Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakupiłem auto - wiele drobnych usterek - odtwarzacz, oświetlenie, zawieszenie itp.


kamilandro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Od 3ech tygodni jestem szczęśliwym nabywcą Murano z 2005 roku, wersja Europejska z gazem. Obecnie dopieszczam auto i naprawiam drobne usterki, okazało się że jest ich sporo, a z kilkoma nie mogę sobie poradzić - proszę w związku z tym forumowiczów o pomoc :)

 

  1. Sterowanie radiem z kierownicy - przyciski z lewej strony kierownicy: nie działa przycisk "mode" , "power" działa . Przełączanie piosenki do następnej także nie, ale cofanie do poprzedniej działa. To samo z głośnością: mogę ściszyć, ale przycisk w górę już nie reaguje. Co może być przyczyną ? Jeszcze nie rozbierałem kierownicy.
  2. Odtwarzacz bardzo przeskakuje na płytach - nawet na nowych. Lepiej wymontować odtwarzać i zajrzeć do lasera, czy wystarczy płyta czyszcząca z media markt ? Co prawda kupiłem takową, a w instrukcji zapisane jest, że nadaje się do wszystkich odtwarzaczy oprócz tych stacjonarnych, z aut.... Warto jej użyć ?
  3. Oświetlenie tylnej klapy bagażnika - nie ma masy, sprawdzone ze znajomym. Jest napięcie, przejście, ale dopiero po podłączeniu na krótko do zamka, światła zaczęły działać... Ale wtedy ciągle świeci się kontrolka otwartych drzwi.... Nie mam pojęcia już co robić... 
  4. Podobnie z lampką w drzwiach kierowcy i lampkach w osłonach przeciwsłonecznych kierowcy i pasażera przy przedniej szybie. Czy może to być jakiś globalny problem, który dotyczy tych wszystkich świateł ? Dodam, że światło w drzwiach kierowcy i po środku auta działa. 
  5. Zawieszenie - przy skręcaniu w lewo, w połowie skrętu kierownicy słychać skrzypienie - dość mocne, przy skręcaniu w prawo także, ale znacznie mnie i trochę bliżej końca skrętu - czytałem na forum, że mogą to być niejakie "sworznie" - czy może jednak coś innego ?
  6. Fotel kierowcy - nie działa sterowanie przód/tył, okazało się, że nie ma w ogóle silniczka... Może ma ktoś na zbyciu ? 
  7. Nawigacja - temat już znam, nie chcę powielać, ale zadam jedno pytanie: czy nagranie płyty samemu, pobranej z jakichś torrentów może działać, jest sens się w to bawić ? Jeśli tak, to która wersja będzie najbardziej aktualna ?
  8. Blokowanie drzwi - wiem, że można zaprogramować kluczyk, aby otwierał najpierw drzwi kierowcy, a po kolejnym przyciśnięciu pozostałe drzwi lub za pierwszym razem wszystkie. Pytanie brzmi, czy można ustawić automatyczną blokadę drzwi po przekręcaniu stacyjki, ruszeniu autem lub coś podobnego ?

Sporo godzin już przy aucie ze znajomym spędziliśmy - dotychczasowe naprawy:

  1. Nie działało sterowanie pedałami przód/tył - rozkręcenie, przeczyszczenie i nasmarowanie naprawiło problem :)
  2. Nie działało oświetlenie automatyczne wewnątrz auta - kwestia bezpiecznika
  3. Zamek centralny - również kwestia bezpiecznika i nowej baterii w pilocie. 
  4. Instalacja gazowa - wymiana termometru i czegoś jeszcze w serwisie. Instalacja wyłączała się nieustannie, czasem po minucie jazdy, czasem po kilkunastu. Uniemożliwiało to jazdę na gazie. Problem naprawiony w serwisie.

Jestem zakochany w aucie i chciałbym, aby wszystkie jego komponenty i podzespoły działały jak należy.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...