Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Problem płyn chłodniczy


Gość JanuszWajs

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JanuszWajs

Witam, jestem posiadaczem auta Nissana Micry K11, rocznik 2001. Przebieg 85 000 km.

Postaram opisać się problem.

 

Po pierwsze dość często muszę dolewać płyn do chłodnicy. Ostatnio jak byłem w trasie zauważyłem że płyn wylatuje z chłodnicy z górnego korka, coś jak by woda się gotowała i wylewa się. Specjalnie potem wlałem taki koncentrat zielony rozmieszany z wodą destylowaną tak jak w instrukcji i faktycznie wylewa się ten płyn z korka głównego na silnik. Jest on uwalony na zielono.

 

W aucie pojawił mi się wskaźnik żółty , do sprawdzenia silnika. Mogę go zresetować odłączając akumulator. Potem mam spokój i to na różnie. Czasem przejadę 10 km i się zapala, a raz robiłem ponad 350 w trasie i nie pojawił się.

 

Ogólnie mechanik mnie poinformował iż może to być problem z uszczelką pod głowicą.

 

Jeśli chodzi o moc auta nie zauważyłem różnicy ani spadku ani zysku.

 

Teraz pytanie, czy robić od razu tą uszczelkę i czy to sprawi że problem zniknie czy może na coś innego zwrócić uwagę.

 

Dzięki za pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że płyn wywala Ci korkiem na chłodnicy a masz naczynko wyrównawcze z którym ten korek powinien być połączony ...??? Może fotkę byś wrzucił tej chłodnicy i korka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...