Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T30] Jak rozebrać podłokietnik ?


Gość MichuGdańsk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Panowie chce sobie trzasnąć  podłokietnik ale widzę że na niektórych ogłoszeniach są same podłokietniki bez tunelu. dlatego mnie to zastanawia ,czy te same podłokietniki w jakiś sprytny sposób sie montuje czy muszę caly jednak tunel wymienić? x-trail 2002 r

Edytowane przez jacekp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku Jacku jest już wątek lub dwa o podłokietniku, poszukaj

 

Można sam podłokietnik, można cały tunel, nie jest drogi.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sorki . ale tak  na szybciora jak się go montuje  ten sam podłokietnik skoro ja u siebie nie widze żądnych zaczepów lub czegoś co mogłoby spowodować że to będzie trzymać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sorki . ale tak  na szybciora jak się go montuje  ten sam podłokietnik skoro ja u siebie nie widze żądnych zaczepów lub czegoś co mogłoby spowodować że to będzie trzymać ?

 

Nie chciało Ci się szukać, to Twój wątek dokleiłem do już istniejącego większego wątku. Podłokietnik jest dodatkiem do już istniejącego tunelu. Przeczytaj całość, obejrzyj obrazki i zastanów się czego nie rozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jako, że mam chwilę czasu, a podłokietnik mnie wpienił...

post-58419-0-09406900-1463655332_thumb.jpg

 

tuning in progress  :whistle: ....

 

edit:

godzinka później... mechanika zmontowana

post-58419-0-02557300-1463659030_thumb.jpg

 

czas na wykończenie...

 

edit2:

 

tadam...

post-58419-0-28601900-1463662004_thumb.jpg

 

bonus:

post-58419-0-77015300-1463664388_thumb.jpg

 

edit3:

no i gotowe

jak ktoś będzie zainteresowany to wrzucę fotki z auta i podam koszt modyfikacji  :P

 

Edytowane przez Bartezm
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poproszę o cały zakres cenowy i masę fotek, gdyż też chcę to zrobić. Za robotę u mnie plusix!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeróbka niestety jest baaaardzo kosztowna...

Na początek zanabywamy za pomocą profesjonalnych stron z częściami tuningowymi do Xtraila (typu alledrogo czy olx) potrzebne elementy wpisując w wyszukiwarkę "podłokietnik laguna ii lift"

ceny już od 10 zł :)

Ja natomiast po zapoznaniu się z ofertą internetową wybrałem się na pobliski szrot gdzie za 30 złotych samodzielnie znalazłem i wykręciłem potrzebne elementy - podłokietnik czarny (materiałowy) -20zł oraz gniazdo zapalniczki z klapką - 10zł. 

Sama przeróbka opisana wyżej ( do wypełnienia pustych przestrzeni użyłem maty armaflex i samoprzylepnej czarnej membrany ale można użyć cokolwiek, co ma się pod ręką) - więc wstawiam efekt finalny... 

 

pozycja cofnięta 

post-58419-0-98453100-1463990496_thumb.jpg

 

pozycja wysunięta

post-58419-0-73193200-1463990547_thumb.jpg

 

schowek oryginalny

post-58419-0-74863200-1463990636_thumb.jpg

 

schowek bonus

post-58419-0-69194800-1463990668_thumb.jpg

 

a tak działa podczas jazdy

post-58419-0-88155000-1463990723_thumb.jpgpost-58419-0-98738300-1463990973_thumb.jpg

 

powiem tak... nie wiem kto projektował oryginalny podłokietnik, ale na pewno projektant był kaleką z niewymiarowymi łokciami. Teraz jest tak - jak powinno być od samego początku.

 

ps

Kari - zapraszam na jazdę próbną :)

Edytowane przez Bartezm
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Bartezem. To jest jakaś porażka, ja musiałem sto razy przymierzać by nie przeszkadzał w ręcznym hamowaniu. A i tak ostatecznie nie jest to co w Lażunie przed liftem nawet. Nie mogli tej pokrywki zwyczajnie przedłużyć debile?

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartezm  nie widzę dokładnie więc oświeć mnie. Aby przykręcić górę od laguny wyrzuciłeś tę niewygodną część obitą materiałem z oryginalnego podłokietnika czy docinałeś ją aby wpasować lagunowy element ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górę odkręciłem.  Tylne otwory pasują szerokością do nowego podłokietnika i można je przykręcić. Przednie otwory są szersze,  ja użyłem kawałka panela podłogowego jako redukcji (okoo 15x20cm). Sam podłokietnik jest węższy o centymetr. Przymierzałem się jeszcze do mondeo mk3 ale nie zdobyłem go w przyzwoitej cenie.

 

Całą operacja jest odwracalna - wystarczy wykręcić 4 wkręty, i założyć stary, oryginalny badziew ;)

 

Chdson - sugerujesz jakis spocik? (szczecin - gorzów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepokoi mnie to "węższy o centymetr" Bo centymetr to dużo ( nie widać tego na zdjęciach ) 

Od mondeo obczaiłem i ma jakiś taki krzywy spód żeby to bezproblemowo przykręcić.

Ja zastanawiałem się nad wystruganiem drewnianego elementu , obicie go i przykręcenie do oryginalnego dołu

 

Chętnie bym obejrzał twojego X-a i jego przeróbki , ale niestety obecnie z powodu pracy i innych obowiązków nie za bardzo mam czas :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu przeglądałem Niemieckie ogłoszenia X-TRAILI i znalazłem taki oto podłokietnik, też mam ochotę go zmienić bo jest za krótki i niski.

post-73360-0-68524900-1464341792_thumb.png

Edytowane przez Kristof5112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oto mój wybór, czyli podłokietnik z mazdy 6 za 25zł   :D      Ma dodatkowy schowek , jest trochę dłuższy i prosto wyprofilowany przez co łokieć leży wygodnie :D   

Okręciłem górę oryginalnego, wycięłem trochę plastiku z podstawy , przykręciłem 4 śrubami ( przednie w orginalnych miejscach tylne przewiercone )    Szpary obklejone pianką samoprzylepną od wygłuszeń. 

 

Jestem zadowolony 

post-41813-0-94887900-1465316655_thumb.jpg

post-41813-0-80703700-1465316704_thumb.jpg

post-41813-0-97501000-1465316755_thumb.jpg

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za robotę plusik

a mnie nie dałeś...  :angry:  ale z Ciebie kolega... zapamiętam to sobie  :P

 

chudson - no ładne cacko... 

 

też się nad takim zastanawiałem ale nie znalazłem czarnego...

Edytowane przez Bartezm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem przez internet czarny ale koleś zadzwonił ,że czarny okazał się dobity i czy może być szary. Zgodziłem się bo mam w domu barwnik do skóry i stwierdziłem ,że sobie go z czasem przefarbuję :D. Zresztą szeray pasuje do wielu plastików we wnętrzu :D

 

Nie daje mi tylko spokoju to wykończenie łączenia obu i musze nad tym popracować aby było lepiej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...