Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350z] Czas pomyśleć o wydechu dla potwora!


GodISmE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@alex

Niewazne czy odczuje, tylko o ile czas bedzie lepszy na torze! Nie spodziewam sie ze emerycko jezdzacy ludzie jak ty to zrozumieja ;) To oczywiście tak pół żartem  ;)

 

@ronaldinio

Czy ty masz tam OEM Y-pipe i mid-pipe? Bo to robi ogromna roznice jesli chodzi o brzmienie, patrzac jak to jest skonstruowane! Chodzi o zamulanie oczywiscie tego poloneza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio montowałem w swojej Zecie downpipe. Mam też zmienioną końcowa puszkę, ale środek i y pipe seryjne. Żadnego metalicznego czy 'polonezo podobnego' dźwięku nie ma :)

 

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alex

Niewazne czy odczuje, tylko o ile czas bedzie lepszy na torze! Nie spodziewam sie ze emerycko jezdzacy ludzie jak ty to zrozumieja ;) To oczywiście tak pół żartem  ;)

 

3 kilo tlumika na 1500kg to ile sekund urwiesz podczas tej swojej sportowej jazdy? ;) Może wytłumacz emerytom, skoro nie rozumieją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 kilo tlumika na 1500kg to ile sekund urwiesz podczas tej swojej sportowej jazdy? ;) Może wytłumacz emerytom, skoro nie rozumieją ;)

Alex problem leży w tłumiki środkowy też na pewno zazwyczaj pełna seria z dekatami turboworksa nie ma poloneza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze spróbował wspawać coś takiego zamiast seryjnego tłumika:

 

http://gktrading.pl/oferta/strumienice;tlumiki-przelotowe/tlumik-przelotowy-okragly-55-mm-46532

 

Albo jeszcze ciekawiej:

http://gktrading.pl/oferta/strumienice;tlumiki-przelotowe/tlumik-przelotowy-naboj-55-mm-46540

Edytowane przez Drzymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jaki miałby być efekt tej operacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech plujacy ogniem i świecący w ciemnosci... i brzmiacy jak anielski spiew ;)

 

Wrzuc ten oem srodkowy i nie kombinuj. Przekombinujesz pewnie jak zaczniesz eksperymentowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wyrzuciłem ostatnie 2 metry i założyłem serię ale taką dość świeżą bez rudej.

 

Zrobiło się za cicho, tzn nieco ciszej niż w układzie katalizator-rura-tłumik, trudno, musi już tak pozostać. Zniknął ten gardłowy czy raczej nosowy pogłos, trochę szkoda. Różnica po montażu środkowego ogromna.

 

Po zlikwidowaniu tego huku podczas przyspieszania można zauważyć, ze tak jakby poprawiła się delikatnie elastyczność na niskich obrotach po demontażu kotów.

 

------

ps.

Dziękuję wszystkim za porady i udział w dyskusji.

 

-----------------------------------

 

Dysponuje ktoś wykresem z hamowni przed i po decatach bez strojenia? Jak to zwykle wygląda ze spacerem i mrevem? Gdzies tam chyba widziałem że daje 15-20 Nm/hp ale nie wiem czy w revupie również.

Edytowane przez alexvq35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyli sprawa wygląda następująco - Decaty Turboworks -> Ypipe seryjny -> Środkowy seryjny -> Końcowy seria lub zmieniony, powoduje poloneza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w takim układzie gdybym chciał zastosować jak napisałem powyżej nie będzie poloneza? Rezonator masz na myśli ten środkowy seryjny tłumik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być poloneza, aczkolwiek.rób to etapami. Najpierw decat i pojeździj, jak będzie ok to spróbujesz końcowy.

 

Usunięcie katalizatorów ma największy wpływ na moc i dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sprawa wygląda następująco - Decaty Turboworks -> Ypipe seryjny -> Środkowy seryjny -> Końcowy seria lub zmieniony, powoduje poloneza?

 

Tak jak napisałes będzie ok.

 

Polonez pojawi się po decatach jeśli wytniesz środkowy, natomiast ten dźwięk nie jest taki zły, penwie niektórym sie spodoba, zwłaszcza osobom młodszym, de facto u mnie nie było to "polonez" a "vtec na przelocie".

Edytowane przez alexvq35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałes będzie ok.

 

Polonez pojawi się po decatach jeśli wytniesz środkowy, natomiast ten dźwięk nie jest taki zły, penwie niektórym sie spodoba, zwłaszcza osobom młodszym, de facto u mnie nie było to "polonez" a "vtec na przelocie".

Mi już przejadły się takie tłumiki przez które auto słychać z kilometra i dodatkowo w środku można zapomnieć o rozmowie z pasażerem. :) Może być głośno ale bez przesady i dźwięk ma być bardziej bassowy niż efekt pustego wydechu. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktokolwiek z Was założył tego Ultera z Allegro do swojej Z? Jest tanio, jest chyba głośno, tylko czy fajnie? Na youtube jest coś takiego i ciekawi mnie to bardzo, ale wydaje się troche "puszkowaty":

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopacy jest sytuacja taka, ze po usunięciu katów razem z tą obejmą, przy hamowaniu silnikiem około 2000 coś cicho szeleści/brzęczy w wydechu, to pewnie łączniki elastyczne. Jeden jest nowy. Już mi się nie chce latać po tych mechanikach, to nissan a nie peżot czy inne bmw, jest jakiś sposób na usunięcie tego dźwięku, czy Wam też się to zdarza?

 

Podejrzewam, ze jakieś wibracje przenoszą się z silnika (tylko przy hamowaniu silnikiem lub schodzeniu z obrotów) i drut zaczyna wibrować, przy czym uderza o kompensator wewnątrz, ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem na youtube to wlasnie taki objaw jest po usunięciu katów, sam u siebie wczoraj zamontowałem decaty i jest identyczny objaw jak u Ciebie. 

Identyczny dźwięk - > 

Edytowane przez stolaar13
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy to wina rezonowanych decatów. Być może przy prostych rurkach takiego efektu by nie było.

Edytowane przez Drzymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy chyba nie powinni kombinować ze swoimi wydechami! ;)

Co chcesz przez to powiedzieć ? 

 

Zastanawiam się czy to wina rezonowanych decatów. Być może przy prostych rurkach takiego efektu by nie było.

Gdzieś było na forum porównanie, na prostych rurkach jest jeszcze gorzej. Myślę, że dołożenie dodatkowego małego środkowego tłumika z lekkim zwężeniem powinien zniwelować ten dźwięk. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...