Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] tekna, opony


Dyzio1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

K12, 1.4 Tekna, 2003

 

Planuję zakup nowych opon. Obecnie jeżdżę na 175/60 r15, alofelgi- takie kupione w salonie z Micrą . W instrukcji wymienione są 165/70 r14, 175/60 r15 oraz 175/65 r15. Na słupku drzwi nalepka i tam: 175/65 r15 oraz 175/60 r15. Po obliczeniu różnicy w średnicy wychodzi 2.9% czyli przekracza magiczne 1,5% zaleczane przez firmy oponiarskie. Czy na nalepce jest błąd? Rozmiar 175/65 r15 to znacznie bogatszy wybór opon. W przypadku 175/60, opony All season tylko chińskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup opony montowane seryjnie czyli 165/70 R14 a i cena korzystniejsza w porównaniu do R15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Micra od nowości ma 175/60 r15- alofelgi r15- czyli produkt seryjny. Uważam, że te felgi są ładne i nie mam ochoty ich zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Micra od nowości ma 175/60 r15- alofelgi r15- czyli produkt seryjny. Uważam, że te felgi są ładne i nie mam ochoty ich zmieniać.

 

Czyli sam sobie odpowiedziałeś na nurtujący Cię problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie chce zmieniać felg na 14. Pozostaje problem średnicy. Fabrycznie założyli 175/60,  dla tego rozmiaru nie ma przyzwoitych opon całorocznych, tylko chińskie. Na nalepce podają także 175/65- ale to oznacza zwiększenie średnicy o 2,9%- co nie jest zalecane w wyszukiwarkach zamienników. Szukając rozmiaru, znalazłam informację o modelach fabrycznych micry w której były założone -przód 175/60 tył 175/65- co jest dziwne, a może ten drugi rozmiar na nalepce dotyczy tyłu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie chce zmieniać felg na 14. Pozostaje problem średnicy. Fabrycznie założyli 175/60,  dla tego rozmiaru nie ma przyzwoitych opon całorocznych, tylko chińskie.

 

faktycznie w  rozmiarze 175/60 nie ma dużego wyboru, chyba że zdecydujesz się na opony letnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ten drugi rozmiar na nalepce dotyczy tyłu? 

 

Pierwsze słyszę o czymś takim, no chyba że masz dragstera. A tak poważne, to jeżeli zależy C na dobrych oponach to wybór powinien paść na opony sezonowe czyli letnie - wybór jest już dość spory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak ale jeżdżę ze średnią prędkością 50 km/h a zimy brak. Ma wrażenie, że ciągle przekładam opony....

Jeżeli na nalepce jest r15 czy to oznacza, że nie można kupić felg 14, o których mowa jest w instrukcji (omawiającej wszystkie wersie silnikowe Micry)? i jak z rozmiarem 175/65, czytałam że źle dobrana opona to awaria abs, etc?


Przepraszam, ponawiam pytanie czy mogę założyć 175/65 r15? W przypadku letnich opon dobre marki ok 50 zł różnicy na oponie.

 

Znalezione na forum ale bez odpowiedzi , o zjechanych nadkolach...

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/22371-opony-zimowe-do-micry-k12/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...