Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony zimowe


Yawag
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A tak by the way - czy to jest jakaś reguła? Latem jeżdżę na fabrycznych 19 calowych z oponami jakie fabryka dała. Na zimę mam 17 i jakieś Pirelli Scorpion 225/65 bodajże. Kierowca ten sam, nie zmienił swoich przyzwyczajeń, auto to samo, co istotniejsze chyba szerokość ogumienia taka sama, a spalanie na zimowych o około 1,0 l  -1,5 l / 100km niższe...

Kiedyś czytałem, że przy niższych temperaturach jest wyższe nasycenie powietrza tlenem, więc jest lepsza mieszanka i silnik mniej jej zużywa (to było w jakimś artykule o błednej opinii, że za smog odpowiadają kierowcy).

Ale z własnej obserwacji wnoszę, że jak w ruchu miejskim uczestniczą samochody na letnich lub łysych oponach, wiekowe (bez absów, asrów czy innych wynalazków kontroli trakcji), z fatalną klimatyzacją (czyt. całe zaparowane szyby), nieodszronione itd, to po prostu średnia przelotowa robi się niższa. zwłaszcza przy skrzyżowaniach kierowcy robią się czujni, stawiając raczej na płynność niż prędkość.

Poprzednie moje 3 samochody na zimowych paliły mniej, a 2 były znacznie cichsze (sztywniejsza guma?).

to który serwis omijać z daleka?

zaborowskiego na Puławskiej, to ten przy Poleczki.

o ile sprzedawcy są świetni (w zasadzie P. Grzegorza nazwałbym managerem relacji, ratuje opnie o sieci dealerskiej renault-nissan ;-) ) to serwis to jakaś padaka. może to wina zatłoczenia, może nissany są takie awaryjne, ale wygląda to naprawdę słabo. żeby nie było, że to opinia sfrustrowanego nowego posiadacza lub jakiś nierozwiany pozakupowy dysonans - dla potwierdzenia można sprawdzić opinie wystawione w google.

I nie chodzi o to, że oddają samochód po 2 dobach i jest nieumyty, bo tak go polubiłem, że dla mnie i tak jest ładny he he

chodzi o całokształt: skuteczność, terminowość, przepływ informacji (w zasadzie jego brak) itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj zestaw na zime:
Anzio turn black 8x18 5x114,3, et40 obute w Nexen Winguard SUV 225/60 r18 104 V XL.Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez nori76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj zestaw na zime:

Anzio turn black 8x18 5x114,3, et40 obute w Nexen Winguard SUV 225/60 r18 104 V XL.f9e9d8e1b341d682b2add039c5fad571.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Ładnie wygląda :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ładne połączenie, tylko jako tło przydałby się biały śnieg w dużej ilości :)

Jak tylko spadnie wrzucę jako tło

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj zestaw na zime:

Anzio turn black 8x18 5x114,3, et40 obute w Nexen Winguard SUV 225/60 r18 104 V XL.f9e9d8e1b341d682b2add039c5fad571.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Fajny bandzior :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Do mojego Xtraila który ma teraz 19 calowe letnie opony chce kupić opony całoroczne Michelin Crossclimat. Tu gdzie mieszkam (holandia) praktyczne nie ma zimy wiec takie opony myślę że się sprawdza. Jednak problem mam z rozmiarem. Nasze 19 mają rozmiar 225/55 a jedyne dostępne całoroczne Micheliny to 235/55 r19. Czy takie opony zmieszczą się na nasze felgi?

 

Z góry dziękuję za rozwianie moich wątpliwości .

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znac po ew. zmianie. Tez mysle o calorocznych.

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Do mojego Xtraila który ma teraz 19 calowe letnie opony chce kupić opony całoroczne Michelin Crossclimat. Tu gdzie mieszkam (holandia) praktyczne nie ma zimy wiec takie opony myślę że się sprawdza. Jednak problem mam z rozmiarem. Nasze 19 mają rozmiar 225/55 a jedyne dostępne całoroczne Micheliny to 235/55 r19. Czy takie opony zmieszczą się na nasze felgi?

 

Z góry dziękuję za rozwianie moich wątpliwości .

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Zmieszcza sie na pewno tylko nie wiadomo czy zachowaja swój prawidłowy kształt.

Tu musisz sie dowiedziec ile  cali szerokości maja Twoje felgi i czy ta szerokośc jest odpowiednia do szerokości opon jakie chcesz zalozyć.Sa na to odpowiednie tabele porownawcze i mozna to sprawdzić.

Inna kwestia czy szersza opona przypadkiem w krańcowych połozeniach nie bedzie gdzies obcierać w nadkolu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony zimowe Continental TS850 w rozmiarze 225/55 R19 przetestowałem w warunkach ultra zimowych. Dojechałem na Chopok (jechałem przez Rajczę), wracałem przez Korbielów. W górach śnieg, wracałem w zasadzie po lodzie. Na miejscu warunki ultra zimowe. Na drogach około 15 cm śniegu (to te odgarnięte), te po których jechałem a nie przetarł ich żaden pług, było około 0,5 metra kopnego śniegu. Samochód sprawował się rewelacyjnie, był jak przyklejony. Mogę z czystym sumieniem polecić tą oponę do tego auta.

 

Pozdrawiam

K.M.

 

DSC_1678.jpg    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simen. Oprocz tego czy felga jest Ok dla 235 szer. jest tez kwestia odchylenia srednicy od kola homologowanego. Masz tu 55 mm roznicy wiec sie miescisz w tolerancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie głównego wątku, wyrwałem z ASO zimówki, dali: Firestone Destination Winter 225/65/17 - sniegu jeszcze nie widziały więc ciężko coś napisać, na suchym ok: ciche, nie przesadnie miękkie, fajnie radzą sobie tez na autastradzie. Przy okazji chłopaki w ASO zmieniajac koła na zimowe, nie opisali letnich, na której osi i z której strony były, chciałbym już zachowac kierunek obrotu który był ( o ile to ma znaczenie po przebiegu 500km), mam jakieś kolorowe kropki na feldze i oponach (fota), to jakiś magiczny szyfr ASO odnośnie oryginalnego montażu, czy bez znaczenia?????

post-108420-0-83489000-1513175439_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są to opony asymetryczne a wzór ich bieżnika po zewnętrznej i wewnętrznej stronie czoła opony jest inny przy przekładaniu trzeba zwrócić uwagę na symbole Inside oraz Outside na ścianie bocznej. W innym przypadku zamiana stronami nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli letnie to fabryczne kola z oponami to nie masz sie czym przejmowac. Przy kolejnej wymianie sobie je opiszesz i tyle - 500km to nic dla nowych opon ("normalna jazda" oczywiscie)

Zimowki czesto sa kierunkowe i na oponie jak wspomniano wyzej, sa opisy w postaci strzalek w ktorym kierunku powinno krescic sie kolo i tutaj musisz pilnowac zeby zamana byla tylko prod/tyl a nie lewa/prawa..

U mnie tez nie opisali letnich po wymianie ale to nie jest problem z nowymi oponami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolorowe kropki to zdaje się wskazanie gdzie mają być ciężarki założone przy wywazaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolorowe kropki to zdaje się wskazanie gdzie mają być ciężarki założone przy wywazaniu

Tu jest nt temat wyjaśnienie:

http://autoflesz.com/porady/2637-temat-miesi%C4%85ca-tajemnicze-znaki-na-boku-opony-bez-tajemnic.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Niebawem odbieram swoją xtrailkę. Jak to w nissanie (słyszałem, że to normalka) auto będzie na letnich, więc chcę szybko doposażyć się w zimówki. Przeczytałem wątek, przeszukałem wg. podpowiedzi sklepy i nijak nie mogę złożyć dobrego kompletu 17" (felgi, opony, czyjniki) w dobrej cenie. Zwłaszcza, że nie wiem gdzie szukać czujniki, aby kupić odpowiednie.

 

W budżecie do 4k do wyboru mam:

 - średniej jakości felgi 17", średnie opony i jeszcze te czujniki (fajnie by było je mieć na pół roku jeżdżenia)

 - dobrej jakości opony 19" (myślałem o Continental WinterContact TS 850 P 225/55 R19)

 

No i sam nie wiem do końca, ale skłaniam się do wariantu drugiego (same opony). @moruniek można powiedzieć potwierdza wszelkie oponie o tych oponach.

 

Co poradzicie przed ostateczną decyzją? W końcu zmiana opon to tylko dwie wizyty u wulkanizatora w roku. Do przeżycia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej kalkuluja się same opony. Auto przynajmniej nie straci na wyglądzie a to jest bardzo wazne. Na 17 będzie wyglądał jak kaczka. Min to 18".

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dgi, zwazywszy na aktualne i prognozowane warunki pogodowe, czyt. marna zima oraz uwzgledniajac, ze nowe fabryczne opony sa M+S to jesli nie planujesz wyjezdzac typowo w gorskie tereny to ja bym rozwazyl przejezdzenie do wiosny na fabrycznych 19. Ok, stalo sie, kupilem, ale gdybym wiedzial co sie swieci to zaoszczedzilbym jednak chociaz w tym sezonie. Kupic zawsze mozna jesli pojawi sie sens.

Daruj sobie te czujniki, doloz lepiej do chociaz 18 cali jak juz Cie na zakup najdzie.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez nori76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 17 i dzieki temu zaoszczedzielem na kupnie nowej felgi. Maly poslizg na zakrecie i lup w kraweznik. Pewnie 19' bylaby kaput

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nori76 dzięki za info. Tak się składa, że niedługo po odbiorze właśnie planuję wyjazd z rodzinką w góry, a więc przyda się "dodatkowe bezpieczeństwo" :)

Biję się cały czas z myślami i kalkuluję.

 

W ogóle nie orientuję się w temacie tych czujników. Czy mogę je dokupić w razie co później? Czy otwory w felgach to jest jakiś standard, że mógłbym zaworki wymienić kiedy już będę miał zakupione felgi?

 

Gdzie szukać tych czujników? Jedyne co to znalazłem na allegro za 700zł http://allegro.pl/4x-czujniki-cisnienia-tpms-alcar-nissan-x-trail-i6528608212.html

To dobra cena? Czy trafiają się podróbki tych czujników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki możesz dołożyć w każdej chwili, one są z zaworami.

Ja za swoje zapłaciłem 400zl na allegro więc te co podałeś to cena robi swoje.

Zapytaj w ASO tam miewają w cenie 400-500zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niebawem odbieram swoją xtrailkę. Jak to w nissanie (słyszałem, że to normalka) auto będzie na letnich, więc chcę szybko doposażyć się w zimówki. Przeczytałem wątek, przeszukałem wg. podpowiedzi sklepy i nijak nie mogę złożyć dobrego kompletu 17" (felgi, opony, czyjniki) w dobrej cenie. Zwłaszcza, że nie wiem gdzie szukać czujniki, aby kupić odpowiednie.

 

W budżecie do 4k do wyboru mam:

 - średniej jakości felgi 17", średnie opony i jeszcze te czujniki (fajnie by było je mieć na pół roku jeżdżenia)

 - dobrej jakości opony 19" (myślałem o Continental WinterContact TS 850 P 225/55 R19)

 

No i sam nie wiem do końca, ale skłaniam się do wariantu drugiego (same opony). @moruniek można powiedzieć potwierdza wszelkie oponie o tych oponach.

 

Co poradzicie przed ostateczną decyzją? W końcu zmiana opon to tylko dwie wizyty u wulkanizatora w roku. Do przeżycia. :)

Ja polecam 19 + opony Continetala. Spędzam na stokach narciarskich ponad 40 dni w sezonie, jazda w ultra zimowych warunkach, opony przetestowane (tam gdzie inni na łańcuchach ja na oponach). Poszukaj dobrze, bo można je kupić w dobrej cenie, czasem kupione w Niemczech są tańsze o około 1000 zł na komplecie niż u nas. Do tego zestawu przy częstych wyjazdach w góry warto mieć skarpety (coś co zastępuje tradycyjne łańcuchy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Kolego Moruniek ale żadna opona, jaka by nie była nie równa się w żadnym razie z łańcuchem na stoku...Żadnych szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Kolego Moruniek ale żadna opona, jaka by nie była nie równa się w żadnym razie z łańcuchem na stoku...Żadnych szans.

Potwierdzam, chyba ze mowimy o tych co sa leniwi i jak juz lancuch zapna to nie chce im sie sciagac niezaleznie od warunkow. Wtedy mozna sie sprobowac rownac dobrym lakiem.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Ja polecam 19 + opony Continetala. Spędzam na stokach narciarskich ponad 40 dni w sezonie, jazda w ultra zimowych warunkach, opony przetestowane (tam gdzie inni na łańcuchach ja na oponach). Poszukaj dobrze, bo można je kupić w dobrej cenie, czasem kupione w Niemczech są tańsze o około 1000 zł na komplecie niż u nas. Do tego zestawu przy częstych wyjazdach w góry warto mieć skarpety (coś co zastępuje tradycyjne łańcuchy).

Tylko ze z tym pojeciem ultra zimy to teraz tez roznie bywa. Ale niczego nie neguje, bo nie wiem o jakich warunkach mowa. Znam takich co jak troche sniegu spada to lamentuja i biegna na autobus i oni tez mowia o ciezkich zimowych warunkach. Prawda wg mnie jest taka, ze jak d*pa za kierownica to i continental nie da rady

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

nori76 dzięki za info. Tak się składa, że niedługo po odbiorze właśnie planuję wyjazd z rodzinką w góry, a więc przyda się "dodatkowe bezpieczeństwo" :)

 

Biję się cały czas z myślami i kalkuluję.

 

W ogóle nie orientuję się w temacie tych czujników. Czy mogę je dokupić w razie co później? Czy otwory w felgach to jest jakiś standard, że mógłbym zaworki wymienić kiedy już będę miał zakupione felgi?

 

Gdzie szukać tych czujników? Jedyne co to znalazłem na allegro za 700zł http://allegro.pl/4x-czujniki-cisnienia-tpms-alcar-nissan-x-trail-i6528608212.html

To dobra cena? Czy trafiają się podróbki tych czujników?

Puchowe poduchy wokol to tez byloby dodatkowe bezpieczenstwo , ale bierz nie zaluj, jesli tylko wplywa to na Twoj poziom bezpieczenstwa i Cie stac. Najważniejsze by czuc sie pewnie na drodze i nie przesadzac. Nie ten mistrz kto sie bardziej rozpedzi, a ten kto sie pierwszy zatrzyma, a jesli dodatkowe gadzety daja efekt to nie ma sie nad czym zastanawiac. Ja jedynie w kwestii designu, nie psuj go x'owi i daj mu chociaz 18 cali

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...