Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP12] Brak chęci do odpalenia na zimnym


Przemovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Kolejne perypetie z moją Wanną, aż już mi głupio pisać już tutaj, ale mam nadzieje że nie zawiedziecie i tym razem, no więc a więc:

Kiedy chce odpalić Pirimere po nocy, (albo w ogóle po dłuższym postoju) przekręcam kluczyk iii.. NIC. cyknięcie bezpieczników i cisza. wyjmuję kluczyk,wkładam kręce, jeden obrót rozrusznika, ponawiam, dwa obroty rozrusznika,ponawiam próbę dodając gazu przy odpalaniu i za 6-7 razem takich prób, odpali. 

Moje pytanie co to może być? Rozrusznik umiera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

Kolejne perypetie z moją Wanną, aż już mi głupio pisać już tutaj, ale mam nadzieje że nie zawiedziecie i tym razem, no więc a więc:

 

Kiedy chce odpalić Pirimere po nocy, (albo w ogóle po dłuższym postoju) przekręcam kluczyk iii.. NIC. cyknięcie bezpieczników i cisza. wyjmuję kluczyk,wkładam kręce, jeden obrót rozrusznika, ponawiam, dwa obroty rozrusznika,ponawiam próbę dodając gazu przy odpalaniu i za 6-7 razem takich prób, odpali. 

 

Moje pytanie co to może być? Rozrusznik umiera?

 

winne mogą to być wytarte szczotki rozrusznika - do wymiany

czy też zabrudzone lub częściowo "wypalone" styki elektryczne

rozrusznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator wyłączyłem z listy podejrzanych, bo jakby nie było prądu, to nie byłoby go wcale, a jednak z każdym kolejnym przekręceniem kluczyka rozrusznik buja sie coraz mocniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie wywalony akumulator, miałem tak kiedyś w corolli zimą, po dniu postoju odpalał za 8 razem, co przekręcenie kluczyka robił więcej obrotów rozrusznikiem. Mogą być też jeszcze luźne bądź (zanieczyszczone) klemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niespodziewany zwrot akcji!
Po podłączeniu "zdrowego aku" na kable (nie jest zamontowany w innym aucie, wożę 2 w bagażniku) odpala od kopa, po przekręceniu stacyjki na start słychać ładowanie prądu, tak głośne jakbym odpalał defibrylator. taki sam jak mój, 12V tylko troche większa pojemność jeżeli chodzi o Amperogodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...