Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

rozrząd w primerze


Alladyn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam pytanie dotyczące rozrządu w primerze p10 jak długo wam wytrzymuje/ wytrzymał łancuszek, bo ja mam 240 tys juz nabite i nie wiem czy mam sie marrtwic czy jeszcze pojeździ te 40-50 tys ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany na tym forum od lat.

Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki - to nie boli!

Ludzie - nauczcie się - zanim zapytasz - sprawdź czy taki temat był już poruszany = regulamin forum.

 

Dla leniwca :

"Rozrząd nie wymaga wymiany póki nie jest hałaśliwy na ciepłym silniku- w tym motorze jest rozrząd łańcuchowy (2 łańcuchy) - nie ma rolek, jest za to napinacz hydrauliczny.

Gdy rozrząd jest głośny trzeba wymienić "łyżwy" prowadzące , które ulegają wytarciu z biegiem lat- wtedy łańcuch staje się luźny i go słychać.

Oryginalny łańcuch ma znaki, a kółka rozrządu posiadają kropki pokazujące właściwe ustawienie. "

Nie ma określonego czasu  / wieku / przebiegu do wymiany. Wszystko zależy od .... auta = nie przewidzisz tego.

 

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie od jakiegoć czasu słychać ale na wolnych obrotach( a na wolnych obrotach mój nissan nie chodzi równo ponieważ mam do wymiany membranki w parowniku) ale jak lekko dodam gazu i wskakuje na równe obroty to jest w porządku. A czy jak słuchać łańcuszek może się coś stać gorszego czy on tylko będzie sobie brzęczał ?.A jaki wynosi koszt tych "łyżew"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie od jakiegoć czasu słychać ale na wolnych obrotach( a na wolnych obrotach mój nissan nie chodzi równo ponieważ mam do wymiany membranki w parowniku) ale jak lekko dodam gazu i wskakuje na równe obroty to jest w porządku. A czy jak słuchać łańcuszek może się coś stać gorszego czy on tylko będzie sobie brzęczał ?.A jaki wynosi koszt tych "łyżew"?

Jak silnik nie chodzi równo to szarpie i dlatego słyszysz łańcuszek, napraw instalację a wszystko wróci do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak silnik nie chodzi równo to szarpie i dlatego słyszysz łańcuszek, napraw instalację a wszystko wróci do normy.

instalacje czyli membramki w gaźniku bo najprawdopodobniej od tego nie rowno chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Membramki, to je wskazałeś jako źródło szarpania silnika, ja zaś napisałem o naprawie instalacji bo gaźnik do takowej, tak mi się bynajmniej wydaje, się zalicza, paliwowej instalacji znaczy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jaka może być inna przyczyna "szarpania", nierównego chodzenia silnika na wolnych obrotach. Bo tylko na gazie szarpie na benzynie chodzi ok równo na wolnych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, nie praktykowałem nigdy z gazem w aucie więc Ci nie pomogę w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jaka może być inna przyczyna "szarpania", nierównego chodzenia silnika na wolnych obrotach. Bo tylko na gazie szarpie na benzynie chodzi ok równo na wolnych obrotach.

 

sugeruję podjechać do gazownika na sprawdzenie i regulację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mieszankę regulowałem z mechanikiem i regulował również na parowniku lecz powiedział ze podregulował ale więcej się nie da i faktycznie lepiej chodzi bo wcześniej jak chodził na wolnych obrotach to aż gasł tak nierówno chodził a jak podregulował to lepiej chodzi też nie równo chodzi drży ale nie tak jak wcześniej. Powiedział jeszcze coś takiego że "więcej nie da się już podkręcić/podregulować" i mówił że może to być wina przestarzałych membramek w parowniku, fakt faktem siedzą w parowniku już od jakieś 5,6 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie sprawdzisz będziesz tylko gdybał, od czegoś trzeba zacząć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...