Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rejestrator pod który bezpiecznik


peceq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Peceq no właśnie co do Sjcam nie jestem pewien czy ma możliwość samoczynnego nagrywania po podaniu napięcia. Najlepiej zapytaj o to sprzedawcę. Dla mnie bez sensu byłoby za każdym uruchomieniem silnika włączanie kamerki. Wtedy co akurat będzie potrzebna zapomnisz włączyć i nie muszę więcej pisać, że wtedy właśnie dzieje się najwięcej ;) Najlepiej kupić kamerkę typowo samochodową i tylko żeby siedziała w samochodzie, takie jest moje zdanie.

 

Camello, detektor ruchu i te wszystkie tryby parkingowe to chwyt marketingowy. Kamerka ma baterię, która starcza na czas pracy od kilku minut do kilkudziesięciu. Nie raz zostawiałem kamerkę w samochodzie pod marketem z włączonym trybem parkingowym i jak przychodziłem za 30 minut to kamerka była "martwa". Jak chcesz zostawić kamerkę w samochodzie, żeby nagrywała jak nie ma włączonego zapłonu, to trzeba zrobić jakieś osobne zasilanie, nie po zapłonie i z nagrywaniem ciągłym, a nie wybiórczym.

 

PeRŁAziomal, u mnie G1WH mam zamontowany do tej "kropkowanej" części szyby przy lusterku. Mio mi z tego odpadało, G1WH się trzyma. To miejsce jest na tyle dobre, bo kamerka jest wysoko, widzi całą drogę na wprost, a nie pod kątem, jak za pewne masz ustawione mając ją w prawym rogu po stronie pasażera.

To miejsce co ja mam jest o tyle dobre, bo kamerka w ogóle nie zasłania, a kierowca jej w ogóle nie widzi, bo chowa się za lusterkiem.

Odnośnie wyświetlacza, to na pewno masz w menu kamerki czas podświetlenia wyświetlacza. Ja mam (nie pamiętam dokładnie) ale chyba na minutę. Po tym czasie wyświetlacz jest czarny i nic nie razi w nocy, choć i tak w tym miejscu gdzie ja mam prawie go nie widać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o odbicie swiatla podczas jazdy w nocy ktore sie odbija z wyswietlacza...chcialem zrobic zdjecie i wam pokazac ale odbija mi sie flesz w aparacie a bez niego to slabe zdjecie...

Nie odbija się nic jak chcesz filmik z nocy to znajdziesz go w moich tematach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam SJCAM 4000 i w trybie samochodowym włącza się po podaniu napięcia. Posiada też opcję nagrywania po wykryciu ruchu, ustawianie filmu jako ważnego (nie nadpisze go kiedy skończy się miejsce) oraz wyłączanie wyświetlacza po ustalonym czasie. Jedynie czego nie znalazłem to detekcji wstrząsów - czyli np. automatyczne zaznaczenie filmu jako ważne w przypadku kolizji.

 

Bateria starcza na około max 15 min.

 

Jakość jest dobra za dnia, niestety w nocy jest już gorzej, zresztą sami zobaczcie: https://www.youtube.com/results?search_query=sjcam+4000+night - odczytanie tablic rej. jest nieco utrudnione. G1WH wypada w sumie podobnie: https://www.youtube.com/results?search_query=G1WH+night choć nieco lepiej

 

Jeśli ktoś jest już na kupnie SJCAM to lepiej zainteresować się nowszą wersją: SJCAM 5000 - ma dużo lepsze odwzorowanie kolorów, 4000 ma za dużo niebieskiego w dzień i za dużo pomarańczowego w nocy. Radzę porównać nagrania na YT :)

 

Edit: odnośnie barwy to zmiany w ustawieniach nic nie dają, pewnie jakiś błąd w oprogramowaniu. Możliwe że aktualizacja softu by pomogła.

Edytowane przez resket
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, tylko się włącza, czy zaczyna też nagrywać? Na chwilę obecną np. Yi po podłączeniu zasilania usb zaczyna się tylko ładować, więc trzeba by ją za każdym razem włączać i wciskać nagrywanie. Uważam, że ta kamerka nie nadaje się do samochodu właśnie przez to, ale do innych zadań jest po prostu genialna. Rewelacyjny obraz, świetne oprogramowanie na telefon (mam starszą wersję, bo ponoć to nowe co jest teraz w google play jest słabe, więc nawet nie pobieram na razie), możliwość pobrania nagrania przez WiFi i całe sterowanie kamerką może być przez smartfona. Tak nawiasem mówiąc jestem fanem marki Xiaomi, bo robią świetne gadżety elektroniczne w dobrej cenie (na aliexpress ;)).

 

Pamiętajcie też, że filmik który jest wrzucony na YT już na pewno stracił na jakości i jakość oryginalnego pliku jest na pewno lepsza i obraz jest bardziej wyraźny (np. powinno być lepiej widać tablice rejestracyjne).

 

W mojej G1WH mam niefabryczny soft, bo na fabrycznym co jakiś czas pojawiały się problemy z kartą. Teraz jak na razie wszystko śmiga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sj5000 ma takie coś jak dashcam i odpala nagrywanie po podaniu zasilania, myślę właśnie o takiej sj5000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma jakieś sensowne mocowanie do szyby, czy tylko takie coś jak tutaj: http://pl.aliexpress.com/item/GEEKAM-Gopro-Accessories-for-SJ4000-Car-Sucker-Holder-Mount-Suction-Cup-for-GoPro-Hero-4-3/32616901165.html?spm=2114.010208.3.64.zqWbYZ&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_5_10037_10017_10021_507_10022_10032_10009_10020_10008_10018_10019_101,searchweb201603_1&btsid=ffe87958-ecaf-4d87-adbf-4de0e7c8ea48 ?
Bo na takim uchwycie to taka kamerka będzie wisieć na pół szyby :)
Już Mio mi przeszkadzała, że tak nisko wisi, a tu jest to dość spore. G1WH fajnie się chowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odbija się nic jak chcesz filmik z nocy to znajdziesz go w moich tematach.

 

"odbija" zle moze napisalem=> rzuca sie w oczy i mi napewno przeszkadza,skupia pewny kąt wzroku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki typ bezpiecznika jest po lewej stronie pod sterowaniem lusterkami ?

 

chcę kupić bypass i nie wiem czy uni, mini czy micro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma jakieś sensowne mocowanie do szyby, czy tylko takie coś jak tutaj: http://pl.aliexpress.com/item/GEEKAM-Gopro-Accessories-for-SJ4000-Car-Sucker-Holder-Mount-Suction-Cup-for-GoPro-Hero-4-3/32616901165.html?spm=2114.010208.3.64.zqWbYZ&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_5_10037_10017_10021_507_10022_10032_10009_10020_10008_10018_10019_101,searchweb201603_1&btsid=ffe87958-ecaf-4d87-adbf-4de0e7c8ea48 ?

Bo na takim uchwycie to taka kamerka będzie wisieć na pół szyby :)

Już Mio mi przeszkadzała, że tak nisko wisi, a tu jest to dość spore. G1WH fajnie się chowa

 

Mocowanie jest takie jak w załączniku więc raczej duże, ale mnie to akurat pasuje ponieważ mam kamere w zasięgu ręki - np. żeby zaznaczyć fragment filmu nie do usunięcia. Generalnie świetnie się sprawdza, używałem ją na nartach, do roweru i oczywiście jako rejestrator :) Jedyne co mi zostało to sfilmowanie rafy koralowej ale to raczej nie w tym roku ;)

post-98065-0-71644500-1463678669_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jaki typ bezpiecznika jest po lewej stronie pod sterowaniem lusterkami ?

 

chcę kupić bypass i nie wiem czy uni, mini czy micro...

 

Jest typ mini przy złączu OBD.

 

Jestem po montazu MioMuve 508 i mogę ją spokojnie polecić. Mała, dobra jakość, nie rzuca się w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się zastanawiam nad Xiaomi smart car. Bardzo lubię tą markę i ta kamerka ma WiFi, co może się przydać jak trzeba zgrać nagranie, albo zachować jako kopię w warunkach "bez komputera" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio znalazłem na Alledrogo fajne przetwornice DC-DC 12V/5V USB.

Do zasilania rejestratora jazdy w sam raz, a dodatkowo nie zajmuje nam miejsca w gnieździe zapalniczki.

 

post-91764-0-84944700-1466412150_thumb.jpg

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez bhtom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kupować przetwornicę jak ją dostajesz z rejestratorem tyle, że w formie do gniazda zapalniczki.

 

Ja "otworzyłem" dołączoną do kamery ładowarkę do gniazda zapalniczki, podlutowałem kable i wpiąłem się pod bezpiecznik gniazda zapalniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Można też zrobić gniazdo zapalniczki na kablu, gdzieś pod plastikami wpinając się w przewody gniazda 12v.

Wtedy zawsze łatwiej wymienić uszkodzony zasilacz, no i chyba jest bezpieczniej niż "wybebeszać" standardowy zasilacz na wtyk zapalniczki ;)


Uwaga uwaga! Kamerki Xiaomi Yi Dashcam (samochodowa) chodzą na Aliexpress po około 80 zielonych :) Znalazłem w necie kod do sklepu GearBest: xiaomiyii. Po wpisaniu pojawiła mi się cena około 40 usd. Grzechem byłoby nie skorzystać z takiej okazji, jak kamerka za pół ceny :D

Teraz już mi kod nie zadziałał, ale kto wie, może po jakimś czasie znów uaktywnią (teraz jest jakaś promocja mailowa, że są po 55, co i tak jest super ceną :D).

Jedyny minus, to chińska wersja oprogramowania, która w sumie w niczym nie przeszkadza, bo menu jest obrazkowe, a dodatkowo sterujemy też kamerką po przez WiFi i dedykowaną aplikację Yi Dashcam.

WiFi w rejestratorze to na prawdę super pomysł. W razie czego zgrywamy sobie nagranie na telefon, tablet czy co tam mamy pod ręką :)

Mi właśnie dziś przyszła ta kamerka, już zamontowałem i jestem bardzo zadowolony :) Nagrywa 1080p w 60 klatkach, czyli obraz jest bardzo płynny.

Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym nie wgrał angielskiego menu (filmiki jak to zrobić są na youtube).

Z te pieniądze nie znajdziecie nic lepszego w dodatku z WiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuc na YT filmik, jestem ciekaw, jest opcja dashcam?

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na youtube nie będzie jakości oryginalnego nagrania, ale postaram się coś niebawem wrzucić. Kąt widzenia jest aż nawet za bardzo szeroki - spokojnie łapie u dołu słupki pomiędzy szybą. To jest kamerka dashcam - typowo samochodowa. Nie za bardzo rozumiem co miałeś na myśli.

Tu jest przykładowy filmik https://www.youtube.com/watch?v=cFfPLJT3M6Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda obiecująco, tylko czekać na kolejną promocję, jak coś to piszcie...

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie teraz jest za 55, co też jest dobrą ceną. Można też wziąć w Playu przy abonamencie telefonicznym zamiast telefonu :D :D :D Fajnie, że zaczynają wprowadzać Xiaomi, może za niedługo będą telefony tej marki oficjalnie w Polsce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W sumie teraz jest za 55, co też jest dobrą ceną. Można też wziąć w Playu przy abonamencie telefonicznym zamiast telefonu :D :D :D Fajnie, że zaczynają wprowadzać Xiaomi, może za niedługo będą telefony tej marki oficjalnie w Polsce ;)

Jak sie sprawuje funkcja ADAS?

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem, bo mam ją wyłączoną. Z tego co słyszałem, to średnio to działa i komunikaty są po chińsku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem na etapie kupowania rejestratora.

Po dłuższej analizie, łącznie z przeglądaniem materiałów video i uwzględnieniu wszystkiego na "TAK" i na "NIE" zdecydowałem się na mini kamerkę bez własnego wyświetlacza, wyposażoną w moduł Wi-Fi.

Mam nadzieję, że jej umiarkowane wymiary pozwolą mi na ukrycie jej między podszybiem a lusterkiem. 

Motorem napędowym kamerki jest procesor NOVATEK 96655 oraz matryca SONY IMX322, która pozwala rejestrować ostry obraz przy bardzo słabym oświetleniu. Do tego dochodzą w pełni szklane a nie plastikowe soczewki jak w niektórych rejestratorach.

Koszt zakupu na sierpień 2016 to 50 Euro. Mam nadzieję, że dokonałem trafnego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem na etapie kupowania rejestratora.

Po dłuższej analizie, łącznie z przeglądaniem materiałów video i uwzględnieniu wszystkiego na "TAK" i na "NIE" zdecydowałem się na mini kamerkę bez własnego wyświetlacza, wyposażoną w moduł Wi-Fi.

Mam nadzieję, że jej umiarkowane wymiary pozwolą mi na ukrycie jej między podszybiem a lusterkiem.

Motorem napędowym kamerki jest procesor NOVATEK 96655 oraz matryca SONY IMX322, która pozwala rejestrować ostry obraz przy bardzo słabym oświetleniu. Do tego dochodzą w pełni szklane a nie plastikowe soczewki jak w niektórych rejestratorach.

Koszt zakupu na sierpień 2016 to 50 Euro. Mam nadzieję, że dokonałem trafnego wyboru.

Jaki to producent i model?

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w necie poniższy ranking chpsetów do kamer.

Jeśli jest on miarodajny to MyCam Hd bazuje na porównywalnym chipsecie do Navatek;a.

Co do jakości nagrań to tylko bezpośredni test obu kamer pozwoliłby wybrać tą lepszą.


"peceq"  producentów jest chyba wielu stosujących ta parę podzespołów.

Wystarczy na popularnym chińskim serwisie ali... wpisać "Novatek 96655 IMX322" i wyskoczy Ci mnóstwo kamer w różnych obudowach.

Z takich bardziej popularnych to Anytek A3 to stosuje, ale ma on większe wymiary i ekran.

Moja jest przyklejana do podszybia i nie posiada ekranu.

Przy wyborze warto jeszcze zwrócić uwagę na jasność obiektywu. F=2 lub 1,8. Im mniej tym lepiej.

Tylko z chińczykami trzeba uważać bo nie zawsze otrzymujesz to co jest w opisie.

post-16692-0-35824000-1471498317_thumb.jpg

Edytowane przez picad
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...