Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Qashqai+2 Tekna 2011 nie odpala po wypadku(brak pradu w zapłonie)


Absolwentppt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otoż nabyłem Nissana Qashqai+2 Tekna 2011 po wypadku, chciałem odpalic auto lecz nie mozna wsadzic kluczyka w stacyjke przekrecałem do zapłonu kontrolek i nie wyswietlaja sie jak powinny i ogolnie auto nie kreci dałem nowy akumulator i nadal nic, czy sa jakies zabezpieczenia po wypadku słyszałem o nabojach czy cos takiego ale naprawde w niemczech zapalii a jak laweta oddała w moje rece to ani drgnie prad tylko jest na podgrzewanych fotelach swiatła mozna właczyc lusterka zamknac jakies rozwiazania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie mogłeś włożyć kluczyka to jak przekręciłeś???

Qashqai dostał strzała,ale gdzie? lub w co?

Jaką masz skrzynię biegów?

Poduszki wypaliły czy tylko napinacz?

Wszystko to jest ważne inaczej można wieki zgadywać.


Jak wystrzelił napinacz to jest zablokowane odpalanie w module poduszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie mogłeś włożyć kluczyka to jak przekręciłeś???

Qashqai dostał strzała,ale gdzie? lub w co?

Jaką masz skrzynię biegów?

Poduszki wypaliły czy tylko napinacz?

Wszystko to jest ważne inaczej można wieki zgadywać.

Jak wystrzelił napinacz to jest zablokowane odpalanie w module poduszek

No bo tam jest taki plastikowy klucz a raczej atrapa i tez mozna włozyc kluczyk ale nie wchodzi do konca, dostał w strzała przod z lewej strony, poduszki wystrzlily przednie i pasazera,reczna skrzynia biegow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta atrapa to system hands free.... przekręcasz tylko tym pokrętłem, a kluczyk możesz mieć w kieszeni.

 

To co robisz to awaryjne odpalanie jak by bateria padła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo tam jest taki plastikowy klucz a raczej atrapa i tez mozna włozyc kluczyk ale nie wchodzi do konca, dostał w strzała przod z lewej strony, poduszki wystrzlily przednie i pasazera,reczna skrzynia biegow.

Wiem,że w innych samochodach po wystrzale jest blokowany zapłon.Blokada jest w module poduszek ,nie jestem na 100% pewny.Ale gdzieś mi się o uszy obiło,że tak jest,bo Qashqai nie ma czujnika wstrząsowego.Musisz zresetować moduł(wiem,że tak robią) i być może odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zadziałał wyłącznik uderzeniowy.

 

Qashqai nie ma czujnika wstrząsowego.

 

Proszę czytać ze zrozumieniem wcześniejsze posty... Poza tym, z reguły, czujnik uderzeniowy odcina zasilanie pompy paliwa, a nie rozrusznik i możliwość "kręcenia" nim.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy masz takie jak ja kiedyś i był to bezpiecznik, sprawdź go na wszelki wypadek. Nie pamiętam teraz który to był ale jest tam taki gagatek (gdzieś po środku) który odpowiada za zapłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...