Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

brzęcząca blacha katalizatora


karibox1

Rekomendowane odpowiedzi

Brzęczy mi blaszka osłaniająca kat. ale ta przyspawana chyba do niego. Da się coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomaga, stosowałem u siebie, obejma, opaska  zaciskowa metalowa, ma się rozumieć. Zakładasz skręcasz tak by wyeliminować luzy. Na przykład taką jak na tej aukcji;

http://allegro.pl/opaska-metalowa-zaciskowa-cm-uniwersalna-60-525-mm-i5294273829.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mówisz, że półmetrowa opaska dokoła kat i blachy załatwi sprawę? Jedna czy dwie potrzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy w jakim stopniu blacha jest poluzowana czy z jednej tylko strony czy na całości. U mnie wystarczyła jedna opaska i zagięcie krawędzi obu połówek osłony. Może trzeba będzie gdzieś podjąć, tak by osłona na kacie oparcie miała bo jak będzie w powietrzu to będzie nadal latać, pomimo opaski. W jednym z samochodów zamiast opaski założyłem sprężynę zaczepiając ją oboma końcami o skrajne krawędzie dolnej, bo ta brzęczała, osłony przekładając sprężynę przez rurę. Było to nawet lepsze rozwiązanie od opaski bo cały czas dawało naprężenie i eliminowało nieprzyjemne dla uszu brzęczenie. 


Opaska nie musi być pół metrowa, dałem tylko przykład że są takie długie opaski, Kupić musisz taką jak Tobie potrzeba by dało się ją ściągnąć. Problem jedynie że w sklepach moto są tylko opaski o małych średnicach, trzeba zatem szukać w sklepach z akcesoriami metalowymi tudzież innych tego rodzaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zobaczę tę opaskę. U mnie się jeszcze trzym kata to może opaska zadziała. Ale patent ze sprężyną może też zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Problem jedynie że w sklepach moto są tylko opaski o małych średnicach, trzeba zatem szukać w sklepach z akcesoriami metalowymi tudzież innych tego rodzaju.

Nie ma najmniejszego problemu aby szeregowo zastosować dwie jednakowe opaski .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma najmniejszego problemu aby szeregowo zastosować dwie jednakowe opaski .

Można, pewnie że można tyle że więcej kombinacji i metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...