Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Proste pytania - Szybkie odpowiedzi


Adriel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Qaszkiet napisał:

Witam;

Czy ktoś demontował może gniazdo zapalniczki (przednie - nie w schowku).

Jeżeli tak, to proszę o wskazówki. 

Nie demontowałem, ale wydaje mi się,że trzeba zdjąć osłonę lewarka i albo próbować wsunąć rękę pod ten przedni plastik, albo poluzować ten plastik i go wysunąć. Zapalniczka jest umiejscowiona na wcisk i bez podejścia od spodu nic nie zrobisz. Trzeba nacisnąć trzy małe zaczepy żeby ją wysunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Gniazdo się rozsypało - wyszedł metalowy wkład przy wyciąganiu wtyczki.

Nie bardzo wiem jak zdjąć osłonę lewarka. a dojście od spodu jest słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci tylko o sam mieszek,czy cały tunel? Bo jak mieszek to  trzeba go odciągać w dół  przy tej srebrnej ramce.Cały dół mieszka jest na drucie sprężynowym i zatrzaśnięty w obudowie-tunelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem gdzie klekotalo! Polowa sukcesu, teraz pozostaja dwa pytania jak to naprawic i gdzie sa nakrętki. Sprawca bylo rozkręcenie sie mocowania relingu przy bagażniku. Nigdy nic na nim nie wiozlem.... nie wiem jak to zdemontowac teraz i przykrecic na nowo . I gdzie mogly spać nakretki?

20190628_154748.jpg

20190628_154801.jpg

Edytowane przez klimekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąć z tyłu trochę podsufitki.Najpierw 3 kołki w podsufitce,później rączkę pasażera,i plastik górny z boczku.Wtedy podsufitka troszkę zrobi Ci miejsca na podejście.Potrzebny może być przedłużony klucz ,chyba 10 .Być może że nawet nie miałeś skręconego relingu.I cud nad cudy,że nie miałeś przecieku!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o blaszki jarzma? Nie! Możesz,a nawet trzeba je wyjąć z jarzma i wyczyścić mosiężną szczotką siedlisko i blaszki i poskładać do kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlaśnie...Pytanie jak w Wielkiej Grze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że oni nawet o tym nie wiedzą że jest coś takiego jak miernik do tarcz :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym Zrezygnowałem z pomocy J.
Nie ma odpowiedniej wymówki poza 2 godzinami w korku na Giszowcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście byłem świadkiem, jak serwisant korzystając z odpowiedniego przyrządu, sprawdzał bicie boczne tarcz (ale to było po zgłoszeniu gwarancyjnym bicia tarcz default_wink.png

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzyku,trzeba było A4 do węzła przed bramkami na Kraków a potem w lewo na Warszawę...I byłbyś blisko :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzyku nie przesadzaj że na giszowcu są korki :)  tam nie można tego nazwać korkiem. W korku to ja stałem w maju przed bramkami na A4, a stałem zaledwie w 25 kilometrowym koreczku :punk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata temu stałem w 15 km kolo torunia. pewnie sztucznie utworzony żeby przez miasto cisnąć i termy dotować :)

oboje mnie zgasiliście. :)
Mam dostawcę który z Tych dziennie do roboty jeździ do Dąbrowy po towar. I pytałem go jak objechać. odpowiedział - NIE jechać heheheh.

Ale spoko. Jak za 1,5 roku się pokrzywią to juz pojadę pięknymi estakadami. heheh.

W tym roku mam plan jechać nad morze "starą" drogą tzn jak bylem mały z czasów maluchów.

przez, kluczbork, kępno, poznań, wałcz, czaplinek.....tu pamietam fajne widoczki.

wg google 10 godzin.

 

PS ciekawe czy to przypadek czy macki google.

Wpisałem miasto torun wyżej ( teraz specjalnie z błędem ). I otwarłem mapy. zgadnijcie jakie miasto mi się od razu wyświetliło....tak - Toruń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzyku do J. to Ty przecież autostradami dojedziesz tylko troszkę zjedziesz przed bramkami na a4 i prawie na miejscu :D  Więc giszowiec to Ty nawet nie ujrzysz z trasy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2018 o 16:47, memeQQ napisał:

Generalnie sławny na forum, masowy montaż QQjów odbija się w eksploatacji, bo coś zawsze zatrzeszczy, a od nowości czasem w okolicach deski rozdzielczej przy panelu CD (tak mi się wydaje). Nie spotkałem się wcześniej w poprzednich autach tak mocno przeciętnej jakości montażu.

Przerobiłem 3 sztuki w 3 lata i w każdym jest nieco inaczej... Ale generalnie po ok 3m sie wyrównuje i juz tak zostaje. Cichy bywa od ok 2 tyg do wspomnianych 3 miesięcy potem zaczyna tu i tam trzeszczeć i jazda po kostce nie jest tak fantastyczna jak nówka sztuką... 

Ale teraz mam Corollę i tez szału nie ma... A QQ po lifcie zdecydowanie cichszy  (i do corolli i od tego sprzed liftu - duża różnica)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Z serii szybkich pytań mam następujące - wszystkie dotyczą QQ J11 1.6 DiG-T 163 KM 2015 rok, benzyna manual (przednionapędowy):

1) Jaka jest pojemność zbiornika paliwa?

Pytanie niby banalne i pewnie podacie 65 litrów, z tym że ma się to nijak do rzeczywistości. Kiedy dojeżdżam już mocno rezerwę i wskazuje zapas na 10-12 km, nigdy nie dobiłem więcej niż ok. 53 litry. Zasięg tego auta jest mocno niezadowalający.

2) Czy to prawda, że przez cały rok zaleca się w tym aucie jazdę z włączoną klimą i ustawieniem AUTO?

Plota głosi, że w przeciwnym razie prosimy się o awarię klimatyzacji... TTTM po raz kolejny.

3) Przede mną czwarty przegląd serwisowy - poszukuję materiałów na własną rękę

I nie do końca mogę znaleźć informacje w podwieszonych tematach na forum (większość dotyczy silnika 1.2):

https://forum.nissanklub.pl/topic/106507-j11-katalog-olejefiltrycz%C4%99%C5%9Bci-i-ich-zamienniki/

https://forum.nissanklub.pl/topic/98855-qashqai-j11-numery-katalogowe-cz%C4%99%C5%9Bci-zamienniki/

Co potrzeba: 

- zestaw filtrów (powietrze, olej, kabina) - Filtron czy NIPPARTS? Warto dołożyć do węglowego przy założeniu zmiany corocznej?

- olej silnikowy z normą C4 - serwis zalał Castrol Edge Profesional C4 5W30, na forum gdzieś mignął Elf Evolution 900 SXR 5w30, z tym że ten chyba tej normy nie spełnia.

- płyn hamulcowy

Ma jakiś sens przykładowo taki zestaw: https://allegro.pl/oferta/zestaw-filtrow-nissan-qashqai-ii-1-6-dig-olej-5w30-7574472136  (zwłaszcza niepewnej jakości olej)

Dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Bzdura. Tankuję ok. 20 km po tym jak na komputerze zniknęło wskazanie i tankuję 61l.

2. Bzdura. Wystarczy raz na miesiąc włączyć klimę i będzie dobrze.

3. Po co kupować jakiś budżetowy Filtron, jak za niewiele większe pieniądze mamy oryginał renault lub klasowego mann'a.

Ja wiem tyle, aby do ala francuskich aut nie lać Castrola. On jest to niemieckich aut. Preferowany i bezpieczny jest elf.

Płyn hamulcowy jest na tyle tani, że brałbym z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam  do wymiany akumulator w samochodzie z systemem s&s

. Czy można go wymienić na pracującym silniku? Tak jak to drzewiej w zamierzchłych czasach (gdy rzucało się w dinozaury kamieniami) się robiło.

Po prostu z lenistwa nie chce mi się ustawiac od nowa radia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spalić komputer! Wystarczy przeskok iskry między czopem a klemą i do widzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może mu się uda ....., Według mnie to nawet więcej niż 50% szansa jest że kompa nie spali 

Ja  ostatnio zmieniałem akumulator , to tak wciągu paru minut nic nie stracił z pamięci ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde za moich czasów komputerów nie było . I komu to przeszkadzało? W takim razie pozamiatane - będzie reset radia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...