Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30] Jak rozebrać podłokietnik ?


Gość MichuGdańsk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MichuGdańsk

Witam serdecznie wszystkich użytkowników, Jestem tu nowy ale właśnie kupiłem X-traila t30 i mam nadzieję, że będę częstym bywalce na "naszym" forum nie tylko pytając ale również dzieląc się swoimi doświadczeniami. Na dzień dzisiejszy jednak chciałbym się zapytać czy ktokolwiek wie jak zdemontować podłokietnik albo najlepiej samą klapkę. Chciałbym go obszyć skórą bo mam trochę zniszczony i muszę zdemontować klapkę. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego za bardzo Ci nie pomogę, ponieważ nie posiadam podłokietnika...

ale mógłbyś podać mi wymiary owego podłokietnika (długość, szerokość), bo chcę takowy zakupić- mam w osobówce i teraz ciężko jeździć bez- i nie wiem czy kupić używkę wraz z tunelem czy może zamiennik uniwersalny...

Na allegro sprzedają tylko z tunelem, więc może cały tunel trzeba zdjąć?? dywaguję tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MichuGdańsk

Witam jutro zmierzę i podam Ci wymiary podłokietnika, tak występują one razem z tunelem ale naprawdę nie warto kupować zamienników, ponieważ są one bardzo niskiej jakości i nie pasują do aut tej klasy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie będę głowy zawracał:)

Gratuluję nowego obywatela:)

Znalazłem po taniości podłokietnik- nie wiem czy na 100% będzie pasował, ale chyba go kupię bo sprzedawca zdjęć po rozbiórce nie chce przesłać...

Pozdrawiam

 

/edyt

Podłokietnik już mam:) Cena niewygórowana- stan dobry-ryski tylko w miejscach gdzie oparcie fotela będzie zasłaniać. Tak na szybko przyłożyłem i trochę daleko sięga- nie leżę za kółkiem i mam blisko kier. fotel.

Tylko muszę zrobić dwie dziurki w tunelu- i wydaje mi się, że potrzebuję jakiś blach mocujących- bo są dwie śrubki na bokach i za bardzo nie ma do czego przykręcić...

Trzeba coś kminić...

 

/edyt 2

Podłokietnik zamontowany. Trzeba było wiercić tunel, ale najpierw dokładnie wszystko pomierzyć.

Jeśli chcesz zdjąć podłokietnik musisz najpierw zdjąć tunel, tzn. odkręcić 5 śrub- dwie po zdjęciu ramki mieszka zmiany biegów- dwie za fotelami przy samej podłodze i jedna na środku- po zdjęciu plastiku z półeczki pod lewarkiem ręcznego.

Następnie musisz wyjąć uchwyty na kubki (te na tyle tunelu) i odkręcić wszystkie śruby od spodu- długi wkrętak wymagany. Z takim elementem jak na rys (nr 3) możesz zasuwać do tapicera.

Na rysunku jest mniej śrub- ja wkręciłem w każdy do tego celu przeznaczony otwór- 15 lub 17- nie pamiętam. A wkręcałem na... wkręty do drewna:) 30X3,5 lub 25x3,5. Gwint lekko cieńszy na zewnętrznej części od oryginalnych śrub, których to nie dostałem od sprzedającego. Ogólnie trzyma naprawdę mocno:), ale sam podłokietnik jak dla mnie za krótki- lub za daleko ustawiony. W hondzie mam trochę inaczej...

Edytowane przez Umberto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

W takim razie nie będę głowy zawracałsmile.gif

Gratuluję nowego obywatela:)

Znalazłem po taniości podłokietnik- nie wiem czy na 100% będzie pasował, ale chyba go kupię bo sprzedawca zdjęć po rozbiórce nie chce przesłać...

Pozdrawiam

 

/edyt

Podłokietnik już mam:) Cena niewygórowana- stan dobry-ryski tylko w miejscach gdzie oparcie fotela będzie zasłaniać. Tak na szybko przyłożyłem i trochę daleko sięga- nie leżę za kółkiem i mam blisko kier. fotel.

Tylko muszę zrobić dwie dziurki w tunelu- i wydaje mi się, że potrzebuję jakiś blach mocujących- bo są dwie śrubki na bokach i za bardzo nie ma do czego przykręcić...

Trzeba coś kminić...

 

/edyt 2

Podłokietnik zamontowany. Trzeba było wiercić tunel, ale najpierw dokładnie wszystko pomierzyć.

Jeśli chcesz zdjąć podłokietnik musisz najpierw zdjąć tunel, tzn. odkręcić 5 śrub- dwie po zdjęciu ramki mieszka zmiany biegów- dwie za fotelami przy samej podłodze i jedna na środku- po zdjęciu plastiku z półeczki pod lewarkiem ręcznego.

Następnie musisz wyjąć uchwyty na kubki (te na tyle tunelu) i odkręcić wszystkie śruby od spodu- długi wkrętak wymagany. Z takim elementem jak na rys (nr 3) możesz zasuwać do tapicera.

Na rysunku jest mniej śrub- ja wkręciłem w każdy do tego celu przeznaczony otwór- 15 lub 17- nie pamiętam. A wkręcałem na... wkręty do drewna:) 30X3,5 lub 25x3,5. Gwint lekko cieńszy na zewnętrznej części od oryginalnych śrub, których to nie dostałem od sprzedającego. Ogólnie trzyma naprawdę mocno:), ale sam podłokietnik jak dla mnie za krótki- lub za daleko ustawiony. W hondzie mam trochę inaczej...

u mnie w nowo nabytym ixse nie ma podłokietnika mam tylko od mieszka do tyłu kawał plastiku z otworami np. na tel płyty okulary to idealne miejsce na podłokietnik którego mi brak w xsarze miałem i teraz wale łokciem w ciemno więc jestem przed zakupem tego dodatkowego wyposażenia , raczej wchodzi tylko opcja u mnie z całym tunelem rozglądam się na allegro ale nic nie jest przekonujące jeśli masz chwilą popatrz na alle.co by pasowało do mojego ixa będę wdzięczny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jestem na wczasach, siedze na tablecie i jakoś linka nie moge wkleić... wpisz na alledrogo "podłokietnik x-trail" i ci wyskoczą. Widzę że za 90 zł można już z tunelem kupić. Jak pasuje do koloru wnętrza to nie ma co dumać. Ja kupiłem sam podłokietnik i...na wkręty do drewna mocowałem;) Dałem 100 zł. Dla mnie trochę za krótki jest w porównaniu z civikiem lub grand vitara...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda , podłokietnik jest za krótki trzeba się chyba położyć żeby się wygodnie podeprzeć.Myślałem żeby go przedłużyć z 10 cm i dać do tapicera obszyć skórą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda , podłokietnik jest za krótki trzeba się chyba położyć żeby się wygodnie podeprzeć.Myślałem żeby go przedłużyć z 10 cm i dać do tapicera obszyć skórą.

o tym samym pomyślałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego ta regulacja jego wysunięcia jest kompletnie nie w tą stronę, od skrajnie najbardziej wysuniętego do przodu powinno się zaczynać i jeszcze bardziej powinien się wysuwać a on się może jedynie bardziej do tyłu chować i staje się przez to kompletnie nieużyteczny .

Też myślałem o wydłużeniu ale wtedy mamy trudny dostęp do ręcznego i przycisków podgrzewana foteli ( kto ma ten ma :D ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

I w jaki sposób się z tym uporałeś?
Tapicer? 
Bo mnie też to strasznie wkurza, wiadomo, lepiej że go mam niż jakby go nie było, ale skoro już jest to dobrze byłoby gdyby był użyteczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manual:

trzeba nawiercić nowe otwory w tunelu i go przymocowac w przód bardziej. Dokładnie tyle ile nam potrzebne. Trzeba to sobie na sucho przymierzyć i pisakiem zaznaczyć. Ja mam tak przesunięty, że swobodnie się opieram przy maksymalnie wysuniętym i daję radę ciągnąć za ręczny. Mogą zostać dziurki widoczne z tyłu od góry na kanale plastikowym. Można je zaślepić akrylem i zamalować albo nawciskać tam małą gumę.

Teoria: trzeba sobie uświadomić, że podłokietnik nie tworzy z tunelem integralnej części. Jest za to jego składową. Można założyć idealnie podłokietnik do modeli bez tego ważnego gadżetu. Wystarczy nawiercić otwory. Jednak by działać trzeba wymontować podłokietnik z auta (prosta czynność, kilka śrubek, w tym UWAGA pod zaślepką pod ręcznym!!)

Narzędzia: ostre wiertło fi4-6

Czas pracy: 1h

Koszty: Piwo ale i tak bym je wypił

Czy warto: tak, zdecydowanie, można się teraz oprzeć,

Problemy: lepszy jest materiałowy bo się łokietek nie ślizga. Pierwotnie zakrywał tylną dziurę aż do lodówki.

Kanał trzeba oczywiście wziąć na stół warsztatowy i dopiero działać z wiertarką.

Hint: Myślę, że awaryinie/testowo można go umocować jakąś taśmą dwustronną i potem jak pasuje to dowiercić otwory.

 


zara bedom zdjincia

post-58920-0-81115300-1403874550_thumb.jpg

post-58920-0-67347300-1403874557_thumb.jpg

post-58920-0-09265300-1403874564_thumb.jpg

post-58920-0-44574600-1403874571_thumb.jpg

post-58920-0-64423400-1403874578_thumb.jpg

Edytowane przez karibox1
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam mam pytanko szukam szukam i nie znalazłem mianowicie chcę w swoim T30 zamontować Cb legend 3 i upatrzyłem sobie do tego miejscówkę w podłokietniku nie mniej jednak żeby ładnie schować wszystkie kable trzeba troszkę go zmodyfikować a nie mam pojęcia jak go rozebrać może ktoś podpowiedzieć gdzie siedzą śruby żeby rozebrać ten cały tunel wraz z podłokietnikiem dziękuje za odp 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest na forum poszukaj.......................................

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję się poważnie zastanowić nad takim umieszczeniem :D chodzi o widoczność 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na co mi patrzenie na radio nie rozumiem to nie telewizor żeby oglądać wyświetlacz włączyć ustawić i tyle z korzystania radia a grucha i tak jest na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam inne doświadczenia nawet aby zmienić kanał, dostrojenie bo akurat wyjechałes z miasta w trasę itd, no ale o tym wiedzą Ci co używają :D 


jak tak chcesz to może kup radio gdzie wszytko jest w gruszce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już nie jedno radyjko ale nie w tym aucie po za tym potrzebuje je tylko na trase co do gruszki to masz racje juz to sprwdzałem pasuje grucha z Henrego ze zmianą kanałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...