Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Start Stop


kkot1971
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla każdego ma to znaczenie. Zobacz sam jak wszędzie wątki o spalaniu mają dużo postów. Oczywiście w dobrym tonie jest mieć auto, które spala najmniej :devil:

Wg mnie działa to zgodnie z założeniem - zmniejsza emisję CO2. Uważam, że koszt ekologiczny produkcji specjalnych rozruszników czy akumulatorów jest taki sam (lub znikomo wyższy) jak zwykłych - więc oszczędność dla środowiska jest. Nie oceniam czy w ogóle dążenie do zmniejszenia CO2 wpływa na środowisko bo się w ogóle na tym nie znam, a większość dzieli się na tych, którzy wierzą i na tych którzy nie wierzą ekologom i każdy okopuje się na swojej pozycji.

A jak wprowadzą ze względów ekologicznych zakaz wjazdu do centrum miasta - to będziecie się przynajmniej z tego powodu cieszyć, że dzięki wbudowanemu STop-START w dowodzie jest EURO5  :thumbsup:

Mało tego,gdzieś czytałem,że Qqłka jest gotowa do normy E6,ale jak by ta zmiana miała się odbywać? Nie mam zielonego pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale1.2 jest E5,no chyba ze się mylę,ale chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale1.2 jest E5,no chyba ze się mylę,ale chyba nie.

Co do 1.2 to nie mam pojecia. Ale faktycznie jesli, 1.2 jest Euro5 to jak to zamienic na Euro6 jesli jest gotowa? Dobre pytanie.

 

Ale swoja droga to interesujace, ze silnik 1.6 zuzywajacy wiecej paliwa niz 1.2 ma Euro 6 a a 1.2 ma Euro 5.

Nie pomylilo sie komus cos w fabryce? :D

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni model Qq bez systemu S-S miał normę Euro 5 więc ten chyba ma E 6. Ale na razie przynajmniej  u nas nie ma to żadnego znaczenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 1.2 to nie mam pojecia. Ale faktycznie jesli, 1.2 jest Euro5 to jak to zamienic na Euro6 jesli jest gotowa? Dobre pytanie.

 

Ale swoja droga to interesujace, ze silnik 1.6 zuzywajacy wiecej paliwa niz 1.2 ma Euro 6 a a 1.2 ma Euro 5.

Nie pomylilo sie komus cos w fabryce? :D

To nie chodzi o zużycie paliwa tylko o emisje zanieczyszczeń. Przykładowo - Range Rover Supercharged, który ma 5.0-cio litrowy, podwójnie turbodoładowany silnik benzynowy który ma 550 koni i który pali 15-25L/100km w zależności jak go przycisnąć także spełnia normę Euro 6. Tak samo każdy nowy Mercedes AMG. Chodzi o emisję cząsteczek stałych a nie o spalanie. 1.2L w QQ pewnie nie dostał jeszcze certyfikacji na nową normę Euro 6 i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni model Qq bez systemu S-S miał normę Euro 5 więc ten chyba ma E 6. Ale na razie przynajmniej  u nas nie ma to żadnego znaczenia .

W dowodzie rejestracyjnym jest tylko EURO 5.

Ale gdzies czytałem już o jakimś mini podziale z dodatkowa literką Euro 5a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie wiem. Znowu odpaliłem auto, a tu info ze system stop start malfunction i ikonka że system wyłączony. 5 sekund nie minelo i już ikonka zniknęła i info że system stop start włączony.

Podejrzewam że u mnie to się zdarzyć może wtedy gdy wjeżdżam do garażu, staję w miejscu, włącza się stop-start a ja wyłączam silnik. Też tak się u was zdarza (ten komunikat) ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie przy wyłączeniu silnika, gdy nie pracuje w danej chwili przez system STOP-START.

U mnie dwa razy się pojawił (i zgasł po wyłączeniu silnika), gdy nagle z dużym impetem ruszyłem. Ale czy to miało związek? nie wiem? Bo nie raz się wyrwę z bocznej uliczki i nic się nie wyświetla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, miałem też ze 2 przypadki po natychmiastowym ruszeniu po odpaleniu - może system start stop potrzebuje min parę sek. na "ułożenie się" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to on działa,tak jakoby nie działał :D

Czasami uda mu się zaskoczyć i zgasić silnik,raptem za rok 2.6kg/co2 zaoszczędzone ,a przejechane 20tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie! Jestem happy z tego ,że mi się nie przypomina.A co do komunikatu też mi się raz pojawił i po ponownym odpaleniu znikł.W ASO powiedziano mi ,że czasami ten system tak żyje.Super wymówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to póki co zakładam że to nie powód żeby do aso gnać... mi po 3 tysiach 1,2 kg/co2 pokazuje ;)

U mnie po 5 tyś pokazuje 1,55 kg/co2.

Są takie dni że w ogóle nie wyłącza silnika, a są takie dni że na każdych światłach.

 

Już parę razy o tym wspominałem, ale napiszę to jeszcze raz: Ja lubię ten system. Jest tak fajnie cicho na postoju. Tym bardziej, że ten system nie jest nadgorliwy (przynajmniej u mnie). Jeszcze nie znalazłem słabej strony. Pewno będzie to żywotność wybranych elementów samochodu, ale tym pewno będzie się martwił następny właściciel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO powiedziano mi ,że czasami ten system tak żyje.Super wymówka.

 

LOL: standardowy tekst każdego "speca" jak już nie wie co ma powiedzieć to powie "ten typ tak ma" albo "sorry taki mamy klimat" ;)

 

Co do systemu - cisza przy dłuższych postojach to na plus.

Spalanie się nie zmienia (chyba) bo ja przynajmniej niczego na plus/minus nie zauważyłem.

Jak się bardzo bardzo powoli toczę do skrzyżowania to jeszcze zanim się zatrzymam system potrafi mi odciąć silnik, a ja się toczę minimalnie bo wiem że jest zielone i zaraz muszę jechać , więc system idealny nie jest - kilka razy się zdarzyło że mi zgasł i musiał szybko wstawać bo ja musiałem już jechać , więc to na minus. Z tego też powodu to nie on do mnie ale ja do niego muszę się dostosować. Żeby auto mi mówiło co mam robić -  koszmar.

Jeszcze do tego przez te kilka razy wymuszenia włączenia silnika jak już się wyłączał słyszę teraz jakiś dodatkowy dźwięk dobiegający od strony silnika podczas jazdy , a słuch mam nieziemski nie chwaląc się (wsiadam do cudzego auta i na słuch wyłapuje takie rzeczy że później ludzie już mnie nie chcą wozić bo muszą do serwisu częściej jeździć , zresztą tak ma nawet moja żona i jej cytrynka ).

 

Ogólnie myślałem że system gites a tu taki zawód...

Edytowane przez sph3r3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój STOP-START na tle kolegów (nie wiem ile CO2, ale czasowo już będzie z 7,5godz) zatrzymał silnik setki (a może >tysiąc) razy. I ani razu mnie nie zawiódł. Gasi silnik dokładnie gdy samochód zatrzyma się na 0,00 km/h. Nigdy w trakcie nawet minimalnego toczenia. Dopiero gdy poczuję takie minimalne, symboliczne przeciążenie do przodu na ostatnim etapie hamowania, to silnik po ułamku sekundy gaśnie. Silnik zapala się zanim noga zdąży wcisnąć sprzęgło do podłogi. Nie mam takich doświadczeń jak sph3r3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie psiocze. :) Widze, ze u mnie bardzo sporadycznie sie to wlacza. Ale AC tez mam caly czas wlaczone wiec to pewnie jest powod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem SS w Smarcie MHD i bylo wszystko OK  przy czym z uwagi na AT SS zawsze wylaczal silnik w QQ jak jest MT mozna to regulowac sprzeglem ... technologia idzie do przodu a wymogi "zielonych" rosna wiec czy to sie komus podoba czy tez nie SS staje sie czyms normalnym.

 

mysle ze kiedys bylo podobnie z pasami bezpieczenstwa i ich zapinaniem  

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten system w QQ ma jedną wadę (już o niej pisałem i pisało kilku kolegów), a mianowicie taką, że jest nadgorliwy i gasi silnik od razu po zatrzymaniu.

Wg.mnie powinna być zwłoka po zatrzymaniu ze 2 sekundy, bo przecież często jest tak, że zatrzymujemy się i za ułamek sekundy musimy ruszyć. System gasi silnik, a my w tym momencie wciskamy sprzęgło. Dochodzi do szarpnięcia silnikiem przez rozrusznik co na pewno nie służy ani jemu ani poduszkom silnika.

By zapobiec takim przypadkom przytrzymuję auto dłużej (a niepotrzebnie) na sprzęgle i znów cierpi na tym sprzęgło.

Podsumowując, nie mam większych zastrzeżeń do systemu, ale mógłby nieco opóźniać wyłączanie motoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo tak jak to ma miejsce w skodzie oktavi 3 z dsg Jesli delikatni sie hamuje przed zatrzymaniem po zatrzymaniu silnik nie gasnie ale jak docisne hamulec to zgasnie. Bardzo fajne to jest bo wlasnie widzac dluzszy lub krotszy postoj ja decyduje co sie ma wydarzyć z silnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło powinno służyć do ruszania i do rozłączania przeniesienia napędu tylko na moment przełączania biegów, a nie do zabawy systemem start-stop. Ogólnie powinno używać się go jak najkrócej, a nie robić sobie z niego oparcie dla stopy czy wyłącznik systemu start-stop.

Już jeden tak się bawił w nadmiarze sprzęgłem, a potem musiał je wymieniać po kilkudziesięciu tys.km. Prawda Edwardzie? Jak to było z Twoim teściem? :)

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od tego masz sprzeglo zebys mogl decydowac 

Od tego jest wyłącznik systemu a nie sprzęgło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko ja próbuję się przekonać do tego systemu. 

Inna sprawa, że mi nie wychodzi i najpóźniej po paru minutach wyłączam. :P

Chyba włożę zapałkę w wyłącznik żeby wyłączyć na stałe. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...