Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Gdzie znajdę bezpiecznik wentylatora chłodnicy?


opr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

gdzie konkretnie znajdę skrzynkę z bezpiecznikiem wentylatora chłodnicy?

Udało mi się znaleźć na forum szczątkowe informacje, że szukam bezpiecznika RAD FAN 1 lub RAD FAN 2 (w przypadku auta z klimatyzacją?), ale nie wiem gdzie są umiejscowione. Przypięty temat niestety o nich nie mówi.

 

Problem jest taki, że wiatrak chłodnicy się nie załącza.

 

Pacjent Nissan Primera p10 1.6 1995 benzyna 

 

Te udało się znaleźć, ale niestety nie ma tu ww

2wmi0li.jpg

 

W którymś z tematów pojawiło się takie zdjęcie:

ajl6p1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugim zdjęciu masz chyba  RAD FAN 2  (?)

 

To nie moje zdjęcie. Gdzie znajdę te bezpieczniki? Pod maską, w którym miejscu? Nie mogę ich namierzyć w aucie.

Edytowane przez opr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie moje zdjęcie. Gdzie znajdę te bezpieczniki? Pod maską, w którym miejscu? Nie mogę ich namierzyć w aucie.

 

wg drugiej foty - to tę skrzyneczkę powinieneś mieć z lewej strony (patrząc pod maskę) , gdzieś przy chłodnicy.

wróć - to jest zbiorniczek od wspomagania - więc strona ta sama  tylko przy błotniku.

 

Przy aku też jest skrzynka....Musisz dobrze popatrzeć pod tą maskę.

Edytowane przez Sky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Problem jest taki, że wiatrak chłodnicy się nie załącza.

 

Pacjent Nissan Primera p10 1.6 1995 benzyna 

...

Nie wiem, czy masz klimę, czy też nie. Niezależnie od powyższego, szukając bezpiecznika /-ów czy też przekaźnika, jeśli nie ma jednoznacznego określenia wentylatora (ang. fan), szukasz oznaczenia klimatyzacja (air con), bo wentylator (-y) chłodnicy działa (-ją) zarówno w układzie chłodzenia płynu silnika, jak i klimatyzacji.

Ponadto, włączeniem wentylatora steruje ECU (sterownik silnika), który otrzymując sygnał od czujnika temperatury, podaje minus na cewkę przekaźnika, zamykając obwód zasilania dla silnika wentylatora. 

Oprócz sprawdzenia obu bezpieczników (jeden sprawdziłeś, drugi w kabinie) oraz przekaźnika w skrzynce przekaźników pod maską - pozostaje sprawdzenie masy do silnika /ów wentylatora /ów.

Co do sprawdzenia bezpiecznika w kabinie (zdj. nr 1) sprawdź bezpiecznik ENG CONT (podaje "+" na ECU = zasila też cewkę przekaźnika wentylatora/-ów chłodnicy)  - nie wszystkie funkcje jednoznacznie są opisane z braku miejsca. 

Edytowane przez polo32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był podobny temat bodajże w dziale QQ, że 2-gi wentylator się nie uruchamial. Rozwiązanie było takie, że wcale nie był podłączony. Sprawdź także wtyczkę od wentylatora/-ów. W tamtym temacie pisano także, że styki były zalepione jakimś kurzem czy innym syfem. Szukaj w pobliżu wentylatorów.

 

Zaraz poszukam tamtego tematu, jak znajdę to wrzucę linka.

 

No i coś znalazłem.

 

https://forum.nissanklub.pl/index.php?/topic/107725-[N16]-Dziwnie-działająca-klimatyzacja

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez marcin3006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...