Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Samochód gaśnie


Alladyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam nissana primerę p10 1.6 1995r i mam taki problem że samochod gasnie na zimnym silniku gdy tylko puszczę pedał gazu ale nie zawsze czasem chodzi ale tak nie równo dusi sie. Również ten problem wystepuje na ciepłym silniku gdy jadac z pewną predkością np60km/h hamuje praktycznie do 0 albo do malej prędkośći samochod spada z obrotów, drży dusi sie lub czasem gdy bardziej gwałtownie zahamuje to pojawiają sie kontrolki i samochod gaśnie, ale równiez czasem jest dobrze ze w miare w porządku chodzi ale cześciej jest ta gorsza wersja :(. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałeś pod kompa? Masz zapaloną kontrolkę silnika? Było coś robione ostatnio?  Auto ma LPG?

Kiedy ostatnio były wymieniane przewody i świece? Jaki jest przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kompa nie podłączałem, Kontrolka silnika się nie świeci, posiadam LPG, swiece i przewodu z 2 lata temu a brzegieg 235 tys. Ostatnio wymieniłem gumę laczącą przepustnice z filtrem powietrza ponieważ stara guma buła rozczelniona i gdy załozyłem nowa było w porządku na początku ale potem niestety :(


Podłączałeś pod kompa? Masz zapaloną kontrolkę silnika? Było coś robione ostatnio?  Auto ma LPG?

Kiedy ostatnio były wymieniane przewody i świece? Jaki jest przebieg?

Pod kompa nie podłączałem, Kontrolka silnika się nie świeci, posiadam LPG, swiece i przewodu z 2 lata temu a brzegieg 235 tys. Ostatnio wymieniłem gumę laczącą przepustnice z filtrem powietrza ponieważ stara guma buła rozczelniona i gdy załozyłem nowa było w porządku na początku ale potem niestety  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc może jakiś inny wężyk podciśnienia...  bo wygląda na to że może mieć za dużo powietrza, o ile na Pb i LPG jest tak samo

2 lata temu więc co najmniej 20-30kkm, a jeśli świece założyłeś najzwyklejsze to może nastąpił ich koniec... można by wykręcić i obejrzeć czy nie mają brązowych obwódek i czy w ogóle dają iskrę

olej bierze to cacko? ile? - można zastanawiać się czy ma wystarczające sprężanie

nie było wcześniej jakiś symptomów że coś się dzieje?

zajrzałbym mu też w "gardziel" i  nieco przeczyścił można tez podejrzewać silniczek krokowy

 

dużo pytań mało danych o pojeździe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece możesz sprawdzić sam wykręć przynajmniej jedną i zobacz w jakim jest stanie oraz czy iskrzy

może nie jest to jakaś znacząca usterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...