Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ustawienia komputera pokładowego - pomocy


gotique

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie . Na początku chcę się przywitać. Jestem tutaj nowy. Przepraszam jeśli temat był już poruszany, niestety nie znalazłem odpowiedzi. Od kilku dni mój ojciec jest posiadaczem qq 2012 z navi, wszystko fajnie niestety jako starszy człowiek nie może ogarnąć wszystkich ustawień. W instrukcji jest opisane że sterowanie wyświetlaczem komputera pokładowego odbywa się za pomocą 2 przycisków pomiędzy zegarami. Niestety to nie działa jak twierdzi. Znalazł gdzieś info że w wersji z navi ustawia się wszystko na panelu środkowym, niestety nie może dojść jak, gdyż wszystko jest po francusku. Czy ktoś z zacnych klubowiczów może dać jakieś wskazówki. Niestety nie mam możliwości podjechać do ojca i pobawić się jego nowym nabytkiem.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

Gotique

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Spróbuj tymi dwoma "patyczkami" przy środku zegarów pokręcić..

Nawi, radio, kamery sie steruję z radia (ewnetualnie z kierownicy).

Komputerem pokładowym tymi dwoma patyczko-przyciskami przy liczniku oraz guzikiem "i" na kierownicy

Wyświetlacz i radio-nawigacja to dwa różne urządzenia. Nawet zegarki mają osobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko by wybrać to co się chce ustawić trzeba wcisnąć "patyczek" i przytrzymać ok 5sek. Jak, mająca być ustawiana, opcja zacznie migać (pulsować) wówczas naciskając pojedynczymi pchnięciami patyczek ustawiamy żądane dane lub po naciśnięciu i przytrzymaniu kasujemy wskazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wcześniej napisał, komputerem sterujesz dwoma pokrętłami między zegarami. Jeśli chodzi o radio/nawigację to najlepiej zmienić język na angielski (chyba że jest dostępny polski), tutaj jest pokazane jak to zrobić: https://youtu.be/zizPFbJOp7I?t=56s

 

Jeśli nie znasz francuskiego trzeba "na czuja" posiłkując się powyższym filmem, powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za tak szybką reakcję i chęć pomocy. Przekazałem ojcu wasze pomocne informacji i niech się bawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...