Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Inteligentny kluczyk nie działa w upale


Rosol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w moim pierwszym w życiu wątku na forum :)

 

Założyłem ten temat na prośbę mojego ojca, który jest od ok. 2 lat użytkownikiem QQ (SJNFBAJ10U1388295) i co jakiś czas zmaga się z niedziałającym systemem inteligentnego kluczyka.

 

Przejrzałem dość szczegółowo zawartość forum i część sugestii już wprowadziliśmy w życie, niestety jak dotąd nieskutecznie....

 

A oto problem:

QQ nie daje się otworzyć ani z pilota, ani z żadnej z gumek. Otwiera się grotem. Otwierają się wówczas wszystkie drzwi jednak poza klapą bagażnika. Auto nie daję się odpalić (raz się jakoś udało, ale wtedy zaczął wariować zestaw wskaźników - świeciły się na stałe dwie kontrolki - EBS i coś jeszcze, poza tym wskaźniki były martwe, ale auto jechało). Po odczekaniu jakichś max 10 minut przy otwartych drzwiach i masce, zamknięciu maski i drzwi, auto udaje się zablokować przy pomocy pilota i później już wszystko działa jak należy. Można otworzyć z gumki lub z pilota.

 

Problem wystąpił ok. 10 razy w ciągu tych dwóch lat i rysuje się pewna prawidłowość - dzieje się tak, gdy temperatura powietrza jest wysoka - ok. 30 stopni.

 

W trakcie poszukiwania przyczyn udało nam się już wykluczyć:

- słabą baterię - założona nowa,

- wadliwy kluczyk - z drugim też się tak dzieje,

- zaklęte miejsca - dzieje się tak w różnych miejscach w Polsce - czasem w mieście, czasem w szczerym polu.

 

Czy ktoś z forumowiczów jest w stanie nam pomóc?

 

PS

I proszę o wyrozumiałość dla nowego na forum, jeśli czegoś istotnego nie podałem.

 

Rosol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Auto nagrzane od słońca. Na zewnątrz upał, a w środku piekarnik nie do wytrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ma to prawdopodobnie coś wspólnego z rozszerzalnością cieplną materiałów.

Kiedyś kolega miał taki przypadek że płytka sterująca cewką zapłonową była pęknięta na pół, jak była zimna to wszystko stykało I działało a jak się rozgrzała to się delikatnie rozszerzała I przez to przesuwały się ścieżki na płytce drukowanej I auto nie odpalało jak wystygła to wszystko wracało do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli tak, to szukanie igły w stogu siana :)

Zastanawiałem się jeszcze nad immobiliserem... Może tu jest przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Pytanie czy immobiliser może dezaktywować system inteligentnego kluczyka. Poszukam w service manualu schematu działania i-key i wrzucę...


Oto schemat

post-100617-0-69860300-1470385500_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...