Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J10]Urwanie szpilki w kole przednim


PeRŁAziomal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie jestem po wymianie kól na letnie i.... 

Dziura na pieniążki się zrobiła.. urwalem szpilke w przednim prawym kole..

Prosze o porady jak co i gdzie kupic i ewentualnie jak zabrac sie za wymiane...dzieki z gory.

post-82401-0-25086100-1460371326_thumb.jpg

post-82401-0-15169200-1460371333_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłą Cię rozpiera, kup szpilkę, spróbuj wybić wybić starą i włóż nową http://allegro.pl/szpilka-kola-nissan-teana-tiida-x-trail-qashqai-i5291055187.html :-) łatwiej będzie jak będzie piasta sciągnięta, tak to wyglada 

post-96097-0-65266300-1460371905_thumb.jpg

Edytowane przez scanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłą Cię rozpiera, kup szpilkę, spróbuj wybić wybić starą i włóż nową http://allegro.pl/szpilka-kola-nissan-teana-tiida-x-trail-qashqai-i5291055187.html :-) łatwiej będzie jak będzie piasta sciągnięta, tak to wyglada 

No wlasnie mam checi dokonczyc dziela i jak cos zepsulem a mniej wiecej kojarze co gdzie sie znajduje i mozna rozkrecic to tak czynie.

Tylko czy nie bedzie problemu odkrecic i potem dokrecic nakretke od łozyska mowia ludzie ze trzeba z taka starannoscia by po kiludziesieciu km sie lozysko nie posypalo... ?? doradzcie cos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj najpierw wybić urwaną szpilkę bez zdejmowania piasty. Podkładasz od wewnątrz pod krawędź piasty w pobliżu urwanej szpilki jakieś żelastwo by trochę sparowało uderzenie (idealna była by calowa rurka zaparta choćby o podłogę w garażu) na szpilkę dajesz jakiś płaskownik by osłonić na wszelki wypadek piastę i  uderzasz większym młotkiem raz a dobrze i szpilka wybita a przynajmniej ruszona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mam checi dokonczyc dziela i jak cos zepsulem a mniej wiecej kojarze co gdzie sie znajduje i mozna rozkrecic to tak czynie.

Tylko czy nie bedzie problemu odkrecic i potem dokrecic nakretke od łozyska mowia ludzie ze trzeba z taka starannoscia by po kiludziesieciu km sie lozysko nie posypalo... ?? doradzcie cos...

 

Myślę, ze to Ci pomoże i zobrazuję całą robotę, po 12 minucie masz skręcanie piasty z łozyskiem 

Edytowane przez scanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę, ze to Ci pomoże i zobrazuję całą robotę, po 12 minucie masz skręcanie piasty z łozyskiem 

 

Świetnie zobrazowane na filmiku... najwazniejsze klucz 16 na kopytku i powinno grac... juz zamowilem szpilka -8 zl nakretka - 9 zl + 15 zl przesylka 

 

http://allegro.pl/szpilka-kola-nissan-teana-tiida-x-trail-qashqai-i5291030338.html

http://allegro.pl/nakretka-kola-nissan-srebrna-z-kolpakiem-i5697464017.html

 

sprzedajacy bardzo połapany i pomocny jeszcze dzisiaj wysle paczke takze przed odebraniem zaczne rozbierac i bede mial na gotowo tylko zlozyc..

Spróbuj najpierw wybić urwaną szpilkę bez zdejmowania piasty. Podkładasz od wewnątrz pod krawędź piasty w pobliżu urwanej szpilki jakieś żelastwo by trochę sparowało uderzenie (idealna była by calowa rurka zaparta choćby o podłogę w garażu) na szpilkę dajesz jakiś płaskownik by osłonić na wszelki wypadek piastę i  uderzasz większym młotkiem raz a dobrze i szpilka wybita a przynajmniej ruszona.

A powiedz mi czy szpilka mi wyjdzie bez odkrecania całej piasty ??gdy ja obruszam jak wskazales wczesniej .. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na piaste i filmik to w którymś położeniu powinna wyjść wiec z odkrecaniem piasty się wstrzymaj jesli zobaczysz ze jest szansa aby wyszla po stuknieciu. Popsikaj sobie wcześniej jakims penetratorem i daj mu ze 2h na działanie..

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na piaste i filmik to w którymś położeniu powinna wyjść wiec z odkrecaniem piasty się wstrzymaj jesli zobaczysz ze jest szansa aby wyszla po stuknieciu. Popsikaj sobie wcześniej jakims penetratorem i daj mu ze 2h na działanie..

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

Święto prowda ;-) dobra uwaga 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A powiedz mi czy szpilka mi wyjdzie bez odkrecania całej piasty ??gdy ja obruszam jak wskazales wczesniej .. ??

Nie mam tego przed oczami ale oczami pamięci patrząc powinno dać  radę, fragment masz już urwany a można jeszcze skrócić tak by ten fragment z nacięciami tylko został.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tego przed oczami ale oczami pamięci patrząc powinno dać  radę, fragment masz już urwany a można jeszcze skrócić tak by ten fragment z nacięciami tylko został.

Chodzi Ci o to by sciac pozostalosc ktora zostala do rowna plaszczyzny, punktakiem walnac i znalesc dobry przyrzad by wybic pozostalosc.???;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym scieciem to dobry pomysł kolega ma

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o to by sciac pozostalosc ktora zostala do rowna plaszczyzny, punktakiem walnac i znalesc dobry przyrzad by wybic pozostalosc.???;-)

Dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed wybiciem podgrzej,choćby opalarką lub jeśli posiadasz domowym palnikiem do czerwoności potem gwałtownie ochłodź i wal ,wyskoczy jak mysz z nory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed wybiciem podgrzej,choćby opalarką lub jeśli posiadasz domowym palnikiem do czerwoności potem gwałtownie ochłodź i wal ,wyskoczy jak mysz z nory

Z tego co wiem nie wolno piasty traktować palnikiem, odkształci się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed wybiciem podgrzej,choćby opalarką lub jeśli posiadasz domowym palnikiem do czerwoności potem gwałtownie ochłodź i wal ,wyskoczy jak mysz z nory

 

Z tego co wiem nie wolno piasty traktować palnikiem, odkształci się 

Nie tyle się odkształci co osłabi a to może mieć wpływ na bezpieczeństwo, piasta przenosi bardzo duże obciążenia więc nie kombinował bym z rozgrzewaniem jej do czerwoności w przypadku kiedy coś jest na wcisk i tylko spasowane. Potraktować ewentualnie można, ale niekoniecznie, jakimś penetratorem by ewentualną rdzę wyeliminować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie grzejesz piasty a szpilkę

 na statkach grzaliśmy szpilki palnikiem acetylenowo tlenowym i pływają do tej pory
lub wykręć i podjedz do mechanika byle jakiego to  na prasie wyciśnie

Edytowane przez m@rcin sz-n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz grzać szpilki z prostej przyczyny,że szpilka się rozszerzy i jeszcze bardziej zakleszczy.Grzeje się zawsze wokół obsadzenia,w tedy materiał(piasta) rozgrzewa się szybciej i rozszerza się otwór,dla tego łatwiej wybić.Podgrzanie do fioletu nic piaście nie zrobi,natomiast przy tej czynności radziłbym piastę zdjąć,bo będzie się też grzało łożysko.Albo tak jak radzi Marcin,zdjąć piastę i na prasę do warsztatu,albo potraktować młotkiem,ale w tedy piasta musi być dobrze na obwodzie podparta by nie odebrała uderzenia tylko jako punktowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dzwonil kurier takze nic dodac nic ujaz wczoraj kolo godziny 14 zamowilem szpilke i nakretke z podanych wyzej ogloszenia a za 20 minut mam do odbioru i wcale nie paczka pobraniowa lecz zwykly kurier DPD.

Takze jak nie dzisiaj to jutro z rana zabieram sie za wybijanie szpilki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dzwonil kurier takze nic dodac nic ujaz wczoraj kolo godziny 14 zamowilem szpilke i nakretke z podanych wyzej ogloszenia a za 20 minut mam do odbioru i wcale nie paczka pobraniowa lecz zwykly kurier DPD.

Takze jak nie dzisiaj to jutro z rana zabieram sie za wybijanie szpilki... 

Nic nie kombinuj z grzaniem czy opalaniem. Jeśli masz szlifierkę kątową to zeszlifuj szpilkę oby miała równy koniec. Zaznacz punktakiem środek i załóż koło na te pozostałe szpilki i dokręć. Potem albo punktakiem, a jeśli nie wchodzi w otwór felgi bo jest za gruby, to zwykły pręt przyłóż przez felgę do szpilki i mocno potraktuj młotkiem. Musi szpilka wyskoczyć. Już kilka urwałem w życiu :) Ze zdejmowanie piasty jest za dużo roboty.

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie kombinuj z grzaniem czy opalaniem. Jeśli masz szlifierkę kątową to zeszlifuj szpilkę oby miała równy koniec. Zaznacz punktakiem środek i załóż koło na te pozostałe szpilki i dokręć. Potem albo punktakiem, a jeśli nie wchodzi w otwór felgi bo jest za gruby, to zwykły pręt przyłóż przez felgę do szpilki i mocno potraktuj młotkiem. Musi szpilka wyskoczyć. Już kilka urwałem w życiu :) Ze zdejmowanie piasty jest za dużo roboty.

  

Własnie popijam zasłuzonego browarka ;-) A JEST ZA CO ;D

Jesli ktos bedzie zainteresowany moim osobistym patentem wymiany szpilki ; BEZ ZDEJMOWANIA TARCZY HAMULCOWEJ I ŁOZYSKA TO ZAPRASZAM.

Na dowod zalaczam 2 zdjecia ze MOZNA !;-) = nawet trzeba.

zajeło mi to moze maks 3 godziny na gotowo.

 

Dla uproszczenia; nie patrzcie na filmik. Nie ukazuje najgorszej rzeczy jaka jest ; 4 sruby trzymajace łozysko nie jest na 16 jak mowi lektor tylko u mnie 19. I najgorsze jest to ze nie ma jak złapac kopytkiem jak twierdzi bez szans, plaski i nasadka ani tyle... 

Na pocieszenie mojej pracy; przesylam dwa zdjecia patentu i wykrecona szpilke/urwana ;-)

Dla potrzebujacych wiecej tresci...piszcie.odpowiem

post-82401-0-41691000-1460484974_thumb.jpg

post-82401-0-33608500-1460484985_thumb.jpg

post-82401-0-25372700-1460485000_thumb.jpg

post-82401-0-68345000-1460485009_thumb.jpg

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie popijam zasłuzonego browarka ;-) A JEST ZA CO ;D

Jesli ktos bedzie zainteresowany moim osobistym patentem wymiany szpilki ; BEZ ZDEJMOWANIA TARCZY HAMULCOWEJ I ŁOZYSKA TO ZAPRASZAM.

Na dowod zalaczam 2 zdjecia ze MOZNA !;-) = nawet trzeba.

zajeło mi to moze maks 3 godziny na gotowo.

 

Dla uproszczenia; nie patrzcie na filmik. Nie ukazuje najgorszej rzeczy jaka jest ; 4 sruby trzymajace łozysko nie jest na 16 jak mowi lektor tylko u mnie 19. I najgorsze jest to ze nie ma jak złapac kopytkiem jak twierdzi bez szans, plaski i nasadka ani tyle... 

Na pocieszenie mojej pracy; przesylam dwa zdjecia patentu i wykrecona szpilke/urwana ;-)

Dla potrzebujacych wiecej tresci...piszcie.odpowiem

Super, gratuluje :-)

 

Może opisz ten patent i kroki działania przy wymianie .. :)

Edytowane przez scanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak pisałem, jeśli się da coś zrobić bez demontażu to trzeba od tego zacząć.  

No widzę, widzę, że wkładałeś przy pomocy jakiegoś drucika :-) Ale jak wybiłeś szpilkę bez ściągania tarczy i jak włożyłeś nową (sama nabiła się na wieloklin i ściągnąłeś ją nakrętką? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...