Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] pojemność baku


Gość zajaczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no mi wie wydaje ze cos kolo 55-60 to ma napewno bo sam kiedys zatankowalem 53,5 l (i to nie bylo po korek) a juz mi komputer przez kawal czasu migal ze nie mam paliwa;) na szczescie po zrobieniu kolejnych 35 km znalazlem stacje, bo stracha juz mialem wielkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następnym razem jak zaleje pod korek - bo po to jezdze- to napisze ile dokładnie weszło. ale jak teraz wlałem 50 to miałem jescze miejsce, chociaż na tablicy pokazuje ze jest juz pełny.

a co do rezerwy to nie wiem bo i tak jezdze na gazie a zostawiam sobie ok 10 l na rozruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam kramar , że akurat tutaj to napiszę, ale juz kilkukrotnie spotkałem się z podobnym zjawiskiem na tym forum i nie bardzo to rozumiem.

A o co mi chodzi?

 

Toczy sie dyskusja na temat pojemności baku... padają różne wartości, domniewywania. Rozumiem, że osoby piszące te posty nie mają danych technicznych samochodu, instrukcji. Ja takowe mam akurat od P11 i P11.144, tak więc, żeby już nie było żadnych domyślań, podaję to. Za chwilę ktoś potwierdza, że w instrukcji P10 jest podana taka sama wartość. Ktoś to wszystko potwierdza. I to właściwie powinien być koniec..... ale nie jest :-) Pojawia się następna wypowiedz (jeszcze raz przepraszam kramar) o treści: "no mi wie wydaje..."

i dalej wątek sie rozwija, bo komuś następnemu wydaje się coś innego...

 

Dlaczego o tym piszę?

Uważam, że do zwykłych pogaduch jest na tym forum inne miejsce, a tutaj wyszukuje się konkretnych odpowiedzi. Im krótszy wątek tym szybciej można trafić na tę poszukiwaną informację, a jeśli widzę, że wątek ma 5 stron, to znaczy, że mogą być jeszcze jakieś ważne dane, bo może nagle zbiorniki sie skurczyły?

 

Oczywiście sa wątki, gdzie 8 stron nie dziwi, ale nie przy czysto technicznych i jasnych pytaniach i jak pisałem nie pierwszy to temat, w którym przebijałem się przez gąszcz nieistotnych, czy wręcz zaciemniających informację odpowiedzi.

 

Przepraszam, że tu, że teraz i w odniesieniu do konkretnych osób, ale mam nadzieję, że chociaż część forumowiczów zrozumie moje intencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam masz racje Griszka niestety goscie zasmiecaja bo im sie wydaje bo lali na ruskiej stacji i weszlo 50 a jak na Polskiej to 47 itp itd a najsmieszniejsze ze jak czlowiek jak np kolega maglev czy Ty podajesz dane serwisowe czy to w postaci skanu czy danych z programu to sie jeszcze goscie wymadrzaja ech szkoda a tak pozatym to mimo ze przeplywomierze w dystrybutorach powinny byc wyskalowane taksamo to nakazdym pisze ze moga miec roznice przyjzyjcie sie podczas tankowania.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ruskiej stacji i weszlo 50 a jak na Polskiej to 47 itp itd

pozdr

 

nie wymądrzam sie.

po 1. mam primere od kliku tyg i jescze wszystkiego nie wiem

2. nidy nie lałem na full bo jezdze na gazie

3. chciałem wiedziec ile mi wejdzie paliwa (po to chyba jest forum) zeby jak najwiecej przywiezc

4. nigdy nie twierdziłem ze u nas wchodzi wiecej a tam mniej

wiec takie durne uwagi zachowaj dla siebie.

5. ksiązka w pdf-ie bardzo mi sie przydała i rozwiała moje wszelkie wątpliwosci za co dziekuje

 

a tak wogóle to chciałby zobaczyc czym ty sie zajmujesz w swoich postach. Jezeli kogos uraziłem WYBACZCIE. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz poczulem sie wywolany do odpowiedzi

po pierwsze nie jest moja intencja obrazac kogokolwiek, ostatni post nie byl skierowany do Ciebie

uwaga ze na roznych stacjach mozna nalac faktycznie rozna ilosc paliwa mimo ze liczydlo wskaze ten sam wynik dotyczy rownie dobrze 2 stacji w w tym samym miescie przeplywomierze powinny byc legalizowane i najczesciej sa bo po prostu sie je ustawia jak ktos wie jak to moze je "przekrecic" i ciekawe czy na 20-30 litrach lub 40-50 ktos zauwazy roznice 1 litra? to byla wolna dygresja

po drugie wkurz... mnie gadanie po przedstawieniu faktow , ze na max 50 l.

jezeli sie wypowiadam drogi kolego to tylko wtedy gdy jestem czegos pewien a jezeli nie to pisze "chyba", "tak mi sie wydaje"

zreszta nie jest to domena tylko tej listy a pozniej w wyszukiwaniu np w google jest trudniej bo trzeba tasiemce przewijac co wydluza czas poszukiwania informacji

Odpowiedzialem Ci jako jeden z pierwszych i po to jest to forum masz racje zeby pytac znalezc odpowiedz

jak moze zuwazyles podalem rowniez dopiero w drugim post'ie wielkosc rezerwy i dzis to sprwadzilem w swojej ksiazce obslugi i serwisowej, szkoda ze nie mam skanera bo pisze jak byk ze jest okolo 6 l dotyczy to p10 2.0 tez raz nie wierzylem az sie przekonalem dobrze ze bylo z gorki a wiele w miescie mil nie zrobilem raptem z 20

co do ustawienia rezerwy jest to mozliwe ale trzeba by sie wybrac do warsztatu a wystarczy pamietac ze sie ma 6l i z glowy.

 

i ostatnie pisze tylko wtedy jezeli mam cos do powiedzenia lub pytam o cos czego nie moglem lub nie potrafilem znalezc a cos jest mi potrzebne

lub jak cos mnie zbulwersuje i trzeba innych przestrzec przed czyms.

 

i jezeli kogos lub Ciebie urazilem to sorry ale czasem mnie ponosi i pisze

po prostu ten typ tak ma

 

pozdr. serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko dla mnie ten temat jest zamknięty. bo juz wszystkiego sie dowiedziałem i rozwiałem swe watpliwosci.wiecej juz nic nic nie mam do dodania i dzieki za odpowiedzi. prawde mówiąc mnie tez denerwuje gdzy musze przewijac iles postów zanim wyczytam cos konkretnego. pisze tez jesli cos chce lub cos chce odpowiedziec.pozdrowionka. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P10 1,6 ma na bank 50 litrow na maks.Zdarzalo mi sie tankowac do pelna :D Tankowalem az po sam wlew i wychodzilo okolo 50

 

Zgodnie z tym co napisałeś rozumiem że przyjechałeś na stację benzynową albo na lawecie, albo na sznurku, albo na paliwie tylko w przewodach - bo jeżeli do 50-cio litrowego baku wlałeś 50 litrów to musiał on być pusty. Pozostałe możliwości to:

-przypchałeś samochód

-przyszedłeś z karnistrem

-no może na LPG przujechałeś mając 0 etyliny w baku

W baku mialem moze ze dwa litry wachy na maksa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam holenderską instrukcję do P10, pisze, że rezerwa to 6 litrów, a pojemność zbiornika to 60l. To samo pisze w niemiecki prospekcie P10 z początku lat 90. Innej możliwości nie ma! No chyba, że ktoś z was ma przerobiony samochód. Kolega kupił niedawno Opla Monzę, który ma zbiornik 25l, a obok skrytkę.

Nie zapominajcie, że samochód powinien stać na płaskim i równym terenie bo wskazania będą niedokładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

ostatnie pytanie przed zamknieciem tematu:

6 litrów od zapalenia sie kontrolki na stałe?

czy od pierwszego mignięcia?

 

ps.

osobiście uważam że jeżeli juz 6 to pewnie od mignięcia... :)

ale zalezy czy temp w baku ma 30 st na plusie

czy zzzz 15 na minusie

bo czujnik mierzy rezystancję a ta jest zalezna od temp

ps2.

także w zimie może sie zapalić kontrolka później...

(np. 4 litry w baku- domniemam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słayszałem już różne wersje pojemności zbiornika, ale na 1000% ma 60 litrów, a co do kontolki rezerwy to zaczyma migać jak zostaje około 10l a czy zapala się na stałe przy 6 to niesprawdziłem bo zawsze tankuję jak zaczyna mrógać. A tak poza tym to niech mi ktoś odpowie jakie zużycie mają wasze primerki 1,6,16V 95r. 101KM. Na trasie pali mi w granicach

6,3 l , na mieście coś mi za dużo połyka. Proszę o opinie ile wam pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj do swojej primy wlalem 61 litrów wachy , domiemywam że jechałem na oparach. Zalałem pod sam korek aż mi się troszkę wylało jakieś 200ml.

Pozdrawiam :

Yogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...