma tryb samochodowy (włączanie się i nagrywanie po podaniu napięcia, czy chociażby nadpisywanie najstarszego pliku najnowszym)?

A tak swoją drogą to Xiaomi Yi jest genialna jako kamerka sportowa ;)

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sjcam to raczej kamerka sportowa jak Xiaomi Yi, czy GoPro. Jesteś pewien, że ma tryb samochodowy (włączanie się i nagrywanie po podaniu napięcia, czy chociażby nadpisywanie najstarszego pliku najnowszym)?

A tak swoją drogą to Xiaomi Yi jest genialna jako kamerka sportowa ;)

Na pewno ma te funkcjonalności, poza tym chcę nagrywac swojego półrocznego syna wiec bylaby to kamera multizadaniowa :)

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestratory nie mają tylko trybu włączania po podaniu napięcia, ale po przeciążeniu czy też po przez detektor ruchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogole wogole czytam i czytam i mam do was pytanko czy usytuowanie kamerki w okolicach lusterka badz na srodku szyby Wam nie przeszkadza ??Jazda w nocy i ogolne rozproszenie ??

Wam powiem u mnie mucha nie siada... rozwiazanie... nawet nie patrze katem oka czy jest czy go nie ma wewnatrz samochodu...

Zakupilem z rok temu wideorejestrator i wam powiem od razu mnie tknelo by go umiescic jak najblizej prawej strony krawedzi,szyby po stronie pasazera...

Jak znajde czas to podesle zdjecia..

A najwazniejsze ze nic nie musialem lutowac.. poprostu wpiety oryginalnie bez ucinania i wogole do gniazda zapalniczki.

Reszte gadzetow jak cb radio i podgrzewacz do butelek mam za fotelem kierowcy... pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam za/przed lusterkiem i w ogóle go nie widać.

Chodzi mi o odbicie swiatla podczas jazdy w nocy ktore sie odbija z wyswietlacza...chcialem zrobic zdjecie i wam pokazac ale odbija mi sie flesz w aparacie a bez niego to slabe zdjecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...