Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] pojemność baku


Gość zajaczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej. mam primerke od tyg i nie wiem jaką ma pojemność baku. a wybieram sie na Ukrainę po paliwko i nie wiem ile moze mi wejsc do zbiornika - zebym sie na stacji strasznie nie zdziwił.

wydaje mi się ze powinno byc ok 60 litrów ale wolę się przekonac.

dzieki serdeczne.

jazda za 2.60 to nie za 4.60 prawda. opłaca się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie 60 litrow.50 to maks jak po gwizdek zalejesz :D Pozdro

 

no tak jest w jakiejs książce ponoc napisane. tez mnie to strasznie zdziwiło. bo wczesniej słyszałem ze ma 47 litrów. po prostu chciałem sie upewnic. :P

Dobrze slyszales,moja przynajmniej tak ma :D Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P10 1,6 ma na bank 50 litrow na maks.Zdarzalo mi sie tankowac do pelna :D Tankowalem az po sam wlew i wychodzilo okolo 50

 

Zgodnie z tym co napisałeś rozumiem że przyjechałeś na stację benzynową albo na lawecie, albo na sznurku, albo na paliwie tylko w przewodach - bo jeżeli do 50-cio litrowego baku wlałeś 50 litrów to musiał on być pusty. Pozostałe możliwości to:

-przypchałeś samochód

-przyszedłeś z karnistrem

-no może na LPG przujechałeś mając 0 etyliny w baku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka. juz wróciłem. zatankowałem i weszło mi równiutko 50 litrów i nie jest to pod sam korek. niewielką rezerwę jeszcze miałem. więc nie wiem ile wejdzie na full. zeby sprawdzic czy nie oszukują przelałem w karnistry. 2x20 i 1x10. jest wszystko ok. jak kiedys sprawdze ile wejdzie pod korek to napisze. naprawde opłaca sie pojechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primera P11 2.0 TD ma napewno 60l zbiornik w tym 10 litrów rezerwy. Jeżdzę tym autem już ponad 5 lat i zawsze tankuję do pełna. Parę razy sprawdzałem - jak włącza sie rezerwa do baku wchodzi równiutko 50l. Po przejechaniu jeszcze 100 km od momentu zapalenia rezerwy wlewam około 57. Wskaźnik paliwa jest bardzo dokładny. Kiedyś rezerwa zapalała mi się regularnie po przejechaniu od tankowania do pełna przy przebiegu 680km-730km co dawało średnie spalanie w przedziale 6,8l/100km - 7,3l/100km. Niestety poprzedniej zimy 3 razy zatankowałem ukraińską kupioną od Polaka ropę a następnie wlałem do baku jakiś specyfik z supermarketu do czyszczenia układu wtryskowego. Efekt jest taki że teraz pali mi średnio 8,6l/100km - rezerwa wówczas włącza sie przy przebiegu 580km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że musiałeś przypchać auto na stację. Czy może wydawało Ci się że jest pusto w baku bo się rezerwa zapaliła (jak napisałem wyżej ma 10 litrów). A może nie poczekałeś aż opadnie spieniona ropa i się zbiornik odpowietrzy. Potem jak siorbnie (czasem około pół minuty trzeba poczekać) to jeszcze nawet 10 l można wlać. A może masz autko po dzwonie w kuperek i Ci inny zbiornik założyli, bo P11 2.0 TD ma na 10000000% 60-cio litrowy bak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w książce o p10 która jest w pliku pdf dostępna na forum jest informacja o pojemności baku. wg niej wszystkie pojemnosći baku w p10 to 60 litrów bez względu na pojemność silnika.

więc pewnie tak jest. prosze sprawdzie sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technische Daten:

Motor:

 

Motorart: GA16DS - Viertakt Benzinmotor - 4 Zylinder Reihe - Vergasermotor

Leistung: 66 kW / 90 PS bei 6000 U/min

max. Drehmoment: 133 Nm bei 4000 U/min

Hubraum: 1597 ccm

Bohrung: 76,0 mm

Kolbenhub: 88,0 mm

Verdichtungsverhältnis: 9,8:1

Nockenwellen: 2 obenliegende Nockenwellen, angetrieben über Steuerkette

Anzahl Ventile: 16 Ventile

Zündfolge: 1-3-4-2

Zündzeitpunkt: 2 Grad vor OT bei abgezogenem Unterdruck - 10 Grad vor OT bei angeschlossenem Unterdruck

Zündkerzen: NGK BKR6E

Leerlaufdrehzahl: 750 U/min

Kraftstoff: Superbenzin ROZ 95 /DIN 51607

 

Abmessungen und Gewicht:

 

Länge: 4400 mm

Breite: 1700 mm

Höhe: 1390 mm

Spurweite vorn: 1470 mm

Spurweite hinten: 1460 mm

Radstand: 2550 mm

Leergewicht: 1075 kg

zulässiges Gesamtgewicht: 1570 kg

 

Füllmengen (Motor GA16DS):

 

Tankinhalt: 60 Liter

Motoröl: 3,2 Liter mit Ölfilter, 2,8 Liter ohne Ölfilter

Kühlflüssigkeit: 6,4 Liter

Getriebeöl: 2,9 Liter

Servolenkung 0,9 Liter

 

sonstige Daten:

 

Höchtgeschwindigkeit: 180 km/h

Kraftstoffverbrauch: 7,2 Liter/100 km - Superbenzin ROZ 95 /DIN 51607

Felgen: 13 x 5J Einpreßtiefe 45 mm

Reifen: 165R13 82T

Standgeräusch: 83 db(A)

Fahrgeräusch: 74 db(A)

Empfohlene Geschwindigkeiten bei denen in höheren Gang geschaltet werden soll:

1-2 25 km/h

2-3 40 km/h

3-4 65 km/h

4-5 75 km/h

 

...jak więc widać Primka P10 ma 60 - cio litrowy zbiornik, skąd te rzekome 50 L u niektórych?

:shock:

pozdrawiam Nismomanów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała rezerwa to nie problem wp10 można ją samemu ustawić

no niby tak ale z natury leniwy jestem :lol:

pozatym jak na 60 litrow rezerwa 5.5-6.0 dm3 to troche malo w benzynie choc na trasie na 50-80 km starczy to po miesci czasem moze sie szybciutko stanac jak bedziemy chcieli jeszcze tu i tam podjechac :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...