Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony zimowe


Yawag
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie po zmianie na zimowe pokazywalo tyle ile bylo w nich cisnienia nie pamietam juz ale inaczej jak letnie 2.3 2.1 Podjechal napompowalem jak mialo byc tzn 2.3 2.1 i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dluzszej jezdzie moze sie troche zwiekszyc cisninie w kolach dlatego najlepiej sprawdzac zaraz na poczatku jak tylko "zatrybi" czujniki i pokaze wartosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak by the way - czy to jest jakaś reguła? Latem jeżdżę na fabrycznych 19 calowych z oponami jakie fabryka dała. Na zimę mam 17 i jakieś Pirelli Scorpion 225/65 bodajże. Kierowca ten sam, nie zmienił swoich przyzwyczajeń, auto to samo, co istotniejsze chyba szerokość ogumienia taka sama, a spalanie na zimowych o około 1,0 l  -1,5 l / 100km niższe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak by the way - czy to jest jakaś reguła? Latem jeżdżę na fabrycznych 19 calowych z oponami jakie fabryka dała. Na zimę mam 17 i jakieś Pirelli Scorpion 225/65 bodajże. Kierowca ten sam, nie zmienił swoich przyzwyczajeń, auto to samo, co istotniejsze chyba szerokość ogumienia taka sama, a spalanie na zimowych o około 1,0 l -1,5 l / 100km niższe...

U mnie to samo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój samochód kłamie :-)

w ASO powiedziano mi, że nie można samemu instalować nowych, ponieważ wymagany jest specjalny przyrząd do kalibracji.

No chyba by mnie nie oszukali, prawda?

Nie oszukali, ale tak łowią jeleni, którzy dwa razy w roku, po zmianie opon/kół, będą dymali do nich na rzekomą kalibrację czujników i zostawiali złotówki.

A tak by the way - czy to jest jakaś reguła? Latem jeżdżę na fabrycznych 19 calowych z oponami jakie fabryka dała. Na zimę mam 17 i jakieś Pirelli Scorpion 225/65 bodajże. Kierowca ten sam, nie zmienił swoich przyzwyczajeń, auto to samo, co istotniejsze chyba szerokość ogumienia taka sama, a spalanie na zimowych o około 1,0 l -1,5 l / 100km niższe...

Tez to zaobserwowałem, u mnie dodatkowo zimówki są nieporównywalnie cichsze od letnich 19tek.

Po dluzszej jezdzie moze sie troche zwiekszyc cisninie w kolach dlatego najlepiej sprawdzac zaraz na poczatku jak tylko "zatrybi" czujniki i pokaze wartosci

Przy obecnych temperaturach musiałaby to być bardzo długa i agresywna jazda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe...

Chodzi o zjawisko zwiekszonego cisnienia w kolach a nie o konkretne wartosci i czas ich uzyskania w okreslonej porze roku.

W warunkach "zimowych" jest ono mniej zauwazalne ale w letnich warunkach moze byc wyraznie widoczne

 

Komfort wiekszy i spalanie mniejsze na 17" zimowych w okresie "chlodow".

Zauwazylem tez, ze do wskazan komputera teraz musze dodawac extra 0,5 l a w porze letniej bylo to 0,4 l- taki szczegol

Wskazanie dzisiejsze komputera (przed tankowaniem) 6,2 l/100km a "rzeczywiste" zuzycie (z porannego tankowania) 6,7 l/100km jezdzac glownie po miescie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dluzszej jezdzie moze sie troche zwiekszyc cisninie w kolach dlatego najlepiej sprawdzac zaraz na poczatku jak tylko "zatrybi" czujniki i pokaze wartosci

u mnie takie wartosci pokazaly sie niedlugo po wyjezdzie z aso. tym wieksze moje zdziwienie. kola nowe, w serwisie skladane i montowane, a wyglada jakby byly zalozone calkiem przypadkowo, tak jakby to co jest po lewej stronie powinno byc na przedniej osi. ogolnie zenada, koszty bajeczne, a stare kola wrzucili mi do bagaznika syfiac rolete, ktora jest/byla ;-) jasna. nawet w osiedlowym garazu kola pakowali mi w worki, a w motoricusie myli i opisywali ich stan i dotychczasowa lokalizacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie takie wartosci pokazaly sie niedlugo po wyjezdzie z aso. tym wieksze moje zdziwienie. kola nowe, w serwisie skladane i montowane, a wyglada jakby byly zalozone calkiem przypadkowo, tak jakby to co jest po lewej stronie powinno byc na przedniej osi. ogolnie zenada, koszty bajeczne, a stare kola wrzucili mi do bagaznika syfiac rolete, ktora jest/byla ;-) jasna. nawet w osiedlowym garazu kola pakowali mi w worki, a w motoricusie myli i opisywali ich stan i dotychczasowa lokalizacje. 

 

to który serwis omijać z daleka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to który serwis omijać z daleka?

 

Każdy serwis ,który przed nazwą ma skrót ASO..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wlozyli w worki zanim wrzucili do bagaznika ale i tak gora worka otwarta i opony "wystawaly" wiec i ubrudzily mi delikatnie tylne slupki  po obydwu stronach bagaznika

Zauwazylem dopiero po kilku dniach jak zaczalem sprzatac -wiecie, nowka musi wygladac etc. i wyszlo w ciagu dnia, ze brudne slupki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy serwis ,który przed nazwą ma skrót ASO..

coś w tym jest niestety.

Poprzedniego QQ odbierałem zimą od razu na zimowych oponach i na wiosnę zawiozłem letnie opony, aby przełozyli na alufelgi oryginalne a zimowe na stalowe, które u nich kupiłem.

I co: porysowali mi alufelgi - chyba na maszynie bo były to rysy koncentryczne w tych samych miejscach na kazdej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadejszła chwila, że i w Xie trzeba było zamienić koła, z racji, że z ubiegłorocznego zakupu 17tek Borbeta, nie do końca byłem zadowolony ( chodzi o wygląd, jakościowo nie mam żadnych zastrzeżeń ), nabyłem alu Tomason.... i chyba znowu nie jestem do końca zadowolony

post-14329-0-12250900-1511713104_thumb.jpg

post-14329-0-72943100-1511713112_thumb.jpg

post-14329-0-48859200-1511713141_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdj. nr 2 wg mnie bardzo OK.
Jak wroce to wrzuce moje 17 zimowe..nic nadzwyczajnego ale Żonie sie podobają :)

 

i rzeczona felga

 

post-95769-0-91388000-1511779960_thumb.jpg

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe...

Ja mialem podobnie z tymi kolami

Letnie fabryczne a zimowe z ASO pomylono i zalozyli mi srebrne zamisat zamowionych grafotowych. Oczywiscie zmienilem po tygodniu i teraz mam juz grafitowe ATT -takie jak zamawialem (zdjecie nr 3 -jak by co) :)

post-103421-0-36543700-1511762772_thumb.jpg

post-103421-0-01556200-1511762785_thumb.jpg

post-103421-0-71589800-1511762791_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ten kolor chyba najbardziej by podszedł, ale trzeciego kompletu już nie kupię. Fajnie się złożyło bo borbety idealnie podeszli do i30 żony, tam wyglądają swietnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ten kolor chyba najbardziej by podszedł, ale trzeciego kompletu już nie kupię. Fajnie się złożyło bo borbety idealnie podeszli do i30 żony, tam wyglądają swietnie

Dlatego ja nie mogąc się zdecydować kupiłem 19 identyczne do tych firmowych - nowe za 1200 zł. Opony zimowe Continental TS850 3000 zł. Czujniki 280 zł. Całość 4480 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie przez chwile zastanawialem nad 19" ale koniec koncow wybralem 17" i tzw. komfort (wiecej gumy) i niewielkie zmniejszenie ryzyka uzkodzenia felgi na dziurach czy przy wysokich kraweznikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też się pokaże :)

 

Letnie oryginalne 19"

 

post-107242-0-50733100-1511794690_thumb.jpg

 

Zima oryginalne "Flow" 17 " - taki zestaw dostałem w gratisie przy kupnie auta , nie wyglądają super ale jak to się mówi "darowanemu ..... :)

 

post-107242-0-44574600-1511794830_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też się pokaże :)

 

Letnie oryginalne 19"

 

attachicon.gif20170826_120303-1.jpg

 

Zima oryginalne "Flow" 17 " - taki zestaw dostałem w gratisie przy kupnie auta , nie wyglądają super ale jak to się mówi "darowanemu ..... :)

 

attachicon.gif20171127_154127-1.jpg

A ja mam wręcz przeciwne zdanie, fajnie wygląda na tych felgach "zimowych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie co Moruniek. Jakby na tych 17 proporcje nieco lepsze. Chodzi mi o ogólny wygląd całego koła. Na 17 przyrównałbym do faceta w butach z charakterem! Przede wszystkim sznurowanych, wysokich co najmniej za kostkę z dobrej skóry, z podeszwą, która ma wyodrębniony obcas.

A te 19 to facecik w trampkach bez skarpetek :)

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wręcz przeciwne zdanie, fajnie wygląda na tych felgach "zimowych".

 

Mam podobne zdanie co Moruniek. Jakby na tych 17 proporcje nieco lepsze. Chodzi mi o ogólny wygląd całego koła. Na 17 przyrównałbym do faceta w butach z charakterem! Przede wszystkim sznurowanych, wysokich co najmniej za kostkę z dobrej skóry, z podeszwą, która ma wyodrębniony obcas.

A te 19 to facecik w trampkach bez skarpetek :)

Serio :) ?

 

No tak bardziej "terenowo" jak można tak w ogóle powiedzieć wygląda. 

 

A co powiecie o takich samych jak mam teraz na zimę ale w takim kolorze ?

 

post-107242-0-48982200-1511801656_thumb.jpg

Edytowane przez carp22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo podobają obie wersje kolorystyczne i faktycznie naprawdę nieźle wyglądają na aucie.

Swoją droga też myślałem o tym samym modelu co oryginalne 19tki, nawet w rozm 17 i po czasie zaluje, że tak nie zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też się pokaże :)

 

Letnie oryginalne 19"

 

attachicon.gif20170826_120303-1.jpg

 

Zima oryginalne "Flow" 17 " - taki zestaw dostałem w gratisie przy kupnie auta , nie wyglądają super ale jak to się mówi "darowanemu ..... :)

 

attachicon.gif20171127_154127-1.jpg

 

... gdyby jeszcze grafitowe byly, no ale jak to napisales darowanemu itp. itd  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...